Hjem




Ratingliste i International mahjong

test

pr. 2022-05-12

Nr.NavnRatingForventet score
pr. vind
Point
pr. vind
Antal vindeAntal spil
1Henrik Leth94.855.957.492516925
2Tina Christensen89.606.236.9849031886
3Freddy Christiansen86.125.606.932632884
4Martin Faartoft83.905.927.821796696
5Esben Andersen80.933.846.511219503
6Sune Korreman68.455.039.17671255
7Martin Wedel Jacobsen64.228.279.552067777
8Isabel Bahiano Steenholm63.835.526.1242471689
9Sheila Hansen61.96-1.16-0.5038271378
10Brian Rød 5 Krog60.590.571.592390840
11Eivind Bengtsson56.87-6.28-5.212164924
12Henrik Nielsen56.344.796.501345416
13Tobias Kildetoft55.101.476.01495210
14Jesper Nøhr52.992.543.502248782
15Shi Hua Chen Kold51.945.325.9234871425
16Frank Rostved-Anberg50.02-2.04-1.202429966
17Sebastian Lavallée48.55-3.09-0.98935355
18Panjing Song47.104.2215.7516748
19Jonas Hagerlid44.182.2516.7112537
20Ting Fang Olsen42.60-1.99-0.991721634
21Anna Shpilman40.523.2113.3416441
22Camilla Bonde Dalsgaard40.090.290.8828111062
23Anton Kösters39.661.766.04380118
24Jesper Willemoes Hansen39.60-1.65-0.731770681
25Denis Lugannikov38.711.6315.3111631
26Gérard Hêche38.401.2310.5017044
27Gerda van Oorschot37.073.8813.8815238
28Mikkel Askjær-Friis32.372.002.711863679
29Anders Labich30.958.989.751632541
30Simon Fongue26.531.086.4120451
31Stefanie Duhme26.37-1.567.6411732
32Jili Pfeiffer25.400.5214.227619
33Martin Scheichenbauer24.53-0.2024.954010
34Ombretta Tassinari23.601.8123.804411
35Yong Sing Oh23.090.268.4311634
36Huaou Xu22.890.9712.188422
37Wenlong Li22.010.757.5013337
38José Moreno Merino21.460.246.9113233
39Topi Musto21.21-0.529.338828
40Robert Bonde Jensen20.99-4.27-3.801853754
41Michel Mandix20.67-10.25-9.621352587
42Quentin Porcherot19.59-3.6213.084815
43Bruno Manzo19.260.106.2712832
44Jérôme Bonifas19.170.1923.97339
45Joël Ratsimandresy19.04-0.422.3728076
46Jeppe Stig Nielsen18.952.372.6031551287
47Lars Nikolajsen18.191.5814.895529
48Claes Schütt17.980.420.891557569
49Alexander Bogatikov17.56-1.4816.534010
50Frédéric Petit17.15-0.544.0915238
51Joe-Calberson Huynh17.03-0.3428.75246
52Jean-Louis Barbet16.81-0.4815.184411
53Romain Herdier16.56-0.2015.234411
54Deni Seitz16.25-3.40-0.8826576
55Sergey Vasiliev16.130.178.877619
56Caroline Arnaud15.59-1.301.8320451
57Vincent Tan15.280.6914.934411
58Sebastian Vikkelsø Elleholm15.16-8.48-2.5610542
59David Benjamin Christensen14.77-1.34-0.28560215
60Hans Wikström14.36-0.7815.053713
61Annabel Di Domenico13.05-0.366.018421
62Raúl Rios Navarro12.980.8623.04246
63Héctor Escaso Gil12.85-0.4712.704010
64David Jourdain12.57-1.165.258122
65Christophe Lefebvre12.35-1.401.2818948
66Heike Schäfer12.29-3.417.084812
67Peggy Li12.17-4.5744.60107
68Sandra Bondoin11.48-1.103.1011228
69Marieke Verheyden11.29-0.4612.80359
70Aleksei Shpilman11.20-0.243.4712431
71Kim Iversen10.80-1.46-1.252332918
72Kim Johansson10.64-3.5123.75164
73Niccolo Skovgård Poulsen10.58-3.721.717929
74Silke Bansemer10.44-0.7110.004010
75Elena Savini10.26-0.109.454411
76Andreas Riha10.20-2.405.655214
77Emma Fahlström10.17-1.881.4412632
78Cyrille Rak10.080.459.844411
79Benoît Messi-Fouda10.05-0.876.805418
80Annick Pause9.970.3810.604010
81Erwan de Kergomme9.34-1.722.648822
82Morten Andersen9.110.480.5834211369
83Dimphy van Grinsven8.920.327.195314
84Matthieu Pfeiffer8.690.325.017619
85Saiming Fung8.580.678.664411
86Bo Lang8.560.1214.75246
87Martin Leth8.552.0537.00104
88Yixin Gong8.39-0.6313.71246
89Astrid Dubedout7.47-3.030.628421
90Kimito Kugimiya7.37-1.845.124312
91Jessica Chen7.31-3.55-3.06610261
92Axel Eschenburg7.27-0.511.3016442
93Ildikó Hargitai7.25-2.601.167924
94Laurent Mahé7.03-1.6310.252410
95Giacomo Ferruzzi7.03-1.582.247519
96Sabine Manten6.82-1.864.504411
97Martina Maggio6.81-0.5526.90104
98Sébastien Berret6.39-2.184.683810
99Luca Gavelli6.25-0.095.734411
100Luc Humbert6.03-1.73-0.6923659
101Anastasia Chernykh5.88-0.372.807619
102Eveline Broers5.72-1.631.038822
103Louise Lindskov5.610.4146.0052
104Lucas Delvalle4.94-1.545.52299
105Felipe Gaboardi4.82-3.099.25164
106Yukari Kugimiya4.76-6.8620.8673
107Søren Boldsen4.70-2.312.943611
108Nathalie Mahé4.68-1.984.50309
109Janco Onnink4.67-2.522.973511
110Timur Hahn4.52-1.53-0.2214237
111Jacob Sch. Johansen4.470.707.69268
112Richard Stöckemann4.42-5.7654.3331
113Augusto Gherardi4.34-1.001.238020
114Caroline Kopmanis4.29-3.140.844416
115Jean-Francois Parriaud4.19-1.046.13246
116Elise McCreary4.13-8.18158.0011
117Marie-Josée Oreggia4.02-0.403.734010
118Jesper Kjørup3.761.7339.7542
119Fang Nian Li3.72-2.9247.6731
120Rasmus Villemoes3.72-1.9210.83124
121Anne Yin3.46-6.0064.0021
122Sophie Kemper3.42-2.42-0.758421
123Martha Pasterkamp3.38-0.971.924812
124Hui Xuan Zheng2.99-3.649.8993
125Ad van der Linden2.83-2.71-1.9715639
126Ronni Laursen2.80-4.40-3.8921964
127Monica Hjort Traxl2.67-5.6348.5021
128Corine Di Domenico2.64-1.550.914411
129Michael Zahradnik2.47-2.85-0.243811
130Anne Choux2.38-2.214.27155
131Moa Henriët2.38-1.42-1.1333289
132Martin Hansen2.19-6.10-6.062185824
133Peter Beese2.13-2.25-0.084010
134Koen Rutten2.071.6285.0011
135Yana Ng2.04-2.99-2.1610245
136Eva Demichel1.78-1.130.524411
137Edwin Phua1.76-6.2229.5021
138Lucas XX1.74-5.1865.0011
139Ming Liu1.74-5.8564.0011
140Frauke Roos1.67-2.35-1.9015343
141Chris de Roock1.64-1.18-0.388421
142Zhen Tong1.56-5.503.5774
143Anthony Ea1.45-3.22-3.0633889
144Anders Lundhold1.39-5.893.5063
145Sune Thomsen1.37-1.22-1.12588172
146Mysha Eiliyah Rashad1.34-2.89-1.754812
147Jane Hansen1.29-3.1914.3331
148Lean Fuglsang1.270.0151.0011
149Christian Enault1.21-0.320.934010
150Christine Taylor1.15-1.63-0.454010
151Vivian Hetmaniuk0.94-3.31-0.50145
152Klaus Faartoft0.87-1.155.8054
153Thérèse Roblin0.81-3.10-1.71246
154Jos Dermout0.78-2.16-1.778421
155Mikkel Liisborg0.70-3.621.8054
156Emmanuel Taï Leung0.67-2.42-1.895516
157Anneke Keyl0.66-3.779.5021
158Quentin Thomas0.63-7.195.5022
159Rick van der Linden0.59-2.47-1.61287
160Petter Ranefall0.59-1.59-1.5027472
161Marian Peerdeman0.53-2.28-1.38246
162Arthur XX0.48-5.1814.0011
163Sofia Wern0.40-3.16-2.13164
164Twan van den Nieuwendijk0.36-1.90-1.574411
165Jakob Sievers0.35-0.9613.0011
166Phong N'Guyen Nhu0.33-2.98-2.42246
167Alexander Doppelhofer0.290.3612.0011
168Benjamin Boas0.25-3.020.3333
169Bibbi Zhang0.24-0.53-0.375415
170Lin Lei0.231.6211.0011
171Hasse Sandholdt0.23-3.326.0011
172Marie-Claire Law-Tho0.21-1.39-1.184010
173Louise Wagner Petersen0.14-1.794.0011
174Rasmus Holmgaard Nielsen0.12-4.021.0011
175Leise Bacher Dirchsen0.12-4.980.0011
176Thibaut Arnold0.10-1.88-1.63164
177Sunny Wang0.05-2.49-2.482910
178Anders N. Berthelsen-0.05-0.09-0.17125
179Olivier Boivin-0.07-2.76-2.88246
180Agnès Rak-0.07-1.43-1.504411
181Mei Mei-0.09-5.24-7.0021
182Marjan Van De Nieuwendijk -0.27-1.76-1.8216842
183Kim Preisler-0.32-3.28-7.6731
184Mette Skytte Harpsøe-0.33-1.79-15.0011
185Eje Norman-0.46-2.83-4.00164
186Sapphire Chen-0.50-9.88-30.0011
187Josephine Moore-0.52-6.89-17.5021
188Fanette Laplagne-0.64-2.54-3.144411
189Wen Zhao-0.67-7.51-16.6731
190Anders Schack-Nielsen-0.72-0.26-10.0031
191Nicolas Pochic-0.73-1.66-31.0011
192Doris Chow-0.77-4.59-12.5041
193Sylvain Malbec-0.90-6.61-43.0011
194Sugako Suzuki-0.91-1.40-10.7541
195Dan Drachmann-0.94-2.55-15.3332
196Frederik Hass-0.97-6.47-26.0022
197Lance Lim-0.99-4.63-14.7541
198Asger Ask Lautrup-Larsen-1.01-3.55-17.3331
199Kent Chung-1.02-0.48-14.3331
200Kristoffer Eriksen-1.05-2.79-24.0021
201Arron-1.062.87-18.5022
202Jens Boldsen-1.090.13-11.0041
203Rasmus Olofsson-1.200.00-12.2541
204Ann Berit Breumlund-1.22-1.72-14.0042
205Wang Wenhong Larsen-1.22-6.46-31.0022
206Ole Jensen-1.23-10.49-60.0011
207Franky Ouyang-1.30-2.87-16.0042
208Tobias Skytte-1.31-0.10-4.50128
209Henrik Wodschow-1.40-2.25-7.36115
210Emil Rasmussen-1.41-8.20-65.0011
211Tine Weckhuyzen-1.51-0.66-2.074411
212Daniele Cesarini-1.52-3.66-34.5021
213Shanni Gao-1.532.13-4.20103
214Alexander Young-1.58-3.00-24.3332
215Louise Welle-1.59-4.02-68.0011
216Kim Lund-1.653.50-63.0011
217Tom Sloper-1.68-3.17-25.6732
218Gemma Sakamoto-1.71-0.23-17.7541
219Rolf Christensen-1.72-0.62-70.0011
220Esther Hernandez-1.75-0.14-3.13246
221Morten Schaumburg-1.80-1.13-7.82113
222Anna Grethe Meier-1.821.67-16.7542
223Cédric Aguerre-1.97-0.51-0.9319449
224Daniel Lu-2.01-3.96-85.0011
225Oliver Petereit-2.11-1.31-4.92246
226Asthor-2.13-3.38-46.5021
227Angela Wu-2.21-2.75-47.5021
228Rasmus Reichstein-2.224.17-85.0011
229Nikolaj Let Jensen-2.274.17-87.0011
230Bo Guan-2.381.48-46.5022
231Jun Lee-2.40-1.61-5.71246
232Tian Ye-2.41-3.08-22.6054
233Yvonne van der Heide-2.46-2.21-3.1011429
234Mei Hwa Felder-2.47-0.93-2.128622
235Wen Hua Zhao-2.57-3.40-20.8362
236Marianne Mejse-2.62-8.00-23.1473
237Søren Hansen-2.68-0.69-55.0021
238Anders Reske-Nielsen-2.74-0.58-111.0011
239Els Kuijpers-2.84-0.99-5.83246
240Per Engel Storm-2.910.51-23.0053
241Anders Skov Bjerre-2.98-1.63-18.7174
242Algimantas Auzacalitas-3.08-3.57-65.5022
243Giorgio Moratti-3.09-2.03-11.07144
244Eigo Kawatani-3.15-5.63-11.50228
245Elisabeth Engel Storm-3.302.13-31.2542
246Jin Ying Zhang-3.39-3.92-50.0031
247Dee Dee Li-3.43-4.04-73.5021
248Daisy Fischlein Steffensen-3.43-0.20-4.263512
249Justin Robert Yee-3.46-0.18-35.2542
250Jacob Johannsen-3.49-1.26-3.546321
251Christian Rasmussen-3.54-8.01-55.6732
252Bjørn Carlsen-3.82-0.13-17.6794
253Marianne Olander-3.84-3.04-17.00117
254Niklas Johansson-3.99-4.71-14.94164
255Karin Andersson-4.16-0.51-0.651157451
256John NN-4.165.65-36.5042
257Lars Fonsmark-4.17-0.41-42.5043
258 Elizabeth Dalsgaard Fonsmark-4.19-0.16-42.5043
259Peter Leander-4.200.04-33.8053
260Rie Juul Jensen-4.21-1.12-29.3364
261David Aldegarmann-4.23-3.44-9.00319
262Anna Canova Putinier-4.31-0.38-4.804010
263Anders Aaberg-4.32-2.68-13.06176
264Koh How Kiat-4.73-4.29-52.7541
265Teddy Christiansen-4.74-5.99-70.3331
266Christiane D'Angelo-4.76-1.53-2.5519248
267Ernesto Vega de la Iglesia Soria-4.79-1.74-6.204411
268Iben Kirk Grøn-4.90-8.94-42.3363
269Johan Kristenson-4.91-2.46-20.64115
270Tobias Due Pihl-4.96-3.50-14.111912
271Brian Thuborg Madsen-5.03-4.32-5.5617059
272Apolline Draux-5.04-0.85-9.83236
273Lionel Legaie-5.07-1.19-8.61287
274Nadine König-5.16-2.27-7.314213
275Vibeke Singerholm-5.19-5.17-28.4496
276Villads B. Carlsson-5.300.48-35.3364
277Anne Schäfer-5.37-5.12-8.187218
278Marcus Axelsson-5.432.45-53.2541
279Ugo Tissanie-Noir-5.45-4.05-11.03328
280Zishen Mou-5.54-6.02-7.8312243
281Mirjam van Muijen-5.59-5.45-15.00246
282Jonas Thorén-5.64-3.81-17.35176
283Emma Guenel-5.75-2.79-7.594913
284Wenda Vanderbist-5.79-2.15-7.554411
285Juho Pakarinen-5.85-3.48-4.9216757
286Jacob Neipart-5.92-5.93-32.3395
287Kim Cheng -5.98-3.51-22.23135
288Vincent Ballack-6.04-2.09-43.1762
289Mari Fleury-6.10-2.28-10.09328
290Miria Martelli-6.13-1.76-7.484411
291Marion Hoarau-6.31-4.01-14.79246
292Kristian Nielsen-6.33-3.74-55.0053
293Marie Hougaard-6.42-1.76-67.0042
294Uwe Pekau-6.42-3.35-10.67369
295Anneline Carlsen-6.54-0.91-21.46134
296Pascal Balorin-6.68-3.20-17.58195
297Jérôme Sahal-6.68-2.18-13.16257
298Erika Gerdes-6.73-2.03-4.859825
299Heinz Ludwig-6.78-3.13-7.476416
300Lars Therkelsen-6.89-3.07-3.311169334
301Janine Scholtemeijer-6.89-4.06-15.83246
302Galina Beliakova-6.99-3.63-75.2541
303Annika Rindbæk Larsen-7.02-2.17-7.105922
304Karen Swiatek-7.25-2.97-25.54138
305Helge Møller Pedersen-7.28-2.76-4.0323677
306Lies Naert-7.33-2.96-9.804411
307Erik Leijonmarck-7.59-1.69-10.823410
308Marco Montebelli-7.65-2.84-4.7716341
309Sandra van de Berkt-7.75-2.76-34.10105
310Daniel Aubrun-7.75-2.14-9.364411
311Reine Doris-7.78-2.33-10.304010
312David Soler-7.79-1.77-9.024411
313Marjoleine Lips-7.87-3.37-10.704411
314Niels Peter Gibe-8.09-1.58-26.69137
315Fabien Gaucher-8.23-1.63-5.478822
316Helene Steffensen-8.27-7.52-8.19513172
317John Duckworth-8.43-2.41-11.054010
318Eva Pettersson-8.48-1.33-35.70105
319Asger Nemo Klitgaard Bremer-8.52-6.93-26.061815
320Jan Warbout -8.56-2.73-12.47369
321Axel Højmark-8.69-2.77-26.201511
322Søren Tollund-8.89-3.70-49.2582
323Oscar Lindberg-8.92-3.48-29.43145
324Hans van der Poel-8.94-3.49-8.088024
325Manuel Santos-9.45-0.76-6.816416
326Maria Sinde-9.470.23-21.111811
327Marco A. Olmos-9.51-1.95-11.704010
328Anna Stepanova-10.06-2.33-11.704411
329Thue Lindballe-10.08-1.09-52.1384
330Heiko Domann-10.09-4.25-9.667622
331Frédérique Grondin-10.20-4.12-21.54246
332Thomas Kragh-10.26-2.76-4.6322582
333Jasper Germeys-10.47-7.69-32.94175
334Marion Meier-10.53-4.26-22.25246
335Natalia Golikova-10.64-2.89-13.054311
336Ohori Yuji-10.78-0.85-11.904010
337Rolf Højmark-10.94-3.64-47.80108
338Annika Ridell-11.08-5.44-6.72362102
339Monika Jenjahn-11.29-3.58-7.8510828
340Robin Backman-11.83-1.50-28.22187
341Jacob Petersen-11.89-7.73-8.141171415
342Gregers Langkilde Madsen-11.92-2.82-35.13156
343Janus Lindau-11.94-1.89-4.2420990
344Sara Landolsi-12.26-3.97-8.1612030
345Klaus Kjørup-12.290.02-62.5083
346John Kuijpers-12.43-3.22-24.46246
347Alessia Cosmo-12.64-3.63-10.118020
348Allan Rasmusson-12.92-2.04-15.693913
349Benjamin Kam-12.96-1.67-13.754411
350Irma Michiels-13.09-2.75-14.954411
351Yannick Michiels-13.52-1.20-13.804411
352Emmanuelle Hugot-13.83-3.41-16.304411
353Uwe Martens-14.41-4.49-16.414918
354Kai Nilsson-14.55-4.23-19.154010
355Eloïse Heinis-14.60-1.65-15.254411
356Pauline van der Linden-14.85-5.40-9.3015639
357Nicola Pascelupo-15.06-5.44-10.2012953
358Ting Ting Li-15.84-4.40-17.365014
359Aty de Groot-17.04-2.53-22.46359
360Hanneke Morel-17.17-2.20-10.198822
361Rik Scholten-17.17-3.67-11.179424
362Florence Guerber-17.47-2.46-26.23309
363Caroline Norén-17.50-2.37-18.684411
364Annie Manzo-18.13-3.00-8.8012832
365Harry Kal-18.46-4.18-10.4512134
366Helmut Riegler-18.58-4.17-25.33369
367Per Starbäck-18.86-4.36-19.395118
368Elke Pünjer-18.87-4.37-10.1813334
369Cathrine Strange-20.29-6.74-38.382614
370Martin van Thiel-20.31-3.05-12.518822
371Friedrich Gerdes-20.40-3.71-12.0710025
372Rasmus Due Nielsen-21.03-4.67-70.54135
373Nathja Lund-Jørgensen-21.50-4.70-7.83281126
374Heidi Ludwig-22.65-2.30-16.816416
375Frédéric Chassot-23.12-5.16-13.6311228
376Helle Svenningsen-23.13-3.69-21.455322
377Simon Westmann-23.16-3.35-12.959840
378Emma Vallée-24.04-2.41-27.673910
379Maj-Brit Rindbæk Larsen-24.43-2.77-25.914316
380Mossa Merhi-24.48-6.64-56.052015
381Elke Brinkmeier-25.37-3.20-11.3312832
382Sandra van Wijmgaarden-26.94-1.45-26.554411
383Simon Andersen-27.40-9.61-19.2411647
384Sam Wenell-30.02-4.66-14.6312335
385Marie-Hélène Groux-30.26-7.90-36.054413
386Hedin Meitil-30.78-5.15-26.375927
387Li Yan-30.90-7.88-19.0811343
388Henning Rindbæk-33.65-6.56-20.939633
389Peter Rafn Hauge-36.39-7.12-23.429142
390Ronald Lammers-36.65-4.33-15.5413434
391Jakob Schultz-36.77-8.26-45.004111
392Robert Müller-37.28-6.09-18.0312832
393Oscar Van De Nieuwendijk-38.88-6.58-16.0716842
394Lars Mathiesen-42.18-6.40-14.5021384
395Emelie Östman-46.75-10.66-15.21419130
396Christian Rechberger-52.78-8.00-14.75318146
397Lena Smith-54.70-9.29-12.33730320
398Sylvia Hansen Nedeltchev-57.31-7.99-21.3717578
399Torben Dalum-62.73-11.46-22.3023767
400Karina Bolvig Nielsen-62.97-11.51-32.0712547
401Danielle Adonis Ganea-66.18-9.45-32.0411959
402Jón M. Ellingsgaard-70.42-15.83-19.36811342
403Erik Frederiksen-98.94-15.80-25.88399181
404Susan Frederiksen-153.82-16.61-32.16402178


Du kan ved tryk på den enkelte spiller få flere detaljer om den pågældende spiller.