Hjem




Ratingliste i International mahjong

test

pr. 2019-01-10

Nr.NavnRatingForventet score
pr. vind
Point
pr. vind
Antal vindeAntal spil
1Henrik Leth99.105.817.512392888
2Freddy Christiansen79.615.056.492240769
3Martin Faartoft77.685.917.681787692
4Sune Korreman68.455.039.17671255
5Shi Hua Chen Kold65.265.326.1233401365
6Isabel Bahiano Steenholm58.075.385.9640511619
7Henrik Nielsen56.344.796.501345416
8Tobias Kildetoft55.101.476.01495210
9Frank Rostved-Anberg52.94-2.14-1.222336932
10Jeppe Stig Nielsen52.752.323.0528781188
11Brian Rød 5 Krog50.500.421.292343825
12Jesper Nøhr50.442.233.271971691
13Panjing Song47.104.2215.7516748
14Martin Wedel Jacobsen46.578.389.401887714
15Jonas Hagerlid44.182.2516.7112537
16Mikkel Askjær-Friis43.702.063.231516571
17Anton Kösters41.261.196.21336107
18Sheila Hansen40.88-1.78-1.2934151252
19Jesper Willemoes Hansen39.60-1.65-0.731770681
20Esben Andersen39.26-1.810.86592248
21Anna Shpilman38.952.1315.4412030
22Gerda van Oorschot37.612.7217.0010827
23Camilla Bonde Dalsgaard36.860.410.9826791018
24Tina Christensen35.246.146.4744031712
25Kim Iversen31.36-2.69-2.001859746
26Eivind Bengtsson26.92-8.00-7.361730756
27Stefanie Duhme26.37-1.567.6411732
28Anders Labich26.349.039.681627539
29Jili Pfeiffer25.400.5214.227619
30Lars Therkelsen25.07-3.18-2.241091314
31Martin Scheichenbauer24.53-0.2024.954010
32Yong Sing Oh23.090.268.4311634
33Huaou Xu22.890.9712.188422
34Simon Fongue22.340.366.0916040
35Wenlong Li22.010.757.5013337
36Claes Schütt21.390.420.981541565
37Topi Musto21.21-0.529.338828
38Quentin Porcherot19.59-3.6213.084815
39Jérôme Bonifas19.170.1923.97339
40Gérard Hêche18.27-0.845.9811029
41Lars Nikolajsen18.191.5814.895529
42Robert Bonde Jensen18.13-4.37-3.951811737
43Alexander Bogatikov17.56-1.4816.534010
44Moa Henriët17.43-1.561.0627274
45Aleksei Shpilman17.26-1.117.748020
46Frédéric Petit17.15-0.544.0915238
47Joe-Calberson Huynh17.03-0.3428.75246
48Jean-Louis Barbet16.81-0.4815.184411
49Romain Herdier16.56-0.2015.234411
50Deni Seitz16.25-3.40-0.8826576
51Sergey Vasiliev16.130.178.877619
52Ting Fang Olsen15.61-3.13-2.511057400
53David Benjamin Christensen14.77-1.34-0.28560215
54Hans Wikström14.36-0.7815.053713
55Joël Ratsimandresy14.19-0.691.7823665
56Annabel Di Domenico13.05-0.366.018421
57Raúl Rios Navarro12.980.8623.04246
58Héctor Escaso Gil12.85-0.4712.704010
59David Jourdain12.57-1.165.258122
60Heike Schäfer12.29-3.417.084812
61Peggy Li12.17-4.5744.60107
62José Moreno Merino11.86-1.164.368822
63Luc Humbert11.56-2.430.0419248
64Sandra Bondoin11.48-1.103.1011228
65Marieke Verheyden11.29-0.4612.80359
66Morten Andersen10.800.570.7032871332
67Niccolo Skovgård Poulsen10.58-3.721.717929
68Silke Bansemer10.44-0.7110.004010
69Andreas Riha10.20-2.405.655214
70Benoît Messi-Fouda10.05-0.876.805418
71Annick Pause9.970.3810.604010
72Dimphy van Grinsven8.920.327.195314
73Denis Lugannikov8.751.346.626817
74Matthieu Pfeiffer8.690.325.017619
75Bruno Manzo8.67-1.133.108421
76Cédric Aguerre8.65-0.302.0715038
77Bo Lang8.560.1214.75246
78Martin Leth8.552.0537.00104
79Yixin Gong8.39-0.6313.71246
80Christiane D'Angelo7.45-1.760.3014837
81Kimito Kugimiya7.37-1.845.124312
82Jessica Chen7.31-3.55-3.06610261
83Axel Eschenburg7.27-0.511.3016442
84Laurent Mahé7.03-1.6310.252410
85Giacomo Ferruzzi7.03-1.582.247519
86Sabine Manten6.82-1.864.504411
87Martina Maggio6.81-0.5526.90104
88Sébastien Berret6.39-2.184.683810
89Anastasia Chernykh5.88-0.372.807619
90Martin Hansen5.82-6.50-6.381993763
91Emma Fahlström5.62-2.111.396617
92Lucas Delvalle4.94-1.545.52299
93Yukari Kugimiya4.76-6.8620.8673
94Søren Boldsen4.70-2.312.943611
95Nathalie Mahé4.68-1.984.50309
96Janco Onnink4.67-2.522.973511
97Astrid Dubedout4.50-1.691.875213
98Jacob Sch. Johansen4.470.707.69268
99Richard Stöckemann4.42-5.7654.3331
100Caroline Kopmanis4.29-3.140.844416
101Sebastian Lavallée4.27-3.75-3.54756293
102Jean-Francois Parriaud4.19-1.046.13246
103Marie-Josée Oreggia4.02-0.403.734010
104Augusto Gherardi3.79-1.233.08369
105Jesper Kjørup3.761.7339.7542
106Fang Nian Li3.72-2.9247.6731
107Rasmus Villemoes3.72-1.9210.83124
108Christophe Lefebvre3.63-2.07-1.0414537
109Caroline Arnaud3.50-1.48-0.5916040
110Anne Yin3.46-6.0064.0021
111Hui Xuan Zheng2.99-3.649.8993
112Ronni Laursen2.80-4.40-3.8921964
113Corine Di Domenico2.64-1.550.914411
114Michael Zahradnik2.47-2.85-0.243811
115Marjan Van De Nieuwendijk 2.39-1.58-0.7912431
116Petter Ranefall2.38-1.37-0.8719452
117Anne Choux2.38-2.214.27155
118Peter Beese2.13-2.25-0.084010
119Koen Rutten2.071.6285.0011
120Yana Ng2.04-2.99-2.1610245
121Eveline Broers2.01-1.420.454411
122Edwin Phua1.76-6.2229.5021
123Lucas XX1.74-5.1865.0011
124Ming Liu1.74-5.8564.0011
125Frauke Roos1.67-2.35-1.9015343
126Chris de Roock1.64-1.18-0.388421
127Zhen Tong1.56-5.503.5774
128Anders Lundhold1.39-5.893.5063
129Sune Thomsen1.37-1.22-1.12588172
130Mysha Eiliyah Rashad1.34-2.89-1.754812
131Jane Hansen1.29-3.1914.3331
132Lean Fuglsang1.270.0151.0011
133Christian Enault1.21-0.320.934010
134Christine Taylor1.15-1.63-0.454010
135Ildikó Hargitai1.01-4.87-3.693513
136Vivian Hetmaniuk0.94-3.31-0.50145
137Klaus Faartoft0.87-1.155.8054
138Thérèse Roblin0.81-3.10-1.71246
139Jos Dermout0.78-2.16-1.778421
140Mikkel Liisborg0.70-3.621.8054
141Emmanuel Taï Leung0.67-2.42-1.895516
142Anneke Keyl0.66-3.779.5021
143Quentin Thomas0.63-7.195.5022
144Rick van der Linden0.59-2.47-1.61287
145Marian Peerdeman0.53-2.28-1.38246
146Arthur XX0.48-5.1814.0011
147Twan van den Nieuwendijk0.36-1.90-1.574411
148Jakob Sievers0.35-0.9613.0011
149Phong N'Guyen Nhu0.33-2.98-2.42246
150Alexander Doppelhofer0.290.3612.0011
151Martha Pasterkamp0.26-3.63-1.0041
152Benjamin Boas0.25-3.020.3333
153Lin Lei0.231.6211.0011
154Hasse Sandholdt0.23-3.326.0011
155Marie-Claire Law-Tho0.21-1.39-1.184010
156Hanneke Morel0.21-1.88-1.684411
157Louise Wagner Petersen0.14-1.794.0011
158Rasmus Holmgaard Nielsen0.12-4.021.0011
159Leise Bacher Dirchsen0.12-4.980.0011
160Sunny Wang0.05-2.49-2.482910
161Anders N. Berthelsen-0.05-0.09-0.17125
162Olivier Boivin-0.07-2.76-2.88246
163Mei Mei-0.09-5.24-7.0021
164Timur Hahn-0.20-1.48-1.578623
165Kim Preisler-0.32-3.28-7.6731
166Mette Skytte Harpsøe-0.33-1.79-15.0011
167Sapphire Chen-0.50-9.88-30.0011
168Josephine Moore-0.52-6.89-17.5021
169Fanette Laplagne-0.64-2.54-3.144411
170Anders Schack-Nielsen-0.72-0.26-10.0031
171Nicolas Pochic-0.73-1.66-31.0011
172Doris Chow-0.77-4.59-12.5041
173Sylvain Malbec-0.90-6.61-43.0011
174Sugako Suzuki-0.91-1.40-10.7541
175Frederik Hass-0.97-6.47-26.0022
176Lance Lim-0.99-4.63-14.7541
177Asger Ask Lautrup-Larsen-1.01-3.55-17.3331
178Kristoffer Eriksen-1.05-2.79-24.0021
179Arron-1.062.87-18.5022
180Jens Boldsen-1.090.13-11.0041
181Rasmus Olofsson-1.200.00-12.2541
182Ann Berit Breumlund-1.22-1.72-14.0042
183Wang Wenhong Larsen-1.22-6.46-31.0022
184Ole Jensen-1.23-10.49-60.0011
185Franky Ouyang-1.30-2.87-16.0042
186Tobias Skytte-1.31-0.10-4.50128
187Sebastian Vikkelsø Elleholm-1.35-4.81-32.0022
188Henrik Wodschow-1.40-2.25-7.36115
189Daniele Cesarini-1.52-3.66-34.5021
190Shanni Gao-1.532.13-4.20103
191Alexander Young-1.58-3.00-24.3332
192Louise Welle-1.59-4.02-68.0011
193Kim Lund-1.653.50-63.0011
194Tom Sloper-1.68-3.17-25.6732
195Nathja Lund-Jørgensen-1.70-1.64-10.2584
196Gemma Sakamoto-1.71-0.23-17.7541
197Rolf Christensen-1.72-0.62-70.0011
198Esther Hernandez-1.75-0.14-3.13246
199Morten Schaumburg-1.80-1.13-7.82113
200Anna Grethe Meier-1.821.67-16.7542
201Daniel Lu-2.01-3.96-85.0011
202Oliver Petereit-2.11-1.31-4.92246
203Asthor-2.13-3.38-46.5021
204Angela Wu-2.21-2.75-47.5021
205Rasmus Reichstein-2.224.17-85.0011
206Nikolaj Let Jensen-2.274.17-87.0011
207Bo Guan-2.381.48-46.5022
208Jun Lee-2.40-1.61-5.71246
209Tian Ye-2.41-3.08-22.6054
210Wen Hua Zhao-2.57-3.40-20.8362
211Søren Hansen-2.68-0.69-55.0021
212Anthony Ea-2.70-3.33-3.7229478
213Anders Reske-Nielsen-2.74-0.58-111.0011
214Els Kuijpers-2.84-0.99-5.83246
215Per Engel Storm-2.910.51-23.0053
216Anders Skov Bjerre-2.98-1.63-18.7174
217Algimantas Auzacalitas-3.08-3.57-65.5022
218Giorgio Moratti-3.09-2.03-11.07144
219Eigo Kawatani-3.15-5.63-11.50228
220Elisabeth Engel Storm-3.302.13-31.2542
221Jin Ying Zhang-3.39-3.92-50.0031
222Dee Dee Li-3.43-4.04-73.5021
223Daisy Fischlein Steffensen-3.43-0.20-4.263512
224Justin Robert Yee-3.46-0.18-35.2542
225Jacob Johannsen-3.49-1.26-3.546321
226Mei Hwa Felder-3.80-0.32-4.054211
227Bjørn Carlsen-3.82-0.13-17.6794
228Marianne Olander-3.84-3.04-17.00117
229Karin Andersson-4.16-0.51-0.651157451
230Lars Fonsmark-4.17-0.41-42.5043
231 Elizabeth Dalsgaard Fonsmark-4.19-0.16-42.5043
232Peter Leander-4.200.04-33.8053
233Rie Juul Jensen-4.21-1.12-29.3364
234David Aldegarmann-4.23-3.44-9.00319
235Anna Canova Putinier-4.31-0.38-4.804010
236Anders Aaberg-4.32-2.68-13.06176
237Koh How Kiat-4.73-4.29-52.7541
238Teddy Christiansen-4.74-5.99-70.3331
239Iben Kirk Grøn-4.90-8.94-42.3363
240Johan Kristenson-4.91-2.46-20.64115
241Tobias Due Pihl-4.96-3.50-14.111912
242Brian Thuborg Madsen-5.03-4.32-5.5617059
243Apolline Draux-5.04-0.85-9.83236
244Lionel Legaie-5.07-1.19-8.61287
245Nadine König-5.16-2.27-7.314213
246Vibeke Singerholm-5.19-5.17-28.4496
247Villads B. Carlsson-5.300.48-35.3364
248Anne Schäfer-5.37-5.12-8.187218
249Marcus Axelsson-5.432.45-53.2541
250Ugo Tissanie-Noir-5.45-4.05-11.03328
251Zishen Mou-5.54-6.02-7.8312243
252Mirjam van Muijen-5.59-5.45-15.00246
253Fabien Gaucher-5.62-0.58-5.824411
254Jonas Thorén-5.64-3.81-17.35176
255Emma Guenel-5.75-2.79-7.594913
256Juho Pakarinen-5.85-3.48-4.9216757
257Jacob Neipart-5.92-5.93-32.3395
258Kim Cheng -5.98-3.51-22.23135
259Vincent Ballack-6.04-2.09-43.1762
260Mari Fleury-6.10-2.28-10.09328
261Marion Hoarau-6.31-4.01-14.79246
262Kristian Nielsen-6.33-3.74-55.0053
263Yvonne van der Heide-6.35-2.81-6.537018
264Marie Hougaard-6.42-1.76-67.0042
265Uwe Pekau-6.42-3.35-10.67369
266Anneline Carlsen-6.54-0.91-21.46134
267Pascal Balorin-6.68-3.20-17.58195
268Jérôme Sahal-6.68-2.18-13.16257
269Sophie Kemper-6.70-3.88-10.754010
270Erika Gerdes-6.73-2.03-4.859825
271Heinz Ludwig-6.78-3.13-7.476416
272Janine Scholtemeijer-6.89-4.06-15.83246
273Galina Beliakova-6.99-3.63-75.2541
274Annika Rindbæk Larsen-7.02-2.17-7.105922
275Karen Swiatek-7.25-2.97-25.54138
276Helge Møller Pedersen-7.28-2.76-4.0323677
277Erik Leijonmarck-7.59-1.69-10.823410
278Sandra van de Berkt-7.75-2.76-34.10105
279Reine Doris-7.78-2.33-10.304010
280Niels Peter Gibe-8.09-1.58-26.69137
281Erwan de Kergomme-8.13-2.10-9.684411
282John Duckworth-8.43-2.41-11.054010
283Eva Pettersson-8.48-1.33-35.70105
284Asger Nemo Klitgaard Bremer-8.52-6.93-26.061815
285Jan Warbout -8.56-2.73-12.47369
286Axel Højmark-8.69-2.77-26.201511
287Søren Tollund-8.89-3.70-49.2582
288Oscar Lindberg-8.92-3.48-29.43145
289Hans van der Poel-8.94-3.49-8.088024
290Ad van der Linden-9.06-2.83-6.1511228
291Manuel Santos-9.45-0.76-6.816416
292Maria Sinde-9.470.23-21.111811
293Marco A. Olmos-9.51-1.95-11.704010
294Martin van Thiel-9.60-1.76-10.704411
295Helene Steffensen-9.71-7.55-8.35499167
296Anna Stepanova-10.06-2.33-11.704411
297Thue Lindballe-10.08-1.09-52.1384
298Heiko Domann-10.09-4.25-9.667622
299Frédérique Grondin-10.20-4.12-21.54246
300Thomas Kragh-10.26-2.76-4.6322582
301Jasper Germeys-10.47-7.69-32.94175
302Marion Meier-10.53-4.26-22.25246
303Natalia Golikova-10.64-2.89-13.054311
304Ohori Yuji-10.78-0.85-11.904010
305Rolf Højmark-10.94-3.64-47.80108
306Monika Jenjahn-11.29-3.58-7.8510828
307Robin Backman-11.83-1.50-28.22187
308Jacob Petersen-11.89-7.73-8.141171415
309Gregers Langkilde Madsen-11.92-2.82-35.13156
310Janus Lindau-11.94-1.89-4.2420990
311Klaus Kjørup-12.290.02-62.5083
312John Kuijpers-12.43-3.22-24.46246
313Alessia Cosmo-12.64-3.63-10.118020
314Rik Scholten-12.82-3.77-14.305013
315Allan Rasmusson-12.92-2.04-15.693913
316Annika Ridell-13.13-5.84-7.7129284
317Emmanuelle Hugot-13.83-3.41-16.304411
318Uwe Martens-14.41-4.49-16.414918
319Sara Landolsi-14.43-3.26-16.704411
320Kai Nilsson-14.55-4.23-19.154010
321Nicola Pascelupo-15.06-5.44-10.2012953
322Ting Ting Li-15.84-4.40-17.365014
323Sam Wenell-15.85-4.42-12.597924
324Aty de Groot-17.04-2.53-22.46359
325Florence Guerber-17.47-2.46-26.23309
326Harry Kal-18.46-4.18-10.4512134
327Helmut Riegler-18.58-4.17-25.33369
328Per Starbäck-18.86-4.36-19.395118
329Elke Pünjer-18.87-4.37-10.1813334
330Elke Brinkmeier-19.87-2.84-12.548421
331Cathrine Strange-20.29-6.74-38.382614
332Ronald Lammers-20.29-3.29-12.529023
333Friedrich Gerdes-20.40-3.71-12.0710025
334Rasmus Due Nielsen-21.03-4.67-70.54135
335Lars Mathiesen-22.60-5.49-14.2410547
336Heidi Ludwig-22.65-2.30-16.816416
337Helle Svenningsen-23.13-3.69-21.455322
338Simon Westmann-23.16-3.35-12.959840
339Pauline van der Linden-23.20-5.20-13.6911228
340Emma Vallée-24.04-2.41-27.673910
341Maj-Brit Rindbæk Larsen-24.43-2.77-25.914316
342Mossa Merhi-24.48-6.64-56.052015
343Annie Manzo-26.72-2.00-15.048421
344Marco Montebelli-27.30-2.36-11.7611930
345Frédéric Chassot-27.44-4.38-16.109624
346Marie-Hélène Groux-30.26-7.90-36.054413
347Hedin Meitil-30.78-5.15-26.375927
348Li Yan-30.90-7.88-19.0811343
349Michel Mandix-31.18-11.46-12.591123499
350Henning Rindbæk-33.65-6.56-20.939633
351Robert Müller-35.05-4.41-21.518421
352Peter Rafn Hauge-36.39-7.12-23.429142
353Jakob Schultz-36.77-8.26-45.004111
354Oscar Van De Nieuwendijk-43.21-5.73-20.0212431
355Susan Frederiksen-52.27-6.90-25.5311447
356Christian Rechberger-52.78-8.00-14.75318146
357Lena Smith-54.70-9.29-12.33730320
358Emelie Östman-54.83-10.43-16.52368117
359Sylvia Hansen Nedeltchev-57.31-7.99-21.3717578
360Erik Frederiksen-59.13-9.02-32.1710445
361Torben Dalum-62.73-11.46-22.3023767
362Danielle Adonis Ganea-66.18-9.45-32.0411959
363Jón M. Ellingsgaard-70.42-15.83-19.36811342


Du kan ved tryk på den enkelte spiller få flere detaljer om den pågældende spiller.