Hjem




Ratingliste i International mahjong

test

pr. 2018-09-21

Nr.NavnRatingForventet score
pr. vind
Point
pr. vind
Antal vindeAntal spil
1Henrik Leth99.785.807.522380885
2Jesper Nøhr63.762.163.491947683
3Shi Hua Chen Kold63.295.326.0933341362
4Isabel Bahiano Steenholm61.025.406.0140281611
5Freddy Christiansen57.305.026.072194754
6Brian Rød 5 Krog48.700.361.212322817
7Panjing Song47.104.2215.7516748
8Jonas Hagerlid44.182.2516.7112537
9Jeppe Stig Nielsen42.792.272.8728251170
10Camilla Bonde Dalsgaard41.620.371.0126531007
11Mikkel Askjær-Friis41.512.003.141473554
12Anton Kösters41.261.196.21336107
13Martin Wedel Jacobsen39.968.439.321867703
14Frank Rostved39.56-2.21-1.522316924
15Anna Shpilman38.952.1315.4412030
16Tina Christensen38.546.186.5443791702
17Gerda van Oorschot37.612.7217.0010827
18Kim Iversen31.74-2.75-2.041830735
19Anders Labich26.349.039.681627539
20Sheila Hansen26.17-1.83-1.5233781240
21Lars Therkelsen25.07-3.18-2.241091314
22Eivind Bengtsson22.87-8.18-7.631703745
23Simon Fongue22.340.366.0916040
24Wenlong Li22.010.757.5013337
25Claes Schütt21.110.410.971538564
26Robert Bonde Jensen19.85-4.40-3.941804734
27Esben Andersen17.56-2.66-1.27502206
28Moa Henriët17.43-1.561.0627274
29Aleksei Shpilman17.26-1.117.748020
30Frédéric Petit17.15-0.544.0915238
31Jean-Louis Barbet16.81-0.4815.184411
32Romain Herdier16.56-0.2015.234411
33Joël Ratsimandresy14.19-0.691.7823665
34Annabel Di Domenico13.05-0.366.018421
35Ting Fang Olsen12.92-3.23-2.691007381
36José Moreno Merino11.86-1.164.368822
37Luc Humbert11.56-2.430.0419248
38Sandra Bondoin11.48-1.103.1011228
39Morten Andersen10.800.570.7032871332
40Andreas Riha10.20-2.405.655214
41Denis Lugannikov8.751.346.626817
42Bruno Manzo8.67-1.133.108421
43Cédric Aguerre8.65-0.302.0715038
44Christiane D'Angelo7.45-1.760.3014837
45Jessica Chen7.31-3.55-3.06610261
46Sabine Manten6.82-1.864.504411
47Emma Fahlström5.62-2.111.396617
48Astrid Dubedout4.50-1.691.875213
49Christophe Lefebvre3.63-2.07-1.0414537
50Caroline Arnaud3.50-1.48-0.5916040
51Corine Di Domenico2.64-1.550.914411
52Martin Hansen2.57-6.56-6.501958750
53Marjan Van De Nieuwendijk 2.39-1.58-0.7912431
54Petter Ranefall2.38-1.37-0.8719452
55Eveline Broers2.01-1.420.454411
56Lucas XX1.74-5.1865.0011
57Chris de Roock1.64-1.18-0.388421
58Sune Gjeding Thomsen1.37-1.22-1.12588172
59Mysha Eiliyah Rashad1.34-2.89-1.754812
60Jos Dermout0.78-2.16-1.778421
61Arthur XX0.48-5.1814.0011
62Twan van den Nieuwendijk0.36-1.90-1.574411
63Hanneke Morel0.21-1.88-1.684411
64Timur Hahn-0.20-1.48-1.578623
65Fanette Laplagne-0.64-2.54-3.144411
66Doris Chow-0.77-4.59-12.5041
67Frederik Hass-0.97-6.47-26.0022
68Lance Lim-0.99-4.63-14.7541
69Franky Ouyang-1.30-2.87-16.0042
70Sebastian Vikkelsø Elleholm-1.35-4.81-32.0022
71Tian Ye-2.41-3.08-22.6054
72Anthony Ea-2.70-3.33-3.7229478
73Justin Robert Yee-3.46-0.18-35.2542
74Koh How Kiat-4.73-4.29-52.7541
75Vibeke Singerholm-5.19-5.17-28.4496
76Fabien Gaucher-5.62-0.58-5.824411
77Sebastian Lavallée-6.03-3.72-4.07750290
78Helene Steffensen-7.01-7.56-8.15492164
79Erwan de Kergomme-8.13-2.10-9.684411
80Axel Højmark-8.69-2.77-26.201511
81Lars Mathiesen-8.88-3.87-10.855225
82Ad van der Linden-9.06-2.83-6.1511228
83Martin van Thiel-9.60-1.76-10.704411
84Anna Stepanova-10.06-2.33-11.704411
85Jasper Germeys-10.47-7.69-32.94175
86Natalia Golikova-10.64-2.89-13.054311
87Rolf Højmark-10.94-3.64-47.80108
88Jacob Petersen-11.89-7.73-8.141171415
89Rik Scholten-12.82-3.77-14.305013
90Annika Ridell-13.13-5.84-7.7129284
91Emmanuelle Hugot-13.83-3.41-16.304411
92Susan Frederiksen-14.18-5.89-15.386123
93Sara Landolsi-14.43-3.26-16.704411
94Elke Brinkmeier-19.87-2.84-12.548421
95Ronald Lammers-20.29-3.29-12.529023
96Pauline van der Linden-23.20-5.20-13.6911228
97Emma Vallée-24.04-2.41-27.673910
98Annie Manzo-26.72-2.00-15.048421
99Marco Montebelli-27.30-2.36-11.7611930
100Michel Mandix-27.89-11.52-12.561083483
101Erik Frederiksen-30.54-6.49-29.595421
102Robert Müller-35.05-4.41-21.518421
103Oscar Van De Nieuwendijk-43.21-5.73-20.0212431
104Christian Rechberger-52.78-8.00-14.75318146
105Emelie Östman-54.83-10.43-16.52368117


Du kan ved tryk på den enkelte spiller få flere detaljer om den pågældende spiller.