Hjem




Ratingliste i International mahjong

test

pr. 2019-01-17

Nr.NavnRatingForventet score
pr. vind
Point
pr. vind
Antal vindeAntal spil
1Henrik Leth99.105.817.512392888
2Freddy Christiansen79.615.056.492240769
3Shi Hua Chen Kold65.265.326.1233401365
4Isabel Bahiano Steenholm58.075.385.9640511619
5Jeppe Stig Nielsen52.752.323.0528781188
6Brian Rød 5 Krog50.500.421.292343825
7Jesper Nøhr50.442.233.271971691
8Frank Rostved-Anberg49.53-2.12-1.272341934
9Martin Wedel Jacobsen49.508.379.451891715
10Panjing Song47.104.2215.7516748
11Jonas Hagerlid44.182.2516.7112537
12Mikkel Askjær-Friis43.702.063.231516571
13Anton Kösters41.261.196.21336107
14Sheila Hansen40.88-1.78-1.2934151252
15Anna Shpilman38.952.1315.4412030
16Tina Christensen38.826.136.5044091715
17Esben Andersen38.52-1.770.83598251
18Gerda van Oorschot37.612.7217.0010827
19Camilla Bonde Dalsgaard35.730.410.9626831019
20Kim Iversen31.36-2.69-2.001859746
21Eivind Bengtsson26.61-7.98-7.351735758
22Anders Labich26.349.039.681627539
23Lars Therkelsen25.07-3.18-2.241091314
24Simon Fongue22.340.366.0916040
25Wenlong Li22.010.757.5013337
26Claes Schütt21.390.420.981541565
27Robert Bonde Jensen18.13-4.37-3.951811737
28Moa Henriët17.43-1.561.0627274
29Aleksei Shpilman17.26-1.117.748020
30Frédéric Petit17.15-0.544.0915238
31Jean-Louis Barbet16.81-0.4815.184411
32Romain Herdier16.56-0.2015.234411
33Ting Fang Olsen14.31-3.14-2.571061401
34Joël Ratsimandresy14.19-0.691.7823665
35Annabel Di Domenico13.05-0.366.018421
36José Moreno Merino11.86-1.164.368822
37Luc Humbert11.56-2.430.0419248
38Sandra Bondoin11.48-1.103.1011228
39Morten Andersen10.800.570.7032871332
40Andreas Riha10.20-2.405.655214
41Denis Lugannikov8.751.346.626817
42Bruno Manzo8.67-1.133.108421
43Cédric Aguerre8.65-0.302.0715038
44Christiane D'Angelo7.45-1.760.3014837
45Jessica Chen7.31-3.55-3.06610261
46Sabine Manten6.82-1.864.504411
47Martin Hansen5.82-6.50-6.381993763
48Emma Fahlström5.62-2.111.396617
49Astrid Dubedout4.50-1.691.875213
50Christophe Lefebvre3.63-2.07-1.0414537
51Caroline Arnaud3.50-1.48-0.5916040
52Sebastian Lavallée3.09-3.75-3.60757294
53Corine Di Domenico2.64-1.550.914411
54Marjan Van De Nieuwendijk 2.39-1.58-0.7912431
55Petter Ranefall2.38-1.37-0.8719452
56Eveline Broers2.01-1.420.454411
57Lucas XX1.74-5.1865.0011
58Chris de Roock1.64-1.18-0.388421
59Sune Thomsen1.37-1.22-1.12588172
60Mysha Eiliyah Rashad1.34-2.89-1.754812
61Jos Dermout0.78-2.16-1.778421
62Arthur XX0.48-5.1814.0011
63Twan van den Nieuwendijk0.36-1.90-1.574411
64Hanneke Morel0.21-1.88-1.684411
65Nathja Lund-Jørgensen-0.15-4.44-4.71147
66Timur Hahn-0.20-1.48-1.578623
67Fanette Laplagne-0.64-2.54-3.144411
68Doris Chow-0.77-4.59-12.5041
69Frederik Hass-0.97-6.47-26.0022
70Lance Lim-0.99-4.63-14.7541
71Franky Ouyang-1.30-2.87-16.0042
72Sebastian Vikkelsø Elleholm-1.35-4.81-32.0022
73Tian Ye-2.41-3.08-22.6054
74Anthony Ea-2.70-3.33-3.7229478
75Koh How Kiat-4.73-4.29-52.7541
76Fabien Gaucher-5.62-0.58-5.824411
77Erwan de Kergomme-8.13-2.10-9.684411
78Axel Højmark-8.69-2.77-26.201511
79Ad van der Linden-9.06-2.83-6.1511228
80Martin van Thiel-9.60-1.76-10.704411
81Helene Steffensen-9.71-7.55-8.35499167
82Anna Stepanova-10.06-2.33-11.704411
83Jasper Germeys-10.47-7.69-32.94175
84Natalia Golikova-10.64-2.89-13.054311
85Rolf Højmark-10.94-3.64-47.80108
86Jacob Petersen-11.89-7.73-8.141171415
87Rik Scholten-12.82-3.77-14.305013
88Annika Ridell-13.13-5.84-7.7129284
89Emmanuelle Hugot-13.83-3.41-16.304411
90Sara Landolsi-14.43-3.26-16.704411
91Elke Brinkmeier-19.87-2.84-12.548421
92Ronald Lammers-20.29-3.29-12.529023
93Lars Mathiesen-22.60-5.49-14.2410547
94Pauline van der Linden-23.20-5.20-13.6911228
95Emma Vallée-24.04-2.41-27.673910
96Annie Manzo-26.72-2.00-15.048421
97Marco Montebelli-27.30-2.36-11.7611930
98Michel Mandix-31.18-11.46-12.591123499
99Robert Müller-35.05-4.41-21.518421
100Oscar Van De Nieuwendijk-43.21-5.73-20.0212431
101Susan Frederiksen-52.27-6.90-25.5311447
102Christian Rechberger-52.78-8.00-14.75318146
103Emelie Östman-54.83-10.43-16.52368117
104Erik Frederiksen-59.13-9.02-32.1710445


Du kan ved tryk på den enkelte spiller få flere detaljer om den pågældende spiller.