Hjem




Ratingliste i International mahjong

test

pr. 2019-03-15

Nr.NavnRatingForventet score
pr. vind
Point
pr. vind
Antal vindeAntal spil
1Henrik Leth96.285.817.462396889
2Martin Faartoft77.685.917.681787692
3Sune Korreman68.455.039.17671255
4Shi Hua Chen Kold66.565.336.1433451368
5Tina Christensen63.856.116.6944611731
6Isabel Bahiano Steenholm63.285.386.0040911632
7Brian Rød 5 Krog62.770.521.592379835
8Freddy Christiansen62.705.096.202276780
9Jesper Nøhr60.702.273.511987695
10Martin Wedel Jacobsen57.728.379.611904720
11Henrik Nielsen56.344.796.501345416
12Tobias Kildetoft55.101.476.01495210
13Jeppe Stig Nielsen52.132.333.0528901192
14Frank Rostved-Anberg48.21-2.08-1.262375945
15Panjing Song47.104.2215.7516748
16Sheila Hansen46.33-1.75-1.2034341257
17Jonas Hagerlid44.182.2516.7112537
18Anton Kösters41.261.196.21336107
19Kim Iversen40.64-2.67-1.771883753
20Jesper Willemoes Hansen39.60-1.65-0.731770681
21Anna Shpilman38.952.1315.4412030
22Gerda van Oorschot37.612.7217.0010827
23Camilla Bonde Dalsgaard32.900.400.9026991024
24Esben Andersen29.75-1.240.60645271
25Stefanie Duhme26.37-1.567.6411732
26Anders Labich26.349.039.681627539
27Jili Pfeiffer25.400.5214.227619
28Mikkel Askjær-Friis24.942.102.741563585
29Martin Scheichenbauer24.53-0.2024.954010
30Yong Sing Oh23.090.268.4311634
31Huaou Xu22.890.9712.188422
32Simon Fongue22.340.366.0916040
33Wenlong Li22.010.757.5013337
34Claes Schütt21.390.420.981541565
35Topi Musto21.21-0.529.338828
36Quentin Porcherot19.59-3.6213.084815
37Jérôme Bonifas19.170.1923.97339
38Gérard Hêche18.27-0.845.9811029
39Lars Nikolajsen18.191.5814.895529
40Robert Bonde Jensen18.13-4.37-3.951811737
41Eivind Bengtsson17.78-7.92-7.491750764
42Alexander Bogatikov17.56-1.4816.534010
43Aleksei Shpilman17.26-1.117.748020
44Frédéric Petit17.15-0.544.0915238
45Joe-Calberson Huynh17.03-0.3428.75246
46Jean-Louis Barbet16.81-0.4815.184411
47Romain Herdier16.56-0.2015.234411
48Deni Seitz16.25-3.40-0.8826576
49Sergey Vasiliev16.130.178.877619
50Moa Henriët15.54-1.660.5628878
51David Benjamin Christensen14.77-1.34-0.28560215
52Hans Wikström14.36-0.7815.053713
53Sebastian Lavallée14.28-3.78-3.05784302
54Joël Ratsimandresy14.19-0.691.7823665
55Lars Therkelsen13.20-3.17-2.681107318
56Annabel Di Domenico13.05-0.366.018421
57Raúl Rios Navarro12.980.8623.04246
58Héctor Escaso Gil12.85-0.4712.704010
59David Jourdain12.57-1.165.258122
60Heike Schäfer12.29-3.417.084812
61Peggy Li12.17-4.5744.60107
62José Moreno Merino11.86-1.164.368822
63Luc Humbert11.56-2.430.0419248
64Sandra Bondoin11.48-1.103.1011228
65Marieke Verheyden11.29-0.4612.80359
66Niccolo Skovgård Poulsen10.58-3.721.717929
67Silke Bansemer10.44-0.7110.004010
68Andreas Riha10.20-2.405.655214
69Benoît Messi-Fouda10.05-0.876.805418
70Annick Pause9.970.3810.604010
71Morten Andersen9.930.530.6533111338
72Nathja Lund-Jørgensen9.65-2.0112.142815
73Dimphy van Grinsven8.920.327.195314
74Denis Lugannikov8.751.346.626817
75Matthieu Pfeiffer8.690.325.017619
76Bruno Manzo8.67-1.133.108421
77Cédric Aguerre8.65-0.302.0715038
78Bo Lang8.560.1214.75246
79Martin Leth8.552.0537.00104
80Yixin Gong8.39-0.6313.71246
81Christiane D'Angelo7.45-1.760.3014837
82Kimito Kugimiya7.37-1.845.124312
83Jessica Chen7.31-3.55-3.06610261
84Axel Eschenburg7.27-0.511.3016442
85Laurent Mahé7.03-1.6310.252410
86Giacomo Ferruzzi7.03-1.582.247519
87Ting Fang Olsen6.84-3.09-2.831102415
88Sabine Manten6.82-1.864.504411
89Martina Maggio6.81-0.5526.90104
90Sébastien Berret6.39-2.184.683810
91Anastasia Chernykh5.88-0.372.807619
92Emma Fahlström5.62-2.111.396617
93Lucas Delvalle4.94-1.545.52299
94Martin Hansen4.84-6.47-6.372005767
95Yukari Kugimiya4.76-6.8620.8673
96Søren Boldsen4.70-2.312.943611
97Nathalie Mahé4.68-1.984.50309
98Janco Onnink4.67-2.522.973511
99Jacob Sch. Johansen4.470.707.69268
100Richard Stöckemann4.42-5.7654.3331
101Caroline Kopmanis4.29-3.140.844416
102Jean-Francois Parriaud4.19-1.046.13246
103Petter Ranefall4.10-1.70-0.9021056
104Marie-Josée Oreggia4.02-0.403.734010
105Augusto Gherardi3.79-1.233.08369
106Jesper Kjørup3.761.7339.7542
107Fang Nian Li3.72-2.9247.6731
108Rasmus Villemoes3.72-1.9210.83124
109Christophe Lefebvre3.63-2.07-1.0414537
110Caroline Arnaud3.50-1.48-0.5916040
111Anne Yin3.46-6.0064.0021
112Hui Xuan Zheng2.99-3.649.8993
113Ronni Laursen2.80-4.40-3.8921964
114Corine Di Domenico2.64-1.550.914411
115Michael Zahradnik2.47-2.85-0.243811
116Marjan Van De Nieuwendijk 2.39-1.58-0.7912431
117Anne Choux2.38-2.214.27155
118Peter Beese2.13-2.25-0.084010
119Koen Rutten2.071.6285.0011
120Yana Ng2.04-2.99-2.1610245
121Eveline Broers2.01-1.420.454411
122Astrid Dubedout1.93-2.65-1.496817
123Edwin Phua1.76-6.2229.5021
124Lucas XX1.74-5.1865.0011
125Ming Liu1.74-5.8564.0011
126Frauke Roos1.67-2.35-1.9015343
127Chris de Roock1.64-1.18-0.388421
128Zhen Tong1.56-5.503.5774
129Anders Lundhold1.39-5.893.5063
130Sune Thomsen1.37-1.22-1.12588172
131Mysha Eiliyah Rashad1.34-2.89-1.754812
132Jane Hansen1.29-3.1914.3331
133Lean Fuglsang1.270.0151.0011
134Christian Enault1.21-0.320.934010
135Christine Taylor1.15-1.63-0.454010
136Ildikó Hargitai1.01-4.87-3.693513
137Vivian Hetmaniuk0.94-3.31-0.50145
138Klaus Faartoft0.87-1.155.8054
139Thérèse Roblin0.81-3.10-1.71246
140Jos Dermout0.78-2.16-1.778421
141Mikkel Liisborg0.70-3.621.8054
142Emmanuel Taï Leung0.67-2.42-1.895516
143Anneke Keyl0.66-3.779.5021
144Quentin Thomas0.63-7.195.5022
145Rick van der Linden0.59-2.47-1.61287
146Marian Peerdeman0.53-2.28-1.38246
147Arthur XX0.48-5.1814.0011
148Twan van den Nieuwendijk0.36-1.90-1.574411
149Jakob Sievers0.35-0.9613.0011
150Phong N'Guyen Nhu0.33-2.98-2.42246
151Alexander Doppelhofer0.290.3612.0011
152Martha Pasterkamp0.26-3.63-1.0041
153Benjamin Boas0.25-3.020.3333
154Lin Lei0.231.6211.0011
155Hasse Sandholdt0.23-3.326.0011
156Marie-Claire Law-Tho0.21-1.39-1.184010
157Hanneke Morel0.21-1.88-1.684411
158Louise Wagner Petersen0.14-1.794.0011
159Rasmus Holmgaard Nielsen0.12-4.021.0011
160Leise Bacher Dirchsen0.12-4.980.0011
161Sunny Wang0.05-2.49-2.482910
162Anders N. Berthelsen-0.05-0.09-0.17125
163Olivier Boivin-0.07-2.76-2.88246
164Mei Mei-0.09-5.24-7.0021
165Timur Hahn-0.20-1.48-1.578623
166Kim Preisler-0.32-3.28-7.6731
167Mette Skytte Harpsøe-0.33-1.79-15.0011
168Sapphire Chen-0.50-9.88-30.0011
169Josephine Moore-0.52-6.89-17.5021
170Fanette Laplagne-0.64-2.54-3.144411
171Anders Schack-Nielsen-0.72-0.26-10.0031
172Nicolas Pochic-0.73-1.66-31.0011
173Doris Chow-0.77-4.59-12.5041
174Sylvain Malbec-0.90-6.61-43.0011
175Sugako Suzuki-0.91-1.40-10.7541
176Frederik Hass-0.97-6.47-26.0022
177Lance Lim-0.99-4.63-14.7541
178Asger Ask Lautrup-Larsen-1.01-3.55-17.3331
179Kent Chung-1.02-0.48-14.3331
180Kristoffer Eriksen-1.05-2.79-24.0021
181Arron-1.062.87-18.5022
182Jens Boldsen-1.090.13-11.0041
183Rasmus Olofsson-1.200.00-12.2541
184Ann Berit Breumlund-1.22-1.72-14.0042
185Wang Wenhong Larsen-1.22-6.46-31.0022
186Ole Jensen-1.23-10.49-60.0011
187Franky Ouyang-1.30-2.87-16.0042
188Tobias Skytte-1.31-0.10-4.50128
189Sebastian Vikkelsø Elleholm-1.35-4.81-32.0022
190Henrik Wodschow-1.40-2.25-7.36115
191Daniele Cesarini-1.52-3.66-34.5021
192Shanni Gao-1.532.13-4.20103
193Alexander Young-1.58-3.00-24.3332
194Louise Welle-1.59-4.02-68.0011
195Kim Lund-1.653.50-63.0011
196Tom Sloper-1.68-3.17-25.6732
197Gemma Sakamoto-1.71-0.23-17.7541
198Rolf Christensen-1.72-0.62-70.0011
199Esther Hernandez-1.75-0.14-3.13246
200Morten Schaumburg-1.80-1.13-7.82113
201Anna Grethe Meier-1.821.67-16.7542
202Daniel Lu-2.01-3.96-85.0011
203Oliver Petereit-2.11-1.31-4.92246
204Asthor-2.13-3.38-46.5021
205Angela Wu-2.21-2.75-47.5021
206Rasmus Reichstein-2.224.17-85.0011
207Nikolaj Let Jensen-2.274.17-87.0011
208Bo Guan-2.381.48-46.5022
209Jun Lee-2.40-1.61-5.71246
210Tian Ye-2.41-3.08-22.6054
211Wen Hua Zhao-2.57-3.40-20.8362
212Søren Hansen-2.68-0.69-55.0021
213Anthony Ea-2.70-3.33-3.7229478
214Anders Reske-Nielsen-2.74-0.58-111.0011
215Els Kuijpers-2.84-0.99-5.83246
216Per Engel Storm-2.910.51-23.0053
217Anders Skov Bjerre-2.98-1.63-18.7174
218Algimantas Auzacalitas-3.08-3.57-65.5022
219Giorgio Moratti-3.09-2.03-11.07144
220Eigo Kawatani-3.15-5.63-11.50228
221Elisabeth Engel Storm-3.302.13-31.2542
222Jin Ying Zhang-3.39-3.92-50.0031
223Dee Dee Li-3.43-4.04-73.5021
224Daisy Fischlein Steffensen-3.43-0.20-4.263512
225Justin Robert Yee-3.46-0.18-35.2542
226Jacob Johannsen-3.49-1.26-3.546321
227Mei Hwa Felder-3.80-0.32-4.054211
228Bjørn Carlsen-3.82-0.13-17.6794
229Marianne Olander-3.84-3.04-17.00117
230Karin Andersson-4.16-0.51-0.651157451
231Lars Fonsmark-4.17-0.41-42.5043
232 Elizabeth Dalsgaard Fonsmark-4.19-0.16-42.5043
233Peter Leander-4.200.04-33.8053
234Rie Juul Jensen-4.21-1.12-29.3364
235David Aldegarmann-4.23-3.44-9.00319
236Anna Canova Putinier-4.31-0.38-4.804010
237Anders Aaberg-4.32-2.68-13.06176
238Koh How Kiat-4.73-4.29-52.7541
239Teddy Christiansen-4.74-5.99-70.3331
240Iben Kirk Grøn-4.90-8.94-42.3363
241Johan Kristenson-4.91-2.46-20.64115
242Tobias Due Pihl-4.96-3.50-14.111912
243Brian Thuborg Madsen-5.03-4.32-5.5617059
244Apolline Draux-5.04-0.85-9.83236
245Lionel Legaie-5.07-1.19-8.61287
246Nadine König-5.16-2.27-7.314213
247Vibeke Singerholm-5.19-5.17-28.4496
248Villads B. Carlsson-5.300.48-35.3364
249Anne Schäfer-5.37-5.12-8.187218
250Marcus Axelsson-5.432.45-53.2541
251Ugo Tissanie-Noir-5.45-4.05-11.03328
252Zishen Mou-5.54-6.02-7.8312243
253Mirjam van Muijen-5.59-5.45-15.00246
254Fabien Gaucher-5.62-0.58-5.824411
255Jonas Thorén-5.64-3.81-17.35176
256Emma Guenel-5.75-2.79-7.594913
257Juho Pakarinen-5.85-3.48-4.9216757
258Jacob Neipart-5.92-5.93-32.3395
259Kim Cheng -5.98-3.51-22.23135
260Vincent Ballack-6.04-2.09-43.1762
261Mari Fleury-6.10-2.28-10.09328
262Marion Hoarau-6.31-4.01-14.79246
263Kristian Nielsen-6.33-3.74-55.0053
264Yvonne van der Heide-6.35-2.81-6.537018
265Marie Hougaard-6.42-1.76-67.0042
266Uwe Pekau-6.42-3.35-10.67369
267Anneline Carlsen-6.54-0.91-21.46134
268Pascal Balorin-6.68-3.20-17.58195
269Jérôme Sahal-6.68-2.18-13.16257
270Sophie Kemper-6.70-3.88-10.754010
271Erika Gerdes-6.73-2.03-4.859825
272Heinz Ludwig-6.78-3.13-7.476416
273Janine Scholtemeijer-6.89-4.06-15.83246
274Galina Beliakova-6.99-3.63-75.2541
275Annika Rindbæk Larsen-7.02-2.17-7.105922
276Karen Swiatek-7.25-2.97-25.54138
277Helge Møller Pedersen-7.28-2.76-4.0323677
278Erik Leijonmarck-7.59-1.69-10.823410
279Sandra van de Berkt-7.75-2.76-34.10105
280Reine Doris-7.78-2.33-10.304010
281Niels Peter Gibe-8.09-1.58-26.69137
282Erwan de Kergomme-8.13-2.10-9.684411
283John Duckworth-8.43-2.41-11.054010
284Eva Pettersson-8.48-1.33-35.70105
285Asger Nemo Klitgaard Bremer-8.52-6.93-26.061815
286Jan Warbout -8.56-2.73-12.47369
287Axel Højmark-8.69-2.77-26.201511
288Søren Tollund-8.89-3.70-49.2582
289Oscar Lindberg-8.92-3.48-29.43145
290Hans van der Poel-8.94-3.49-8.088024
291Ad van der Linden-9.06-2.83-6.1511228
292Manuel Santos-9.45-0.76-6.816416
293Maria Sinde-9.470.23-21.111811
294Marco A. Olmos-9.51-1.95-11.704010
295Martin van Thiel-9.60-1.76-10.704411
296Helene Steffensen-9.71-7.55-8.35499167
297Anna Stepanova-10.06-2.33-11.704411
298Thue Lindballe-10.08-1.09-52.1384
299Heiko Domann-10.09-4.25-9.667622
300Frédérique Grondin-10.20-4.12-21.54246
301Thomas Kragh-10.26-2.76-4.6322582
302Jasper Germeys-10.47-7.69-32.94175
303Marion Meier-10.53-4.26-22.25246
304Natalia Golikova-10.64-2.89-13.054311
305Ohori Yuji-10.78-0.85-11.904010
306Sara Landolsi-10.80-4.65-12.036015
307Rolf Højmark-10.94-3.64-47.80108
308Monika Jenjahn-11.29-3.58-7.8510828
309Robin Backman-11.83-1.50-28.22187
310Jacob Petersen-11.89-7.73-8.141171415
311Gregers Langkilde Madsen-11.92-2.82-35.13156
312Janus Lindau-11.94-1.89-4.2420990
313Klaus Kjørup-12.290.02-62.5083
314John Kuijpers-12.43-3.22-24.46246
315Alessia Cosmo-12.64-3.63-10.118020
316Rik Scholten-12.82-3.77-14.305013
317Allan Rasmusson-12.92-2.04-15.693913
318Annika Ridell-13.13-5.84-7.7129284
319Emmanuelle Hugot-13.83-3.41-16.304411
320Uwe Martens-14.41-4.49-16.414918
321Kai Nilsson-14.55-4.23-19.154010
322Nicola Pascelupo-15.06-5.44-10.2012953
323Ting Ting Li-15.84-4.40-17.365014
324Sam Wenell-15.85-4.42-12.597924
325Aty de Groot-17.04-2.53-22.46359
326Florence Guerber-17.47-2.46-26.23309
327Harry Kal-18.46-4.18-10.4512134
328Helmut Riegler-18.58-4.17-25.33369
329Per Starbäck-18.86-4.36-19.395118
330Elke Pünjer-18.87-4.37-10.1813334
331Elke Brinkmeier-19.87-2.84-12.548421
332Cathrine Strange-20.29-6.74-38.382614
333Ronald Lammers-20.29-3.29-12.529023
334Friedrich Gerdes-20.40-3.71-12.0710025
335Rasmus Due Nielsen-21.03-4.67-70.54135
336Heidi Ludwig-22.65-2.30-16.816416
337Helle Svenningsen-23.13-3.69-21.455322
338Simon Westmann-23.16-3.35-12.959840
339Pauline van der Linden-23.20-5.20-13.6911228
340Lars Mathiesen-23.50-5.78-13.5412355
341Emma Vallée-24.04-2.41-27.673910
342Maj-Brit Rindbæk Larsen-24.43-2.77-25.914316
343Mossa Merhi-24.48-6.64-56.052015
344Annie Manzo-26.72-2.00-15.048421
345Marco Montebelli-27.30-2.36-11.7611930
346Frédéric Chassot-27.44-4.38-16.109624
347Marie-Hélène Groux-30.26-7.90-36.054413
348Hedin Meitil-30.78-5.15-26.375927
349Li Yan-30.90-7.88-19.0811343
350Michel Mandix-31.18-11.46-12.591123499
351Henning Rindbæk-33.65-6.56-20.939633
352Robert Müller-35.05-4.41-21.518421
353Peter Rafn Hauge-36.39-7.12-23.429142
354Jakob Schultz-36.77-8.26-45.004111
355Oscar Van De Nieuwendijk-43.21-5.73-20.0212431
356Christian Rechberger-52.78-8.00-14.75318146
357Lena Smith-54.70-9.29-12.33730320
358Emelie Östman-54.83-10.43-16.52368117
359Susan Frederiksen-57.09-8.06-23.8414763
360Sylvia Hansen Nedeltchev-57.31-7.99-21.3717578
361Torben Dalum-62.73-11.46-22.3023767
362Danielle Adonis Ganea-66.18-9.45-32.0411959
363Erik Frederiksen-69.23-10.23-30.5313962
364Jón M. Ellingsgaard-70.42-15.83-19.36811342


Du kan ved tryk på den enkelte spiller få flere detaljer om den pågældende spiller.