Hjem




Ratingliste i International mahjong

test

pr. 2017-04-27

Nr.NavnRatingForventet score
pr. vind
Point
pr. vind
Antal vindeAntal spil
1Henrik Leth101.085.347.182262854
2Martin Wedel Jacobsen65.088.7210.281713646
3Isabel Bahiano Steenholm51.605.536.0837711514
4Jeppe Stig Nielsen50.542.032.8026111098
5Anders Labich49.529.1510.411598528
6Brian Rd 5 Krog47.22-0.270.642112735
7Jesper Nhr45.801.742.811750620
8Freddy Christiansen45.664.905.831972693
9Sheila Hansen45.60-2.09-1.5132401195
10Shi Hua Chen Kold44.215.285.8531561298
11Jonas Hagerlid39.741.8716.3811232
12Panjing Song39.033.0617.9910732
13Mikkel Askjr-Friis37.441.572.751280488
14Frank Rostved35.95-2.55-1.872144862
15Camilla Bonde Dalsgaard30.210.140.662364904
16Gerda van Oorschot28.531.8220.096416
17Lars Therkelsen27.10-3.59-2.481009293
18Jili Pfeiffer25.400.5214.227619
19Anton Ksters24.890.644.2328494
20Robert Bonde Jensen23.24-4.52-3.971754714
21Huaou Xu22.890.9712.188422
22Anna Shpilman21.650.9412.627619
23Claes Schtt21.420.410.981522558
24Kim Iversen19.76-3.21-2.691591645
25Ting Fang Olsen19.63-4.12-2.93678269
26Tina Christensen18.466.526.7140871599
27Grard Hche17.14-0.945.9610227
28Sergey Vasiliev16.130.178.877619
29Wenlong Li14.44-0.216.398926
30Hctor Escaso Gil12.85-0.4712.704010
31David Jourdain12.57-1.165.258122
32Jol Ratsimandresy11.53-1.011.4619254
33Yixin Gong11.37-1.1428.00164
34Ral Rios Navarro10.74-0.3327.19164
35Silke Bansemer10.44-0.7110.004010
36Denis Lugannikov10.15-0.6825.31164
37Annick Pause9.970.3810.604010
38Annabel Di Domenico8.87-0.128.984010
39Matthieu Pfeiffer8.690.325.017619
40Simon Fongue8.61-0.293.1110426
41Moa Henrit7.40-1.83-0.4021156
42Axel Eschenburg7.27-0.511.3016442
43Giacomo Ferruzzi7.03-1.582.247519
44Christiane D'Angelo6.12-2.130.2910426
45Martin Hansen6.05-6.76-6.621822702
46Anastasia Chernykh5.88-0.372.807619
47Marie-Jose Oreggia4.02-0.403.734010
48Fang Nian Li3.72-2.9247.6731
49Petter Ranefall3.31-1.83-0.8714239
50Bruno Manzo3.21-0.922.384010
51Timur Hahn3.03-0.685.00227
52Hui Xuan Zheng2.99-3.649.8993
53Morten Andersen2.290.630.6532461314
54Frdric Petit2.28-0.500.4310025
55Luc Humbert2.24-3.35-2.6914035
56Peter Beese2.13-2.25-0.084010
57Frauke Roos1.67-2.35-1.9015343
58Jean-Francois Parriaud1.36-1.302.19164
59Christian Enault1.21-0.320.934010
60Christine Taylor1.15-1.63-0.454010
61Emmanuel Ta Leung0.67-2.42-1.895516
62Jakob Sievers0.35-0.9613.0011
63Eivind Bengtsson0.34-9.24-9.211386610
64Marie-Claire Law-Tho0.21-1.39-1.184010
65Rasmus Holmgaard Nielsen0.12-4.021.0011
66Jos Moreno Merino0.04-1.01-0.984411
67Cdric Aguerre-0.32-0.39-0.539023
68Ad van der Linden-0.47-2.45-2.746817
69Anthony Ea-0.87-3.56-3.7423062
70Marjan Van De Nieuwendijk -0.92-1.93-2.408020
71Oliver Petereit-0.95-1.56-4.00164
72Asger Ask Lautrup-Larsen-1.01-3.55-17.3331
73Annie Manzo-1.06-0.76-1.854010
74Helene Steffensen-1.91-7.57-7.76477158
75Esther Hernandez-2.210.35-5.31164
76Jacob Petersen-2.40-8.07-8.161067380
77Esben Andersen-2.47-1.44-3.465022
78Wen Hua Zhao-2.57-3.40-20.8362
79Sandra Bondoin-2.81-1.54-3.246817
80Eigo Kawatani-3.15-5.63-11.50228
81Jun Lee-3.35-2.03-10.63164
82Jin Ying Zhang-3.39-3.92-50.0031
83Mei Hwa Felder-3.80-0.32-4.054211
84Erika Gerdes-3.82-2.15-3.899023
85Marianne Olander-3.84-3.04-17.00117
86Emma Fahlstrm-4.11-2.07-14.07144
87Karin Andersson-4.16-0.51-0.651157451
88Anna Canova Putinier-4.31-0.38-4.804010
89Anders Aaberg-4.32-2.68-13.06176
90Manuel Santos-5.20-0.62-4.435614
91Ronald Lammers-6.29-1.73-8.184010
92Yvonne van der Heide-6.35-2.81-6.537018
93Sebastian Lavalle-6.93-3.37-3.82653252
94Reine Doris-7.78-2.33-10.304010
95Marco A. Olmos-9.51-1.95-11.704010
96Marco Montebelli-9.66-1.85-7.077619
97Caroline Arnaud-10.03-0.98-5.269624
98Ohori Yuji-10.78-0.85-11.904010
99Monika Jenjahn-11.26-3.51-8.1110026
100Elke Brinkmeier-11.68-1.40-13.384010
101Alessia Cosmo-12.64-3.63-10.118020
102Heidi Ludwig-13.34-2.09-11.865614
103Heinz Ludwig-14.62-3.35-14.055614
104Friedrich Gerdes-15.03-3.55-10.259223
105Elke Pnjer-16.87-4.28-9.8012532
106Christophe Lefebvre-16.98-1.50-8.3210226
107Annika Ridell-17.90-5.83-9.1522466
108Robert Mller-19.56-2.42-22.484010
109Pauline van der Linden-21.28-4.24-17.076817
110Michel Mandix-22.69-12.31-13.36881395
111Hedin Meitil-24.39-4.71-28.934119
112Oscar Van De Nieuwendijk-26.11-4.27-17.658020
113Frdric Chassot-29.87-4.20-18.118822
114Emelie stman-45.38-10.37-16.24315103
115Christian Rechberger-47.06-7.65-14.07299136
116Jn M. Ellingsgaard-70.42-15.83-19.36811342


Du kan ved tryk p den enkelte spiller f flere detaljer om den pgldende spiller.