Hjem




Ratingliste i International mahjong

test

pr. 2018-07-12

Nr.NavnRatingForventet score
pr. vind
Point
pr. vind
Antal vindeAntal spil
1Henrik Leth94.745.787.422366881
2Freddy Christiansen65.835.046.262180750
3Shi Hua Chen Kold64.345.306.0833131355
4Jesper Nøhr57.622.143.351935680
5Brian Rød 5 Krog50.950.291.182298807
6Isabel Bahiano Steenholm50.795.415.9240051600
7Panjing Song47.104.2215.7516748
8Jonas Hagerlid44.182.2516.7112537
9Frank Rostved43.43-2.27-1.502288914
10Martin Wedel Jacobsen42.938.549.501850697
11Jeppe Stig Nielsen42.182.252.8428061163
12Anton Kösters41.261.196.21336107
13Mikkel Askjær-Friis40.181.993.101470553
14Tina Christensen39.396.206.5743651698
15Anna Shpilman38.952.1315.4412030
16Camilla Bonde Dalsgaard38.000.370.9626511006
17Gerda van Oorschot37.612.7217.0010827
18Eivind Bengtsson34.16-8.40-7.551668732
19Kim Iversen30.43-2.82-2.121812727
20Anders Labich29.869.039.781624538
21Lars Therkelsen25.07-3.18-2.241091314
22Sheila Hansen24.89-1.84-1.5433741239
23Simon Fongue22.340.366.0916040
24Wenlong Li22.010.757.5013337
25Claes Schütt21.110.410.971538564
26Robert Bonde Jensen19.85-4.40-3.941804734
27Moa Henriët17.43-1.561.0627274
28Aleksei Shpilman17.26-1.117.748020
29Frédéric Petit17.15-0.544.0915238
30Jean-Louis Barbet16.81-0.4815.184411
31Romain Herdier16.56-0.2015.234411
32Joël Ratsimandresy14.19-0.691.7823665
33Annabel Di Domenico13.05-0.366.018421
34Ting Fang Olsen12.65-3.31-2.77985374
35José Moreno Merino11.86-1.164.368822
36Luc Humbert11.56-2.430.0419248
37Sandra Bondoin11.48-1.103.1011228
38Andreas Riha10.20-2.405.655214
39Denis Lugannikov8.751.346.626817
40Bruno Manzo8.67-1.133.108421
41Cédric Aguerre8.65-0.302.0715038
42Christiane D'Angelo7.45-1.760.3014837
43Sabine Manten6.82-1.864.504411
44Esben Andersen5.80-2.83-2.33453185
45Emma Fahlström5.62-2.111.396617
46Morten Andersen4.810.570.6332791328
47Astrid Dubedout4.50-1.691.875213
48Christophe Lefebvre3.63-2.07-1.0414537
49Caroline Arnaud3.50-1.48-0.5916040
50Jessica Chen2.72-3.55-3.36608260
51Corine Di Domenico2.64-1.550.914411
52Marjan Van De Nieuwendijk 2.39-1.58-0.7912431
53Petter Ranefall2.38-1.37-0.8719452
54Eveline Broers2.01-1.420.454411
55Lucas XX1.74-5.1865.0011
56Chris de Roock1.64-1.18-0.388421
57Sune Gjeding Thomsen1.37-1.22-1.12588172
58Mysha Eiliyah Rashad1.34-2.89-1.754812
59Jos Dermout0.78-2.16-1.778421
60Arthur XX0.48-5.1814.0011
61Twan van den Nieuwendijk0.36-1.90-1.574411
62Hanneke Morel0.21-1.88-1.684411
63Timur Hahn-0.20-1.48-1.578623
64Martin Hansen-0.58-6.58-6.591944745
65Fanette Laplagne-0.64-2.54-3.144411
66Doris Chow-0.77-4.59-12.5041
67Sebastian Vikkelsø Elleholm-0.97-4.95-44.0011
68Frederik Hass-0.97-6.47-26.0022
69Lance Lim-0.99-4.63-14.7541
70Franky Ouyang-1.30-2.87-16.0042
71Tian Ye-2.41-3.08-22.6054
72Anthony Ea-2.70-3.33-3.7229478
73Justin Robert Yee-3.46-0.18-35.2542
74Lars Mathiesen-3.93-2.66-10.052211
75Koh How Kiat-4.73-4.29-52.7541
76Vibeke Singerholm-5.19-5.17-28.4496
77Fabien Gaucher-5.62-0.58-5.824411
78Sebastian Lavallée-6.03-3.72-4.07750290
79Helene Steffensen-7.01-7.56-8.15492164
80Erwan de Kergomme-8.13-2.10-9.684411
81Axel Højmark-8.69-2.77-26.201511
82Ad van der Linden-9.06-2.83-6.1511228
83Susan Frederiksen-9.53-6.26-16.034015
84Martin van Thiel-9.60-1.76-10.704411
85Anna Stepanova-10.06-2.33-11.704411
86Jasper Germeys-10.47-7.69-32.94175
87Natalia Golikova-10.64-2.89-13.054311
88Rolf Højmark-10.94-3.64-47.80108
89Jacob Petersen-11.89-7.73-8.141171415
90Rik Scholten-12.82-3.77-14.305013
91Annika Ridell-13.13-5.84-7.7129284
92Emmanuelle Hugot-13.83-3.41-16.304411
93Sara Landolsi-14.43-3.26-16.704411
94Ting Ting Li-15.84-4.40-17.365014
95Elke Brinkmeier-19.87-2.84-12.548421
96Ronald Lammers-20.29-3.29-12.529023
97Michel Mandix-20.81-11.51-12.321046469
98Pauline van der Linden-23.20-5.20-13.6911228
99Emma Vallée-24.04-2.41-27.673910
100Erik Frederiksen-26.62-5.62-34.183815
101Annie Manzo-26.72-2.00-15.048421
102Marco Montebelli-27.30-2.36-11.7611930
103Robert Müller-35.05-4.41-21.518421
104Oscar Van De Nieuwendijk-43.21-5.73-20.0212431
105Christian Rechberger-52.78-8.00-14.75318146
106Emelie Östman-54.83-10.43-16.52368117


Du kan ved tryk på den enkelte spiller få flere detaljer om den pågældende spiller.