Hjem




Ratingliste i International mahjong

test

pr. 2018-11-08

Nr.NavnRatingForventet score
pr. vind
Point
pr. vind
Antal vindeAntal spil
1Henrik Leth97.455.817.482388887
2Freddy Christiansen67.595.006.232215760
3Shi Hua Chen Kold64.455.326.1033351363
4Jesper Nøhr55.612.203.361960687
5Brian Rød 5 Krog55.600.401.362337823
6Isabel Bahiano Steenholm55.105.395.9340441615
7Jeppe Stig Nielsen49.032.272.9628431177
8Panjing Song47.104.2215.7516748
9Frank Rostved45.44-2.18-1.392325929
10Jonas Hagerlid44.182.2516.7112537
11Anton Kösters41.261.196.21336107
12Mikkel Askjær-Friis40.972.003.121486559
13Tina Christensen40.176.166.5443921706
14Anna Shpilman38.952.1315.4412030
15Gerda van Oorschot37.612.7217.0010827
16Martin Wedel Jacobsen36.798.389.191878708
17Camilla Bonde Dalsgaard35.020.390.9326651012
18Sheila Hansen34.45-1.82-1.4033961245
19Kim Iversen29.89-2.72-2.051844741
20Eivind Bengtsson27.95-8.12-7.441715750
21Esben Andersen27.63-2.37-0.31538223
22Anders Labich26.349.039.681627539
23Lars Therkelsen25.07-3.18-2.241091314
24Simon Fongue22.340.366.0916040
25Wenlong Li22.010.757.5013337
26Claes Schütt21.390.420.981541565
27Moa Henriët17.43-1.561.0627274
28Aleksei Shpilman17.26-1.117.748020
29Frédéric Petit17.15-0.544.0915238
30Robert Bonde Jensen17.13-4.38-3.981807735
31Jean-Louis Barbet16.81-0.4815.184411
32Romain Herdier16.56-0.2015.234411
33Joël Ratsimandresy14.19-0.691.7823665
34Annabel Di Domenico13.05-0.366.018421
35Ting Fang Olsen12.92-3.23-2.691007381
36José Moreno Merino11.86-1.164.368822
37Luc Humbert11.56-2.430.0419248
38Sandra Bondoin11.48-1.103.1011228
39Morten Andersen10.800.570.7032871332
40Andreas Riha10.20-2.405.655214
41Denis Lugannikov8.751.346.626817
42Bruno Manzo8.67-1.133.108421
43Cédric Aguerre8.65-0.302.0715038
44Christiane D'Angelo7.45-1.760.3014837
45Jessica Chen7.31-3.55-3.06610261
46Sabine Manten6.82-1.864.504411
47Emma Fahlström5.62-2.111.396617
48Astrid Dubedout4.50-1.691.875213
49Christophe Lefebvre3.63-2.07-1.0414537
50Caroline Arnaud3.50-1.48-0.5916040
51Corine Di Domenico2.64-1.550.914411
52Marjan Van De Nieuwendijk 2.39-1.58-0.7912431
53Petter Ranefall2.38-1.37-0.8719452
54Eveline Broers2.01-1.420.454411
55Sebastian Lavallée1.93-3.75-3.66754291
56Nathja Lund-Jørgensen1.87-0.3737.5021
57Lucas XX1.74-5.1865.0011
58Chris de Roock1.64-1.18-0.388421
59Sune Gjeding Thomsen1.37-1.22-1.12588172
60Mysha Eiliyah Rashad1.34-2.89-1.754812
61Jos Dermout0.78-2.16-1.778421
62Arthur XX0.48-5.1814.0011
63Twan van den Nieuwendijk0.36-1.90-1.574411
64Hanneke Morel0.21-1.88-1.684411
65Timur Hahn-0.20-1.48-1.578623
66Fanette Laplagne-0.64-2.54-3.144411
67Doris Chow-0.77-4.59-12.5041
68Frederik Hass-0.97-6.47-26.0022
69Lance Lim-0.99-4.63-14.7541
70Franky Ouyang-1.30-2.87-16.0042
71Sebastian Vikkelsø Elleholm-1.35-4.81-32.0022
72Tian Ye-2.41-3.08-22.6054
73Martin Hansen-2.57-6.54-6.591964753
74Anthony Ea-2.70-3.33-3.7229478
75Koh How Kiat-4.73-4.29-52.7541
76Vibeke Singerholm-5.19-5.17-28.4496
77Fabien Gaucher-5.62-0.58-5.824411
78Helene Steffensen-7.01-7.56-8.15492164
79Erwan de Kergomme-8.13-2.10-9.684411
80Axel Højmark-8.69-2.77-26.201511
81Ad van der Linden-9.06-2.83-6.1511228
82Martin van Thiel-9.60-1.76-10.704411
83Anna Stepanova-10.06-2.33-11.704411
84Jasper Germeys-10.47-7.69-32.94175
85Natalia Golikova-10.64-2.89-13.054311
86Rolf Højmark-10.94-3.64-47.80108
87Jacob Petersen-11.89-7.73-8.141171415
88Rik Scholten-12.82-3.77-14.305013
89Annika Ridell-13.13-5.84-7.7129284
90Emmanuelle Hugot-13.83-3.41-16.304411
91Sara Landolsi-14.43-3.26-16.704411
92Lars Mathiesen-17.79-4.59-15.256832
93Elke Brinkmeier-19.87-2.84-12.548421
94Ronald Lammers-20.29-3.29-12.529023
95Pauline van der Linden-23.20-5.20-13.6911228
96Emma Vallée-24.04-2.41-27.673910
97Michel Mandix-25.90-11.48-12.441104492
98Susan Frederiksen-26.56-5.80-18.958233
99Annie Manzo-26.72-2.00-15.048421
100Marco Montebelli-27.30-2.36-11.7611930
101Robert Müller-35.05-4.41-21.518421
102Erik Frederiksen-40.45-7.43-29.707431
103Oscar Van De Nieuwendijk-43.21-5.73-20.0212431
104Christian Rechberger-52.78-8.00-14.75318146
105Emelie Östman-54.83-10.43-16.52368117


Du kan ved tryk på den enkelte spiller få flere detaljer om den pågældende spiller.