Hjem




Ratingliste i International mahjong

test

pr. 2019-12-05

Nr.NavnRatingForventet score
pr. vind
Point
pr. vind
Antal vindeAntal spil
1Henrik Leth94.845.837.432426898
2Freddy Christiansen88.625.246.732418822
3Martin Faartoft78.695.927.701794695
4Sune Korreman68.455.039.17671255
5Shi Hua Chen Kold62.195.366.1033981391
6Martin Wedel Jacobsen62.108.449.721986749
7Isabel Bahiano Steenholm61.805.496.0842181678
8Kim Iversen60.62-1.87-0.652045816
9Brian Rød 5 Krog60.590.571.592390840
10Esben Andersen60.260.673.55842358
11Jesper Nøhr57.182.523.642061717
12Henrik Nielsen56.344.796.501345416
13Tobias Kildetoft55.101.476.01495210
14Jeppe Stig Nielsen54.662.413.1529701221
15Frank Rostved-Anberg47.34-2.03-1.242421964
16Panjing Song47.104.2215.7516748
17Tina Christensen47.016.086.4946141782
18Jonas Hagerlid44.182.2516.7112537
19Sheila Hansen41.16-1.58-1.1035411288
20Anna Shpilman40.523.2113.3416441
21Anton Kösters39.661.766.04380118
22Jesper Willemoes Hansen39.60-1.65-0.731770681
23Denis Lugannikov38.711.6315.3111631
24Mikkel Askjær-Friis38.102.213.131687625
25Gerda van Oorschot37.073.8813.8815238
26Gérard Hêche36.780.8710.6815440
27Sebastian Lavallée31.26-3.59-2.05824314
28Ting Fang Olsen30.77-3.16-2.221330502
29Simon Fongue26.531.086.4120451
30Stefanie Duhme26.37-1.567.6411732
31Anders Labich26.349.039.681627539
32Jili Pfeiffer25.400.5214.227619
33Eivind Bengtsson25.27-7.18-6.641905824
34Martin Scheichenbauer24.53-0.2024.954010
35Ombretta Tassinari23.601.8123.804411
36Yong Sing Oh23.090.268.4311634
37Huaou Xu22.890.9712.188422
38Wenlong Li22.010.757.5013337
39José Moreno Merino21.460.246.9113233
40Claes Schütt21.390.420.981541565
41Topi Musto21.21-0.529.338828
42Camilla Bonde Dalsgaard20.870.360.6827401040
43Robert Bonde Jensen20.41-4.29-3.831841750
44Morten Andersen20.090.540.7833811356
45Quentin Porcherot19.59-3.6213.084815
46Bruno Manzo19.260.106.2712832
47Jérôme Bonifas19.170.1923.97339
48Joël Ratsimandresy19.04-0.422.3728076
49Lars Nikolajsen18.191.5814.895529
50Alexander Bogatikov17.56-1.4816.534010
51Frédéric Petit17.15-0.544.0915238
52Joe-Calberson Huynh17.03-0.3428.75246
53Jean-Louis Barbet16.81-0.4815.184411
54Romain Herdier16.56-0.2015.234411
55Deni Seitz16.25-3.40-0.8826576
56Sergey Vasiliev16.130.178.877619
57Caroline Arnaud15.59-1.301.8320451
58Vincent Tan15.280.6914.934411
59David Benjamin Christensen14.77-1.34-0.28560215
60Hans Wikström14.36-0.7815.053713
61Annabel Di Domenico13.05-0.366.018421
62Raúl Rios Navarro12.980.8623.04246
63Héctor Escaso Gil12.85-0.4712.704010
64David Jourdain12.57-1.165.258122
65Christophe Lefebvre12.35-1.401.2818948
66Heike Schäfer12.29-3.417.084812
67Peggy Li12.17-4.5744.60107
68Sandra Bondoin11.48-1.103.1011228
69Marieke Verheyden11.29-0.4612.80359
70Aleksei Shpilman11.20-0.243.4712431
71Martin Hansen11.07-6.37-6.152033778
72Niccolo Skovgård Poulsen10.58-3.721.717929
73Silke Bansemer10.44-0.7110.004010
74Elena Savini10.26-0.109.454411
75Andreas Riha10.20-2.405.655214
76Cyrille Rak10.080.459.844411
77Benoît Messi-Fouda10.05-0.876.805418
78Annick Pause9.970.3810.604010
79Erwan de Kergomme9.34-1.722.648822
80Dimphy van Grinsven8.920.327.195314
81Matthieu Pfeiffer8.690.325.017619
82Saiming Fung8.580.678.664411
83Bo Lang8.560.1214.75246
84Martin Leth8.552.0537.00104
85Yixin Gong8.39-0.6313.71246
86Kimito Kugimiya7.37-1.845.124312
87Jessica Chen7.31-3.55-3.06610261
88Axel Eschenburg7.27-0.511.3016442
89Ildikó Hargitai7.25-2.601.167924
90Laurent Mahé7.03-1.6310.252410
91Giacomo Ferruzzi7.03-1.582.247519
92Sabine Manten6.82-1.864.504411
93Martina Maggio6.81-0.5526.90104
94Sébastien Berret6.39-2.184.683810
95Luca Gavelli6.25-0.095.734411
96Luc Humbert6.03-1.73-0.6923659
97Anastasia Chernykh5.88-0.372.807619
98Eveline Broers5.72-1.631.038822
99Louise Lindskov5.610.4146.0052
100Lucas Delvalle4.94-1.545.52299
101Yukari Kugimiya4.76-6.8620.8673
102Søren Boldsen4.70-2.312.943611
103Nathalie Mahé4.68-1.984.50309
104Janco Onnink4.67-2.522.973511
105Jacob Sch. Johansen4.470.707.69268
106Richard Stöckemann4.42-5.7654.3331
107Augusto Gherardi4.34-1.001.238020
108Caroline Kopmanis4.29-3.140.844416
109Timur Hahn4.26-1.41-0.1413836
110Jean-Francois Parriaud4.19-1.046.13246
111Marie-Josée Oreggia4.02-0.403.734010
112Jesper Kjørup3.761.7339.7542
113Fang Nian Li3.72-2.9247.6731
114Rasmus Villemoes3.72-1.9210.83124
115Anne Yin3.46-6.0064.0021
116Emma Fahlström3.44-1.45-0.1611028
117Sophie Kemper3.42-2.42-0.758421
118Martha Pasterkamp3.38-0.971.924812
119Petter Ranefall3.12-1.42-0.9225868
120Hui Xuan Zheng2.99-3.649.8993
121Ad van der Linden2.83-2.71-1.9715639
122Ronni Laursen2.80-4.40-3.8921964
123Corine Di Domenico2.64-1.550.914411
124Michael Zahradnik2.47-2.85-0.243811
125Anne Choux2.38-2.214.27155
126Moa Henriët2.38-1.42-1.1333289
127Lars Therkelsen2.28-3.02-2.941151329
128Peter Beese2.13-2.25-0.084010
129Koen Rutten2.071.6285.0011
130Yana Ng2.04-2.99-2.1610245
131Astrid Dubedout1.93-2.65-1.496817
132Eva Demichel1.78-1.130.524411
133Edwin Phua1.76-6.2229.5021
134Lucas XX1.74-5.1865.0011
135Ming Liu1.74-5.8564.0011
136Frauke Roos1.67-2.35-1.9015343
137Chris de Roock1.64-1.18-0.388421
138Zhen Tong1.56-5.503.5774
139Anthony Ea1.45-3.22-3.0633889
140Anders Lundhold1.39-5.893.5063
141Sune Thomsen1.37-1.22-1.12588172
142Mysha Eiliyah Rashad1.34-2.89-1.754812
143Jane Hansen1.29-3.1914.3331
144Lean Fuglsang1.270.0151.0011
145Christian Enault1.21-0.320.934010
146Christine Taylor1.15-1.63-0.454010
147Vivian Hetmaniuk0.94-3.31-0.50145
148Klaus Faartoft0.87-1.155.8054
149Thérèse Roblin0.81-3.10-1.71246
150Jos Dermout0.78-2.16-1.778421
151Mikkel Liisborg0.70-3.621.8054
152Emmanuel Taï Leung0.67-2.42-1.895516
153Anneke Keyl0.66-3.779.5021
154Quentin Thomas0.63-7.195.5022
155Rick van der Linden0.59-2.47-1.61287
156Marian Peerdeman0.53-2.28-1.38246
157Arthur XX0.48-5.1814.0011
158Twan van den Nieuwendijk0.36-1.90-1.574411
159Jakob Sievers0.35-0.9613.0011
160Phong N'Guyen Nhu0.33-2.98-2.42246
161Alexander Doppelhofer0.290.3612.0011
162Benjamin Boas0.25-3.020.3333
163Bibbi Zhang0.24-0.53-0.375415
164Lin Lei0.231.6211.0011
165Hasse Sandholdt0.23-3.326.0011
166Marie-Claire Law-Tho0.21-1.39-1.184010
167Louise Wagner Petersen0.14-1.794.0011
168Rasmus Holmgaard Nielsen0.12-4.021.0011
169Leise Bacher Dirchsen0.12-4.980.0011
170Sunny Wang0.05-2.49-2.482910
171Anders N. Berthelsen-0.05-0.09-0.17125
172Olivier Boivin-0.07-2.76-2.88246
173Agnès Rak-0.07-1.43-1.504411
174Mei Mei-0.09-5.24-7.0021
175Marjan Van De Nieuwendijk -0.27-1.76-1.8216842
176Kim Preisler-0.32-3.28-7.6731
177Mette Skytte Harpsøe-0.33-1.79-15.0011
178Sapphire Chen-0.50-9.88-30.0011
179Josephine Moore-0.52-6.89-17.5021
180Fanette Laplagne-0.64-2.54-3.144411
181Anders Schack-Nielsen-0.72-0.26-10.0031
182Nicolas Pochic-0.73-1.66-31.0011
183Doris Chow-0.77-4.59-12.5041
184Sylvain Malbec-0.90-6.61-43.0011
185Sugako Suzuki-0.91-1.40-10.7541
186Frederik Hass-0.97-6.47-26.0022
187Lance Lim-0.99-4.63-14.7541
188Asger Ask Lautrup-Larsen-1.01-3.55-17.3331
189Kent Chung-1.02-0.48-14.3331
190Christian Rasmussen-1.040.95-41.0011
191Kristoffer Eriksen-1.05-2.79-24.0021
192Arron-1.062.87-18.5022
193Jens Boldsen-1.090.13-11.0041
194Rasmus Olofsson-1.200.00-12.2541
195Ann Berit Breumlund-1.22-1.72-14.0042
196Wang Wenhong Larsen-1.22-6.46-31.0022
197Ole Jensen-1.23-10.49-60.0011
198Franky Ouyang-1.30-2.87-16.0042
199Tobias Skytte-1.31-0.10-4.50128
200Henrik Wodschow-1.40-2.25-7.36115
201Tine Weckhuyzen-1.51-0.66-2.074411
202Daniele Cesarini-1.52-3.66-34.5021
203Shanni Gao-1.532.13-4.20103
204Alexander Young-1.58-3.00-24.3332
205Louise Welle-1.59-4.02-68.0011
206Kim Lund-1.653.50-63.0011
207Tom Sloper-1.68-3.17-25.6732
208Gemma Sakamoto-1.71-0.23-17.7541
209Rolf Christensen-1.72-0.62-70.0011
210Esther Hernandez-1.75-0.14-3.13246
211Morten Schaumburg-1.80-1.13-7.82113
212Anna Grethe Meier-1.821.67-16.7542
213Cédric Aguerre-1.97-0.51-0.9319449
214Daniel Lu-2.01-3.96-85.0011
215Oliver Petereit-2.11-1.31-4.92246
216Asthor-2.13-3.38-46.5021
217Annika Ridell-2.16-5.50-5.7834698
218Angela Wu-2.21-2.75-47.5021
219Rasmus Reichstein-2.224.17-85.0011
220Nikolaj Let Jensen-2.274.17-87.0011
221Bo Guan-2.381.48-46.5022
222Jun Lee-2.40-1.61-5.71246
223Tian Ye-2.41-3.08-22.6054
224Yvonne van der Heide-2.46-2.21-3.1011429
225Mei Hwa Felder-2.47-0.93-2.128622
226Wen Hua Zhao-2.57-3.40-20.8362
227Søren Hansen-2.68-0.69-55.0021
228Anders Reske-Nielsen-2.74-0.58-111.0011
229Els Kuijpers-2.84-0.99-5.83246
230Per Engel Storm-2.910.51-23.0053
231Anders Skov Bjerre-2.98-1.63-18.7174
232Algimantas Auzacalitas-3.08-3.57-65.5022
233Giorgio Moratti-3.09-2.03-11.07144
234Eigo Kawatani-3.15-5.63-11.50228
235Elisabeth Engel Storm-3.302.13-31.2542
236Jin Ying Zhang-3.39-3.92-50.0031
237Dee Dee Li-3.43-4.04-73.5021
238Daisy Fischlein Steffensen-3.43-0.20-4.263512
239Justin Robert Yee-3.46-0.18-35.2542
240Jacob Johannsen-3.49-1.26-3.546321
241Bjørn Carlsen-3.82-0.13-17.6794
242Marianne Olander-3.84-3.04-17.00117
243Karin Andersson-4.16-0.51-0.651157451
244John NN-4.165.65-36.5042
245Lars Fonsmark-4.17-0.41-42.5043
246 Elizabeth Dalsgaard Fonsmark-4.19-0.16-42.5043
247Peter Leander-4.200.04-33.8053
248Rie Juul Jensen-4.21-1.12-29.3364
249David Aldegarmann-4.23-3.44-9.00319
250Anna Canova Putinier-4.31-0.38-4.804010
251Anders Aaberg-4.32-2.68-13.06176
252Koh How Kiat-4.73-4.29-52.7541
253Teddy Christiansen-4.74-5.99-70.3331
254Christiane D'Angelo-4.76-1.53-2.5519248
255Ernesto Vega de la Iglesia Soria-4.79-1.74-6.204411
256Iben Kirk Grøn-4.90-8.94-42.3363
257Johan Kristenson-4.91-2.46-20.64115
258Sebastian Vikkelsø Elleholm-4.92-2.76-12.75209
259Tobias Due Pihl-4.96-3.50-14.111912
260Brian Thuborg Madsen-5.03-4.32-5.5617059
261Apolline Draux-5.04-0.85-9.83236
262Lionel Legaie-5.07-1.19-8.61287
263Nadine König-5.16-2.27-7.314213
264Vibeke Singerholm-5.19-5.17-28.4496
265Villads B. Carlsson-5.300.48-35.3364
266Anne Schäfer-5.37-5.12-8.187218
267Marcus Axelsson-5.432.45-53.2541
268Ugo Tissanie-Noir-5.45-4.05-11.03328
269Zishen Mou-5.54-6.02-7.8312243
270Mirjam van Muijen-5.59-5.45-15.00246
271Jonas Thorén-5.64-3.81-17.35176
272Emma Guenel-5.75-2.79-7.594913
273Wenda Vanderbist-5.79-2.15-7.554411
274Juho Pakarinen-5.85-3.48-4.9216757
275Jacob Neipart-5.92-5.93-32.3395
276Kim Cheng -5.98-3.51-22.23135
277Vincent Ballack-6.04-2.09-43.1762
278Mari Fleury-6.10-2.28-10.09328
279Miria Martelli-6.13-1.76-7.484411
280Marion Hoarau-6.31-4.01-14.79246
281Kristian Nielsen-6.33-3.74-55.0053
282Marie Hougaard-6.42-1.76-67.0042
283Uwe Pekau-6.42-3.35-10.67369
284Anneline Carlsen-6.54-0.91-21.46134
285Sara Landolsi-6.56-3.56-6.1410426
286Helene Steffensen-6.61-7.50-8.04506170
287Pascal Balorin-6.68-3.20-17.58195
288Jérôme Sahal-6.68-2.18-13.16257
289Erika Gerdes-6.73-2.03-4.859825
290Heinz Ludwig-6.78-3.13-7.476416
291Janine Scholtemeijer-6.89-4.06-15.83246
292Galina Beliakova-6.99-3.63-75.2541
293Annika Rindbæk Larsen-7.02-2.17-7.105922
294Karen Swiatek-7.25-2.97-25.54138
295Helge Møller Pedersen-7.28-2.76-4.0323677
296Lies Naert-7.33-2.96-9.804411
297Erik Leijonmarck-7.59-1.69-10.823410
298Marco Montebelli-7.65-2.84-4.7716341
299Sandra van de Berkt-7.75-2.76-34.10105
300Daniel Aubrun-7.75-2.14-9.364411
301Reine Doris-7.78-2.33-10.304010
302David Soler-7.79-1.77-9.024411
303Marjoleine Lips-7.87-3.37-10.704411
304Niels Peter Gibe-8.09-1.58-26.69137
305Fabien Gaucher-8.23-1.63-5.478822
306John Duckworth-8.43-2.41-11.054010
307Eva Pettersson-8.48-1.33-35.70105
308Asger Nemo Klitgaard Bremer-8.52-6.93-26.061815
309Jan Warbout -8.56-2.73-12.47369
310Axel Højmark-8.69-2.77-26.201511
311Søren Tollund-8.89-3.70-49.2582
312Oscar Lindberg-8.92-3.48-29.43145
313Hans van der Poel-8.94-3.49-8.088024
314Manuel Santos-9.45-0.76-6.816416
315Maria Sinde-9.470.23-21.111811
316Marco A. Olmos-9.51-1.95-11.704010
317Anna Stepanova-10.06-2.33-11.704411
318Thue Lindballe-10.08-1.09-52.1384
319Heiko Domann-10.09-4.25-9.667622
320Frédérique Grondin-10.20-4.12-21.54246
321Thomas Kragh-10.26-2.76-4.6322582
322Jasper Germeys-10.47-7.69-32.94175
323Marion Meier-10.53-4.26-22.25246
324Natalia Golikova-10.64-2.89-13.054311
325Ohori Yuji-10.78-0.85-11.904010
326Rolf Højmark-10.94-3.64-47.80108
327Nathja Lund-Jørgensen-11.05-1.86-5.0813968
328Monika Jenjahn-11.29-3.58-7.8510828
329Robin Backman-11.83-1.50-28.22187
330Jacob Petersen-11.89-7.73-8.141171415
331Gregers Langkilde Madsen-11.92-2.82-35.13156
332Janus Lindau-11.94-1.89-4.2420990
333Klaus Kjørup-12.290.02-62.5083
334John Kuijpers-12.43-3.22-24.46246
335Alessia Cosmo-12.64-3.63-10.118020
336Allan Rasmusson-12.92-2.04-15.693913
337Benjamin Kam-12.96-1.67-13.754411
338Irma Michiels-13.09-2.75-14.954411
339Yannick Michiels-13.52-1.20-13.804411
340Emmanuelle Hugot-13.83-3.41-16.304411
341Uwe Martens-14.41-4.49-16.414918
342Kai Nilsson-14.55-4.23-19.154010
343Eloïse Heinis-14.60-1.65-15.254411
344Pauline van der Linden-14.85-5.40-9.3015639
345Nicola Pascelupo-15.06-5.44-10.2012953
346Ting Ting Li-15.84-4.40-17.365014
347Aty de Groot-17.04-2.53-22.46359
348Hanneke Morel-17.17-2.20-10.198822
349Rik Scholten-17.17-3.67-11.179424
350Florence Guerber-17.47-2.46-26.23309
351Caroline Norén-17.50-2.37-18.684411
352Annie Manzo-18.13-3.00-8.8012832
353Harry Kal-18.46-4.18-10.4512134
354Helmut Riegler-18.58-4.17-25.33369
355Per Starbäck-18.86-4.36-19.395118
356Elke Pünjer-18.87-4.37-10.1813334
357Cathrine Strange-20.29-6.74-38.382614
358Martin van Thiel-20.31-3.05-12.518822
359Friedrich Gerdes-20.40-3.71-12.0710025
360Rasmus Due Nielsen-21.03-4.67-70.54135
361Heidi Ludwig-22.65-2.30-16.816416
362Helle Svenningsen-23.13-3.69-21.455322
363Simon Westmann-23.16-3.35-12.959840
364Emma Vallée-24.04-2.41-27.673910
365Maj-Brit Rindbæk Larsen-24.43-2.77-25.914316
366Mossa Merhi-24.48-6.64-56.052015
367Elke Brinkmeier-25.37-3.20-11.3312832
368Sandra van Wijmgaarden-26.94-1.45-26.554411
369Frédéric Chassot-27.44-4.38-16.109624
370Michel Mandix-28.55-11.27-12.261163516
371Sam Wenell-30.02-4.66-14.6312335
372Marie-Hélène Groux-30.26-7.90-36.054413
373Hedin Meitil-30.78-5.15-26.375927
374Li Yan-30.90-7.88-19.0811343
375Henning Rindbæk-33.65-6.56-20.939633
376Peter Rafn Hauge-36.39-7.12-23.429142
377Ronald Lammers-36.65-4.33-15.5413434
378Jakob Schultz-36.77-8.26-45.004111
379Robert Müller-37.28-6.09-18.0312832
380Oscar Van De Nieuwendijk-38.88-6.58-16.0716842
381Lars Mathiesen-42.18-6.40-14.5021384
382Christian Rechberger-52.78-8.00-14.75318146
383Emelie Östman-53.62-10.56-15.88412128
384Lena Smith-54.70-9.29-12.33730320
385Sylvia Hansen Nedeltchev-57.31-7.99-21.3717578
386Torben Dalum-62.73-11.46-22.3023767
387Danielle Adonis Ganea-66.18-9.45-32.0411959
388Jón M. Ellingsgaard-70.42-15.83-19.36811342
389Susan Frederiksen-113.09-11.36-29.02260117
390Erik Frederiksen-113.90-13.44-31.83252117


Du kan ved tryk på den enkelte spiller få flere detaljer om den pågældende spiller.