Hjem




Ratingliste i International mahjong

test

pr. 2017-10-12

Nr.NavnRatingForventet score
pr. vind
Point
pr. vind
Antal vindeAntal spil
1Henrik Leth104.225.447.312286861
2Jeppe Stig Nielsen56.152.132.9726641114
3Martin Wedel Jacobsen56.118.7210.041750659
4Tobias Kildetoft55.101.476.01495210
5Brian Rød 5 Krog53.36-0.140.862147749
6Freddy Christiansen52.124.835.882018706
7Isabel Bahiano Steenholm51.335.516.0538171533
8Anders Labich48.279.1110.341607532
9Shi Hua Chen Kold46.495.265.8531831308
10Jonas Hagerlid45.922.2717.9312034
11Sheila Hansen44.35-2.09-1.5232411196
12Mikkel Askjær-Friis41.111.752.991346510
13Jesper Nøhr40.331.742.661774628
14Panjing Song39.033.0617.9910732
15Tina Christensen37.516.396.7641501623
16Frank Rostved35.98-2.53-1.852170872
17Kim Iversen28.87-3.12-2.381627660
18Robert Bonde Jensen25.12-4.47-3.871771720
19Anton Kösters24.040.694.0629296
20Camilla Bonde Dalsgaard21.780.180.542435928
21Claes Schütt20.880.410.971523559
22Lars Therkelsen20.01-3.53-2.731023297
23Gérard Hêche18.27-0.845.9811029
24Wenlong Li14.44-0.216.398926
25Raúl Rios Navarro12.980.8623.04246
26Denis Lugannikov12.380.4721.63246
27Yixin Gong8.39-0.6313.71246
28Moa Henriët8.12-1.85-0.3421958
29Timur Hahn6.12-0.298.10309
30Frédéric Petit5.64-0.571.5710827
31Cédric Aguerre5.05-0.521.609825
32Jean-Francois Parriaud4.19-1.046.13246
33Fang Nian Li3.72-2.9247.6731
34Ting Fang Olsen3.72-3.51-3.31767301
35Jessica Chen3.36-3.56-3.33603258
36Petter Ranefall3.31-1.83-0.8714239
37Martin Hansen3.31-6.68-6.601862717
38Hui Xuan Zheng2.99-3.649.8993
39Emma Fahlström1.91-1.452.14226
40Eivind Bengtsson1.28-9.00-8.951471646
41Jakob Sievers0.35-0.9613.0011
42Hasse Sandholdt0.23-3.326.0011
43Asger Ask Lautrup-Larsen-1.01-3.55-17.3331
44Luc Humbert-1.20-3.26-3.5914837
45Esther Hernandez-1.75-0.14-3.13246
46Helene Steffensen-1.91-7.57-7.76477158
47Oliver Petereit-2.11-1.31-4.92246
48Sebastian Lavallée-2.24-3.43-3.58680264
49Jun Lee-2.40-1.61-5.71246
50Wen Hua Zhao-2.57-3.40-20.8362
51Morten Andersen-2.590.620.5832541316
52Eigo Kawatani-3.15-5.63-11.50228
53Jin Ying Zhang-3.39-3.92-50.0031
54Justin Robert Yee-3.46-0.18-35.2542
55Karin Andersson-4.16-0.51-0.651157451
56Anders Aaberg-4.32-2.68-13.06176
57Anthony Ea-5.67-3.45-4.4523864
58Esben Andersen-6.70-2.14-4.0614359
59Erika Gerdes-6.73-2.03-4.859825
60Heinz Ludwig-6.78-3.13-7.476416
61Jacob Petersen-7.33-7.93-8.191121402
62Manuel Santos-9.45-0.76-6.816416
63Monika Jenjahn-11.29-3.58-7.8510828
64Caroline Arnaud-12.12-1.24-6.0210426
65Annika Ridell-12.53-5.92-8.2122867
66Ting Ting Li-15.84-4.40-17.365014
67Elke Pünjer-18.87-4.37-10.1813334
68Michel Mandix-19.06-12.04-12.86935420
69Friedrich Gerdes-20.40-3.71-12.0710025
70Heidi Ludwig-22.65-2.30-16.816416
71Frédéric Chassot-27.44-4.38-16.109624
72Hedin Meitil-30.78-5.15-26.375927
73Emelie Östman-44.69-10.36-16.00323105
74Christian Rechberger-49.72-7.77-14.37307140
75Jón M. Ellingsgaard-70.42-15.83-19.36811342


Du kan ved tryk på den enkelte spiller få flere detaljer om den pågældende spiller.