Hjem




Ratingliste i International mahjong

test

pr. 2019-03-15

Nr.NavnRatingForventet score
pr. vind
Point
pr. vind
Antal vindeAntal spil
1Henrik Leth96.285.817.462396889
2Shi Hua Chen Kold66.565.336.1433451368
3Tina Christensen63.856.116.6944611731
4Isabel Bahiano Steenholm63.285.386.0040911632
5Brian Rød 5 Krog62.770.521.592379835
6Freddy Christiansen62.705.096.202276780
7Jesper Nøhr60.702.273.511987695
8Martin Wedel Jacobsen57.728.379.611904720
9Jeppe Stig Nielsen52.132.333.0528901192
10Frank Rostved-Anberg48.21-2.08-1.262375945
11Panjing Song47.104.2215.7516748
12Sheila Hansen46.33-1.75-1.2034341257
13Jonas Hagerlid44.182.2516.7112537
14Anton Kösters41.261.196.21336107
15Kim Iversen40.64-2.67-1.771883753
16Anna Shpilman38.952.1315.4412030
17Gerda van Oorschot37.612.7217.0010827
18Camilla Bonde Dalsgaard32.900.400.9026991024
19Esben Andersen29.75-1.240.60645271
20Anders Labich26.349.039.681627539
21Mikkel Askjær-Friis24.942.102.741563585
22Simon Fongue22.340.366.0916040
23Wenlong Li22.010.757.5013337
24Claes Schütt21.390.420.981541565
25Robert Bonde Jensen18.13-4.37-3.951811737
26Eivind Bengtsson17.78-7.92-7.491750764
27Aleksei Shpilman17.26-1.117.748020
28Frédéric Petit17.15-0.544.0915238
29Jean-Louis Barbet16.81-0.4815.184411
30Romain Herdier16.56-0.2015.234411
31Moa Henriët15.54-1.660.5628878
32Sebastian Lavallée14.28-3.78-3.05784302
33Joël Ratsimandresy14.19-0.691.7823665
34Lars Therkelsen13.20-3.17-2.681107318
35Annabel Di Domenico13.05-0.366.018421
36José Moreno Merino11.86-1.164.368822
37Luc Humbert11.56-2.430.0419248
38Sandra Bondoin11.48-1.103.1011228
39Andreas Riha10.20-2.405.655214
40Morten Andersen9.930.530.6533111338
41Nathja Lund-Jørgensen9.65-2.0112.142815
42Denis Lugannikov8.751.346.626817
43Bruno Manzo8.67-1.133.108421
44Cédric Aguerre8.65-0.302.0715038
45Christiane D'Angelo7.45-1.760.3014837
46Jessica Chen7.31-3.55-3.06610261
47Ting Fang Olsen6.84-3.09-2.831102415
48Sabine Manten6.82-1.864.504411
49Emma Fahlström5.62-2.111.396617
50Martin Hansen4.84-6.47-6.372005767
51Petter Ranefall4.10-1.70-0.9021056
52Christophe Lefebvre3.63-2.07-1.0414537
53Caroline Arnaud3.50-1.48-0.5916040
54Corine Di Domenico2.64-1.550.914411
55Marjan Van De Nieuwendijk 2.39-1.58-0.7912431
56Eveline Broers2.01-1.420.454411
57Astrid Dubedout1.93-2.65-1.496817
58Lucas XX1.74-5.1865.0011
59Chris de Roock1.64-1.18-0.388421
60Mysha Eiliyah Rashad1.34-2.89-1.754812
61Jos Dermout0.78-2.16-1.778421
62Arthur XX0.48-5.1814.0011
63Twan van den Nieuwendijk0.36-1.90-1.574411
64Hanneke Morel0.21-1.88-1.684411
65Timur Hahn-0.20-1.48-1.578623
66Fanette Laplagne-0.64-2.54-3.144411
67Doris Chow-0.77-4.59-12.5041
68Frederik Hass-0.97-6.47-26.0022
69Lance Lim-0.99-4.63-14.7541
70Kent Chung-1.02-0.48-14.3331
71Sebastian Vikkelsø Elleholm-1.35-4.81-32.0022
72Anthony Ea-2.70-3.33-3.7229478
73Koh How Kiat-4.73-4.29-52.7541
74Fabien Gaucher-5.62-0.58-5.824411
75Erwan de Kergomme-8.13-2.10-9.684411
76Ad van der Linden-9.06-2.83-6.1511228
77Martin van Thiel-9.60-1.76-10.704411
78Helene Steffensen-9.71-7.55-8.35499167
79Anna Stepanova-10.06-2.33-11.704411
80Natalia Golikova-10.64-2.89-13.054311
81Sara Landolsi-10.80-4.65-12.036015
82Jacob Petersen-11.89-7.73-8.141171415
83Rik Scholten-12.82-3.77-14.305013
84Annika Ridell-13.13-5.84-7.7129284
85Emmanuelle Hugot-13.83-3.41-16.304411
86Elke Brinkmeier-19.87-2.84-12.548421
87Ronald Lammers-20.29-3.29-12.529023
88Pauline van der Linden-23.20-5.20-13.6911228
89Lars Mathiesen-23.50-5.78-13.5412355
90Emma Vallée-24.04-2.41-27.673910
91Annie Manzo-26.72-2.00-15.048421
92Marco Montebelli-27.30-2.36-11.7611930
93Michel Mandix-31.18-11.46-12.591123499
94Robert Müller-35.05-4.41-21.518421
95Oscar Van De Nieuwendijk-43.21-5.73-20.0212431
96Emelie Östman-54.83-10.43-16.52368117
97Susan Frederiksen-57.09-8.06-23.8414763
98Erik Frederiksen-69.23-10.23-30.5313962


Du kan ved tryk på den enkelte spiller få flere detaljer om den pågældende spiller.