Hjem




Ratingliste i International mahjong

test

pr. 2020-07-09

Nr.NavnRatingForventet score
pr. vind
Point
pr. vind
Antal vindeAntal spil
1Freddy Christiansen89.955.416.892481840
2Henrik Leth88.435.907.372468910
3Martin Faartoft78.695.927.701794695
4Esben Andersen73.971.284.51922391
5Jeppe Stig Nielsen70.052.453.3830111235
6Martin Wedel Jacobsen69.188.389.802005756
7Sune Korreman68.455.039.17671255
8Tina Christensen67.766.026.6246801803
9Brian Rød 5 Krog60.590.571.592390840
10Sheila Hansen58.41-1.41-0.7636391316
11Isabel Bahiano Steenholm57.305.516.0542281681
12Henrik Nielsen56.344.796.501345416
13Tobias Kildetoft55.101.476.01495210
14Frank Rostved-Anberg50.02-2.04-1.202429966
15Panjing Song47.104.2215.7516748
16Shi Hua Chen Kold45.745.375.9134421405
17Jonas Hagerlid44.182.2516.7112537
18Kim Iversen43.72-1.77-0.912120841
19Jesper Nøhr43.142.543.372104730
20Anna Shpilman40.523.2113.3416441
21Anton Kösters39.661.766.04380118
22Jesper Willemoes Hansen39.60-1.65-0.731770681
23Eivind Bengtsson39.13-7.03-6.221949841
24Ting Fang Olsen39.01-2.93-1.811424530
25Denis Lugannikov38.711.6315.3111631
26Gérard Hêche38.401.2310.5017044
27Gerda van Oorschot37.073.8813.8815238
28Sebastian Lavallée30.85-3.46-2.04880331
29Simon Fongue26.531.086.4120451
30Stefanie Duhme26.37-1.567.6411732
31Anders Labich26.349.039.681627539
32Jili Pfeiffer25.400.5214.227619
33Martin Scheichenbauer24.53-0.2024.954010
34Martin Hansen24.39-6.23-5.752084793
35Ombretta Tassinari23.601.8123.804411
36Yong Sing Oh23.090.268.4311634
37Huaou Xu22.890.9712.188422
38Wenlong Li22.010.757.5013337
39José Moreno Merino21.460.246.9113233
40Topi Musto21.21-0.529.338828
41Camilla Bonde Dalsgaard20.980.330.6427621046
42Robert Bonde Jensen20.41-4.29-3.831841750
43Quentin Porcherot19.59-3.6213.084815
44Bruno Manzo19.260.106.2712832
45Jérôme Bonifas19.170.1923.97339
46Joël Ratsimandresy19.04-0.422.3728076
47Mikkel Askjær-Friis18.742.172.591762649
48Lars Nikolajsen18.191.5814.895529
49Claes Schütt17.980.420.891557569
50Alexander Bogatikov17.56-1.4816.534010
51Frédéric Petit17.15-0.544.0915238
52Joe-Calberson Huynh17.03-0.3428.75246
53Jean-Louis Barbet16.81-0.4815.184411
54Romain Herdier16.56-0.2015.234411
55Deni Seitz16.25-3.40-0.8826576
56Sergey Vasiliev16.130.178.877619
57Caroline Arnaud15.59-1.301.8320451
58Vincent Tan15.280.6914.934411
59David Benjamin Christensen14.77-1.34-0.28560215
60Morten Andersen14.720.530.7033871358
61Hans Wikström14.36-0.7815.053713
62Annabel Di Domenico13.05-0.366.018421
63Raúl Rios Navarro12.980.8623.04246
64Héctor Escaso Gil12.85-0.4712.704010
65David Jourdain12.57-1.165.258122
66Christophe Lefebvre12.35-1.401.2818948
67Heike Schäfer12.29-3.417.084812
68Peggy Li12.17-4.5744.60107
69Sandra Bondoin11.48-1.103.1011228
70Marieke Verheyden11.29-0.4612.80359
71Aleksei Shpilman11.20-0.243.4712431
72Kim Johansson10.64-3.5123.75164
73Niccolo Skovgård Poulsen10.58-3.721.717929
74Silke Bansemer10.44-0.7110.004010
75Elena Savini10.26-0.109.454411
76Andreas Riha10.20-2.405.655214
77Emma Fahlström10.17-1.881.4412632
78Cyrille Rak10.080.459.844411
79Benoît Messi-Fouda10.05-0.876.805418
80Annick Pause9.970.3810.604010
81Erwan de Kergomme9.34-1.722.648822
82Dimphy van Grinsven8.920.327.195314
83Matthieu Pfeiffer8.690.325.017619
84Saiming Fung8.580.678.664411
85Bo Lang8.560.1214.75246
86Martin Leth8.552.0537.00104
87Yixin Gong8.39-0.6313.71246
88Astrid Dubedout7.47-3.030.628421
89Kimito Kugimiya7.37-1.845.124312
90Jessica Chen7.31-3.55-3.06610261
91Axel Eschenburg7.27-0.511.3016442
92Ildikó Hargitai7.25-2.601.167924
93Laurent Mahé7.03-1.6310.252410
94Giacomo Ferruzzi7.03-1.582.247519
95Sabine Manten6.82-1.864.504411
96Martina Maggio6.81-0.5526.90104
97Sébastien Berret6.39-2.184.683810
98Luca Gavelli6.25-0.095.734411
99Luc Humbert6.03-1.73-0.6923659
100Anastasia Chernykh5.88-0.372.807619
101Eveline Broers5.72-1.631.038822
102Louise Lindskov5.610.4146.0052
103Lucas Delvalle4.94-1.545.52299
104Felipe Gaboardi4.82-3.099.25164
105Yukari Kugimiya4.76-6.8620.8673
106Søren Boldsen4.70-2.312.943611
107Nathalie Mahé4.68-1.984.50309
108Janco Onnink4.67-2.522.973511
109Timur Hahn4.52-1.53-0.2214237
110Jacob Sch. Johansen4.470.707.69268
111Richard Stöckemann4.42-5.7654.3331
112Augusto Gherardi4.34-1.001.238020
113Caroline Kopmanis4.29-3.140.844416
114Jean-Francois Parriaud4.19-1.046.13246
115Marie-Josée Oreggia4.02-0.403.734010
116Jesper Kjørup3.761.7339.7542
117Fang Nian Li3.72-2.9247.6731
118Rasmus Villemoes3.72-1.9210.83124
119Nathja Lund-Jørgensen3.72-2.92-2.0517582
120Anne Yin3.46-6.0064.0021
121Sophie Kemper3.42-2.42-0.758421
122Martha Pasterkamp3.38-0.971.924812
123Hui Xuan Zheng2.99-3.649.8993
124Ad van der Linden2.83-2.71-1.9715639
125Ronni Laursen2.80-4.40-3.8921964
126Monica Hjort Traxl2.67-5.6348.5021
127Corine Di Domenico2.64-1.550.914411
128Michael Zahradnik2.47-2.85-0.243811
129Anne Choux2.38-2.214.27155
130Moa Henriët2.38-1.42-1.1333289
131Peter Beese2.13-2.25-0.084010
132Koen Rutten2.071.6285.0011
133Yana Ng2.04-2.99-2.1610245
134Eva Demichel1.78-1.130.524411
135Edwin Phua1.76-6.2229.5021
136Lucas XX1.74-5.1865.0011
137Ming Liu1.74-5.8564.0011
138Frauke Roos1.67-2.35-1.9015343
139Chris de Roock1.64-1.18-0.388421
140Zhen Tong1.56-5.503.5774
141Anthony Ea1.45-3.22-3.0633889
142Anders Lundhold1.39-5.893.5063
143Sune Thomsen1.37-1.22-1.12588172
144Mysha Eiliyah Rashad1.34-2.89-1.754812
145Jane Hansen1.29-3.1914.3331
146Lean Fuglsang1.270.0151.0011
147Christian Enault1.21-0.320.934010
148Christine Taylor1.15-1.63-0.454010
149Vivian Hetmaniuk0.94-3.31-0.50145
150Klaus Faartoft0.87-1.155.8054
151Thérèse Roblin0.81-3.10-1.71246
152Jos Dermout0.78-2.16-1.778421
153Mikkel Liisborg0.70-3.621.8054
154Emmanuel Taï Leung0.67-2.42-1.895516
155Anneke Keyl0.66-3.779.5021
156Quentin Thomas0.63-7.195.5022
157Rick van der Linden0.59-2.47-1.61287
158Petter Ranefall0.59-1.59-1.5027472
159Marian Peerdeman0.53-2.28-1.38246
160Arthur XX0.48-5.1814.0011
161Sofia Wern0.40-3.16-2.13164
162Twan van den Nieuwendijk0.36-1.90-1.574411
163Jakob Sievers0.35-0.9613.0011
164Phong N'Guyen Nhu0.33-2.98-2.42246
165Alexander Doppelhofer0.290.3612.0011
166Benjamin Boas0.25-3.020.3333
167Bibbi Zhang0.24-0.53-0.375415
168Lin Lei0.231.6211.0011
169Hasse Sandholdt0.23-3.326.0011
170Marie-Claire Law-Tho0.21-1.39-1.184010
171Louise Wagner Petersen0.14-1.794.0011
172Rasmus Holmgaard Nielsen0.12-4.021.0011
173Leise Bacher Dirchsen0.12-4.980.0011
174Thibaut Arnold0.10-1.88-1.63164
175Sunny Wang0.05-2.49-2.482910
176Anders N. Berthelsen-0.05-0.09-0.17125
177Olivier Boivin-0.07-2.76-2.88246
178Agnès Rak-0.07-1.43-1.504411
179Mei Mei-0.09-5.24-7.0021
180Marjan Van De Nieuwendijk -0.27-1.76-1.8216842
181Kim Preisler-0.32-3.28-7.6731
182Mette Skytte Harpsøe-0.33-1.79-15.0011
183Eje Norman-0.46-2.83-4.00164
184Sapphire Chen-0.50-9.88-30.0011
185Josephine Moore-0.52-6.89-17.5021
186Fanette Laplagne-0.64-2.54-3.144411
187Anders Schack-Nielsen-0.72-0.26-10.0031
188Nicolas Pochic-0.73-1.66-31.0011
189Doris Chow-0.77-4.59-12.5041
190Sylvain Malbec-0.90-6.61-43.0011
191Sugako Suzuki-0.91-1.40-10.7541
192Frederik Hass-0.97-6.47-26.0022
193Lance Lim-0.99-4.63-14.7541
194Asger Ask Lautrup-Larsen-1.01-3.55-17.3331
195Kent Chung-1.02-0.48-14.3331
196Kristoffer Eriksen-1.05-2.79-24.0021
197Arron-1.062.87-18.5022
198Jens Boldsen-1.090.13-11.0041
199Rasmus Olofsson-1.200.00-12.2541
200Ann Berit Breumlund-1.22-1.72-14.0042
201Wang Wenhong Larsen-1.22-6.46-31.0022
202Ole Jensen-1.23-10.49-60.0011
203Franky Ouyang-1.30-2.87-16.0042
204Tobias Skytte-1.31-0.10-4.50128
205Henrik Wodschow-1.40-2.25-7.36115
206Tine Weckhuyzen-1.51-0.66-2.074411
207Daniele Cesarini-1.52-3.66-34.5021
208Shanni Gao-1.532.13-4.20103
209Alexander Young-1.58-3.00-24.3332
210Louise Welle-1.59-4.02-68.0011
211Kim Lund-1.653.50-63.0011
212Tom Sloper-1.68-3.17-25.6732
213Gemma Sakamoto-1.71-0.23-17.7541
214Rolf Christensen-1.72-0.62-70.0011
215Esther Hernandez-1.75-0.14-3.13246
216Morten Schaumburg-1.80-1.13-7.82113
217Anna Grethe Meier-1.821.67-16.7542
218Cédric Aguerre-1.97-0.51-0.9319449
219Daniel Lu-2.01-3.96-85.0011
220Oliver Petereit-2.11-1.31-4.92246
221Asthor-2.13-3.38-46.5021
222Angela Wu-2.21-2.75-47.5021
223Rasmus Reichstein-2.224.17-85.0011
224Nikolaj Let Jensen-2.274.17-87.0011
225Bo Guan-2.381.48-46.5022
226Jun Lee-2.40-1.61-5.71246
227Tian Ye-2.41-3.08-22.6054
228Yvonne van der Heide-2.46-2.21-3.1011429
229Mei Hwa Felder-2.47-0.93-2.128622
230Wen Hua Zhao-2.57-3.40-20.8362
231Søren Hansen-2.68-0.69-55.0021
232Anders Reske-Nielsen-2.74-0.58-111.0011
233Els Kuijpers-2.84-0.99-5.83246
234Per Engel Storm-2.910.51-23.0053
235Anders Skov Bjerre-2.98-1.63-18.7174
236Algimantas Auzacalitas-3.08-3.57-65.5022
237Giorgio Moratti-3.09-2.03-11.07144
238Eigo Kawatani-3.15-5.63-11.50228
239Elisabeth Engel Storm-3.302.13-31.2542
240Jin Ying Zhang-3.39-3.92-50.0031
241Dee Dee Li-3.43-4.04-73.5021
242Daisy Fischlein Steffensen-3.43-0.20-4.263512
243Justin Robert Yee-3.46-0.18-35.2542
244Jacob Johannsen-3.49-1.26-3.546321
245Christian Rasmussen-3.54-8.01-55.6732
246Bjørn Carlsen-3.82-0.13-17.6794
247Marianne Olander-3.84-3.04-17.00117
248Niklas Johansson-3.99-4.71-14.94164
249Karin Andersson-4.16-0.51-0.651157451
250John NN-4.165.65-36.5042
251Lars Fonsmark-4.17-0.41-42.5043
252 Elizabeth Dalsgaard Fonsmark-4.19-0.16-42.5043
253Peter Leander-4.200.04-33.8053
254Rie Juul Jensen-4.21-1.12-29.3364
255David Aldegarmann-4.23-3.44-9.00319
256Anna Canova Putinier-4.31-0.38-4.804010
257Anders Aaberg-4.32-2.68-13.06176
258Koh How Kiat-4.73-4.29-52.7541
259Teddy Christiansen-4.74-5.99-70.3331
260Christiane D'Angelo-4.76-1.53-2.5519248
261Ernesto Vega de la Iglesia Soria-4.79-1.74-6.204411
262Iben Kirk Grøn-4.90-8.94-42.3363
263Johan Kristenson-4.91-2.46-20.64115
264Tobias Due Pihl-4.96-3.50-14.111912
265Brian Thuborg Madsen-5.03-4.32-5.5617059
266Apolline Draux-5.04-0.85-9.83236
267Lionel Legaie-5.07-1.19-8.61287
268Nadine König-5.16-2.27-7.314213
269Vibeke Singerholm-5.19-5.17-28.4496
270Villads B. Carlsson-5.300.48-35.3364
271Anne Schäfer-5.37-5.12-8.187218
272Marcus Axelsson-5.432.45-53.2541
273Ugo Tissanie-Noir-5.45-4.05-11.03328
274Zishen Mou-5.54-6.02-7.8312243
275Mirjam van Muijen-5.59-5.45-15.00246
276Jonas Thorén-5.64-3.81-17.35176
277Emma Guenel-5.75-2.79-7.594913
278Wenda Vanderbist-5.79-2.15-7.554411
279Juho Pakarinen-5.85-3.48-4.9216757
280Jacob Neipart-5.92-5.93-32.3395
281Kim Cheng -5.98-3.51-22.23135
282Vincent Ballack-6.04-2.09-43.1762
283Mari Fleury-6.10-2.28-10.09328
284Miria Martelli-6.13-1.76-7.484411
285Marion Hoarau-6.31-4.01-14.79246
286Kristian Nielsen-6.33-3.74-55.0053
287Marie Hougaard-6.42-1.76-67.0042
288Uwe Pekau-6.42-3.35-10.67369
289Anneline Carlsen-6.54-0.91-21.46134
290Pascal Balorin-6.68-3.20-17.58195
291Jérôme Sahal-6.68-2.18-13.16257
292Erika Gerdes-6.73-2.03-4.859825
293Heinz Ludwig-6.78-3.13-7.476416
294Janine Scholtemeijer-6.89-4.06-15.83246
295Galina Beliakova-6.99-3.63-75.2541
296Annika Rindbæk Larsen-7.02-2.17-7.105922
297Karen Swiatek-7.25-2.97-25.54138
298Helge Møller Pedersen-7.28-2.76-4.0323677
299Lies Naert-7.33-2.96-9.804411
300Erik Leijonmarck-7.59-1.69-10.823410
301Marco Montebelli-7.65-2.84-4.7716341
302Sandra van de Berkt-7.75-2.76-34.10105
303Daniel Aubrun-7.75-2.14-9.364411
304Reine Doris-7.78-2.33-10.304010
305David Soler-7.79-1.77-9.024411
306Marjoleine Lips-7.87-3.37-10.704411
307Niels Peter Gibe-8.09-1.58-26.69137
308Fabien Gaucher-8.23-1.63-5.478822
309Helene Steffensen-8.27-7.52-8.19513172
310Lars Therkelsen-8.42-3.06-3.351167333
311John Duckworth-8.43-2.41-11.054010
312Eva Pettersson-8.48-1.33-35.70105
313Asger Nemo Klitgaard Bremer-8.52-6.93-26.061815
314Jan Warbout -8.56-2.73-12.47369
315Axel Højmark-8.69-2.77-26.201511
316Søren Tollund-8.89-3.70-49.2582
317Oscar Lindberg-8.92-3.48-29.43145
318Hans van der Poel-8.94-3.49-8.088024
319Manuel Santos-9.45-0.76-6.816416
320Maria Sinde-9.470.23-21.111811
321Marco A. Olmos-9.51-1.95-11.704010
322Anna Stepanova-10.06-2.33-11.704411
323Thue Lindballe-10.08-1.09-52.1384
324Heiko Domann-10.09-4.25-9.667622
325Frédérique Grondin-10.20-4.12-21.54246
326Thomas Kragh-10.26-2.76-4.6322582
327Jasper Germeys-10.47-7.69-32.94175
328Marion Meier-10.53-4.26-22.25246
329Natalia Golikova-10.64-2.89-13.054311
330Ohori Yuji-10.78-0.85-11.904010
331Rolf Højmark-10.94-3.64-47.80108
332Annika Ridell-11.08-5.44-6.72362102
333Monika Jenjahn-11.29-3.58-7.8510828
334Sebastian Vikkelsø Elleholm-11.38-4.22-20.242913
335Robin Backman-11.83-1.50-28.22187
336Jacob Petersen-11.89-7.73-8.141171415
337Gregers Langkilde Madsen-11.92-2.82-35.13156
338Janus Lindau-11.94-1.89-4.2420990
339Sara Landolsi-12.26-3.97-8.1612030
340Klaus Kjørup-12.290.02-62.5083
341John Kuijpers-12.43-3.22-24.46246
342Alessia Cosmo-12.64-3.63-10.118020
343Allan Rasmusson-12.92-2.04-15.693913
344Simon Andersen-12.93-6.27-28.212411
345Benjamin Kam-12.96-1.67-13.754411
346Irma Michiels-13.09-2.75-14.954411
347Yannick Michiels-13.52-1.20-13.804411
348Emmanuelle Hugot-13.83-3.41-16.304411
349Uwe Martens-14.41-4.49-16.414918
350Kai Nilsson-14.55-4.23-19.154010
351Eloïse Heinis-14.60-1.65-15.254411
352Pauline van der Linden-14.85-5.40-9.3015639
353Nicola Pascelupo-15.06-5.44-10.2012953
354Ting Ting Li-15.84-4.40-17.365014
355Aty de Groot-17.04-2.53-22.46359
356Hanneke Morel-17.17-2.20-10.198822
357Rik Scholten-17.17-3.67-11.179424
358Florence Guerber-17.47-2.46-26.23309
359Caroline Norén-17.50-2.37-18.684411
360Annie Manzo-18.13-3.00-8.8012832
361Harry Kal-18.46-4.18-10.4512134
362Helmut Riegler-18.58-4.17-25.33369
363Per Starbäck-18.86-4.36-19.395118
364Elke Pünjer-18.87-4.37-10.1813334
365Cathrine Strange-20.29-6.74-38.382614
366Martin van Thiel-20.31-3.05-12.518822
367Friedrich Gerdes-20.40-3.71-12.0710025
368Rasmus Due Nielsen-21.03-4.67-70.54135
369Karina Bolvig Nielsen-21.92-5.68-35.333016
370Heidi Ludwig-22.65-2.30-16.816416
371Frédéric Chassot-23.12-5.16-13.6311228
372Helle Svenningsen-23.13-3.69-21.455322
373Simon Westmann-23.16-3.35-12.959840
374Emma Vallée-24.04-2.41-27.673910
375Maj-Brit Rindbæk Larsen-24.43-2.77-25.914316
376Mossa Merhi-24.48-6.64-56.052015
377Elke Brinkmeier-25.37-3.20-11.3312832
378Michel Mandix-25.78-11.25-12.131199534
379Sandra van Wijmgaarden-26.94-1.45-26.554411
380Sam Wenell-30.02-4.66-14.6312335
381Marie-Hélène Groux-30.26-7.90-36.054413
382Hedin Meitil-30.78-5.15-26.375927
383Li Yan-30.90-7.88-19.0811343
384Henning Rindbæk-33.65-6.56-20.939633
385Peter Rafn Hauge-36.39-7.12-23.429142
386Ronald Lammers-36.65-4.33-15.5413434
387Jakob Schultz-36.77-8.26-45.004111
388Robert Müller-37.28-6.09-18.0312832
389Oscar Van De Nieuwendijk-38.88-6.58-16.0716842
390Lars Mathiesen-42.18-6.40-14.5021384
391Christian Rechberger-52.78-8.00-14.75318146
392Emelie Östman-53.62-10.56-15.88412128
393Lena Smith-54.70-9.29-12.33730320
394Sylvia Hansen Nedeltchev-57.31-7.99-21.3717578
395Torben Dalum-62.73-11.46-22.3023767
396Danielle Adonis Ganea-66.18-9.45-32.0411959
397Jón M. Ellingsgaard-70.42-15.83-19.36811342
398Erik Frederiksen-107.56-14.12-29.80279126
399Susan Frederiksen-123.16-12.23-29.73286126


Du kan ved tryk på den enkelte spiller få flere detaljer om den pågældende spiller.