Hjem




Ratingliste i International mahjong

test

pr. 2018-05-17

Nr.NavnRatingForventet score
pr. vind
Point
pr. vind
Antal vindeAntal spil
1Henrik Leth106.645.627.502334873
2Freddy Christiansen75.944.986.432127736
3Jesper Nøhr66.361.993.411894668
4Brian Rød 5 Krog58.130.171.212257790
5Tobias Kildetoft55.101.476.01495210
6Shi Hua Chen Kold50.715.285.9032741344
7Panjing Song48.943.6418.0313941
8Martin Wedel Jacobsen48.688.579.671814685
9Mikkel Askjær-Friis45.071.883.151436544
10Camilla Bonde Dalsgaard43.740.341.032613992
11Tina Christensen43.176.216.6243121679
12Isabel Bahiano Steenholm43.055.435.8739691586
13Sheila Hansen37.16-1.89-1.4333461232
14Jeppe Stig Nielsen35.722.212.7227611149
15Anders Labich33.599.099.931617536
16Gerda van Oorschot33.482.1319.298020
17Frank Rostved31.32-2.36-1.802255905
18Anna Shpilman31.151.2815.169223
19Lars Therkelsen29.48-3.38-2.241063307
20Anton Kösters26.970.754.33308100
21Wenlong Li25.97-0.199.9010530
22Denis Lugannikov22.740.7424.054010
23Eivind Bengtsson22.71-8.54-7.961634718
24Robert Bonde Jensen21.82-4.40-3.891802732
25Claes Schütt15.440.410.821533562
26Annabel Di Domenico14.13-0.1710.185614
27Esben Andersen10.87-2.74-1.55370152
28Frédéric Petit10.34-0.472.9412431
29Joël Ratsimandresy10.27-0.781.2520858
30Cédric Aguerre9.99-0.273.0912231
31Kim Iversen9.71-2.98-2.751739700
32Moa Henriët9.42-1.84-0.2424165
33Romain Herdier8.41-1.4420.13164
34Corine Di Domenico7.65-1.4718.13164
35Martin Hansen7.54-6.59-6.431936743
36Luc Humbert6.90-3.02-1.3016441
37José Moreno Merino6.54-1.073.406015
38Bruno Manzo5.20-1.042.775614
39Chris de Roock4.84-1.342.205614
40Andreas Riha4.57-4.862.96247
41Fanette Laplagne4.29-2.188.81164
42Simon Fongue4.23-0.041.2713233
43Eveline Broers3.88-1.898.06164
44Ting Fang Olsen3.87-3.48-3.29926355
45Jean-Louis Barbet3.68-1.997.44164
46Erwan de Kergomme3.55-2.176.94164
47Petter Ranefall3.36-1.29-0.4516645
48Hanneke Morel3.18-1.396.75164
49Aleksei Shpilman2.73-1.880.275213
50Jessica Chen2.72-3.55-3.36608260
51Caroline Arnaud2.42-1.46-0.7113233
52Lucas XX1.74-5.1865.0011
53Sune Gjeding Thomsen1.37-1.22-1.12588172
54Arthur XX0.48-5.1814.0011
55Christiane D'Angelo0.37-2.11-1.9812030
56Hasse Sandholdt0.23-3.326.0011
57Doris Chow-0.77-4.59-12.5041
58Twan van den Nieuwendijk-0.89-1.15-3.44164
59Sebastian Vikkelsø Elleholm-0.97-5.02-44.0011
60Frederik Hass-0.97-6.50-26.0022
61Lance Lim-0.99-4.63-14.7541
62Franky Ouyang-1.30-2.87-16.0042
63Fabien Gaucher-1.44-1.31-5.00164
64Anna Stepanova-1.76-0.80-5.31164
65Marjan Van De Nieuwendijk -1.79-1.66-2.439624
66Mysha Eiliyah Rashad-2.00-3.75-7.85205
67Emma Vallée-2.03-0.41-7.33123
68Astrid Dubedout-2.29-1.47-5.38246
69Tian Ye-2.41-3.08-22.6054
70Morten Andersen-2.770.580.5532721325
71Justin Robert Yee-3.46-0.18-35.2542
72Sandra Bondoin-3.52-1.67-3.398421
73Timur Hahn-3.85-1.91-4.625816
74Sara Landolsi-3.85-3.44-13.31164
75Sabine Manten-4.01-2.54-12.81164
76Anthony Ea-4.24-3.37-4.0426671
77Koh How Kiat-4.73-4.29-52.7541
78Vibeke Singerholm-5.19-5.17-28.4496
79Emma Fahlström-6.60-1.76-8.873810
80Erik Frederiksen-6.91-4.84-22.50167
81Helene Steffensen-7.01-7.56-8.15492164
82Jos Dermout-7.03-1.98-7.135614
83Elke Brinkmeier-7.22-2.14-7.435614
84Sebastian Lavallée-7.31-3.70-4.11743287
85Martin van Thiel-7.94-1.35-21.69164
86Annie Manzo-8.60-1.47-7.775614
87Emmanuelle Hugot-8.610.33-21.75164
88Axel Højmark-8.69-2.77-26.201511
89Ad van der Linden-8.76-2.61-6.888421
90Jacob Petersen-8.91-7.84-8.161143408
91Rik Scholten-9.49-2.56-20.27226
92Susan Frederiksen-9.72-6.21-29.53177
93Jasper Germeys-10.47-7.69-32.94175
94Rolf Højmark-10.94-3.64-47.80108
95Natalia Golikova-13.71-0.92-36.06164
96Ronald Lammers-14.73-1.96-11.686216
97Annika Ridell-15.37-5.83-8.3025875
98Ting Ting Li-15.84-4.40-17.365014
99Marco Montebelli-16.87-1.87-9.399223
100Michel Mandix-17.64-11.52-12.211044467
101Christophe Lefebvre-19.53-1.98-8.7611830
102Robert Müller-22.40-3.10-19.505614
103Pauline van der Linden-25.13-4.63-16.898421
104Oscar Van De Nieuwendijk-28.46-4.95-17.109624
105Hedin Meitil-30.78-5.15-26.375927
106Emelie Östman-43.84-10.42-15.69340110
107Christian Rechberger-52.78-8.00-14.75318146


Du kan ved tryk på den enkelte spiller få flere detaljer om den pågældende spiller.