Hjem




Ratingliste i Riichi mahjong

test

pr. 2022-05-24

Nr.NavnRatingForventet score
pr. vind
Point
pr. vind
Antal vindeAntal spil
1Henrik Leth808116801832.6522811252
2Martin Wedel Jacobsen7088773945.681631922
3Shi Hua Chen Kold61219061260.65709383
4Linxuan He58774324448.336030
5Taka Teshima556013921733.68671343
6Jacob Johannsen553112062428.65185104
7Freddy Christiansen546410341134.2320041124
8Allan Rasmusson5412142331.98835451
9Lars Nikolajsen52905251544.30237156
10Taneli Pursiainen512944412127.78189
11Rasmus F.-Pedersen5047-886-265.98341190
12Claus Christensen4887-1622-1436.421086554
13Kim Iversen4795-338-270.0928931624
14Lars Therkelsen4731-920-692.96802429
15Jesper Nøhr4532822890.9427031407
16Mikkel Askjær-Friis4376-409-84.48554289
17Stefan Persson43523061545.1414472
18Martin Faartoft42099131267.41491264
19Jesper Willemoes Hansen4194763884.291152692
20Tina Christensen4127460520.2631001736
21Camilla Bonde Dalsgaard4098-220-106.361462826
22Tobias Kildetoft405085441.60536306
23Helge Møller Pedersen3980-447-220.26607323
24Ronni Laursen3880-530100.80249125
25Konsta Lensu3726-3081971.646734
26Frank Rostved-Anberg3687-252-132.071266676
27Rasmus Villemoes367110012141.54272156
28Sebastian Vikkelsø Elleholm3601-661-475.25796434
29Joël Ratsimandresy3423-2291693.157337
30Eigo Kawatani3263-525-425.241343699
31Alexander Wankmüller3262-2712350.985127
32Anders Labich306620942241.2518911002
33Sebastian Lavallée3049066.8518841001
34Henrik Nielsen300416271772.561662886
35Søren Hansen29413311170.4214278
36Sune Korreman2837-229792.9811476
37Brian Rød 5 Krog278789190.781832978
38Jasper Germeys2743-440600.9310854
39Anna Zubenko2735-962573.814221
40Bao Zheng Liu2731-563997.227239
41Matthias Köhler 2650-5853036.673015
42Isabel Bahiano Steenholm2586227310.581293690
43John Roy Røsberg24023636518.75168
44Ans Hoogland23051473100.003216
45Asger Nemo Klitgaard Bremer2242-83269.62260149
46Markus Kruse2171-1635400.00168
47Mikkel Liisborg2145121364.066439
48Claes Schütt2047840914.921146646
49Ting Hin Wong19022276716.67127
50Hannaliina Paavoseppä1838-7202704.552211
51Glenn Ivar Husom1775-1051242.595427
52Gemma Sakamoto1762-3821089.804925
53Rie Tsuchiya1620-8925700.00106
54Jørg Abendroth1598-7184741.67126
55Morten Heervik1544-3243631.25168
56Morten Andersen1487364380.7528571598
57Daina Chiba1484-5342231.822211
58Mark Ambrodji14731583155.002012
59Nikolas Kiili1471-4903041.18179
60Henrik Thorndal1455-20325.25202108
61Janco Onnink1423-7698833.3366
62Philip Bielby1354-3002783.33189
63Andreas Cortsen13321325570.00106
64Tanja Wankmüller1284-649320.375428
65Luke Allerdyce1260-8752814.29147
66Yuanqi Shan1201-2472831.25168
67Jonas Hagerlid1190-2423492.31137
68Frédéric Chassot1186-4634400.00105
69Ting1158-5592077.78189
70Mark LeMoine1095-8693620.00105
71Ohori Yuji1079-707560.003518
72Ilpo Aittokallio1071-3892050.00189
73Karl-Edward Ekeblad 1063-447175.717035
74Sam Bridge1041-5234812.5084
75Waldemar Laube104092377.78189
76Fritiof Olsson 988-8761656.25168
77Janne Gröndahl979-92500.00168
78Thomas Kragh974709703.39619352
79Lena Smith938-1565-1483.26472267
80Niklas Johansson932-64513.795829
81Helene Steffensen854-3368325.0043
82Wenlong Li838-7105016.6763
83Norton Wong802-3921662.50168
84Wai Ken Tsang782-6933312.5084
85Petter Ranefall756-884665.002010
86Laurits Fredsgaard Larsen746154334.1316792
87Torben Dalum738-1935-2014.49345181
88Cor Hoogland732-653284.383216
89Morten Grud Rasmussen715-888931.251611
90Janne Eskola680-421700.00168
91Mattias Mikkola 669-4961027.78189
92Jouni Lehtinen644-3441306.25168
93Jo Magnus Frostad631-5171100.00168
94Lorenzo Hu618-11703033.3364
95Robert Bonde Jensen611-799-785.0819841122
96Rebecca Wagner610-4951068.75168
97TomᚠŠiroň 607-573981.25168
98Michael Donaghy595-593931.25168
99Ikeda Shinsaku580-958-258.823417
100Kent Chung558-1945525.0042
101Felipe Gaboardi551-4801780.00105
102Caroline Jensen551-435600.0042
103Valérie Vergoz550-840568.75168
104Tobias Klüpfel534-886784.62137
105Zhiwei Zeng529-899-221.883216
106Carsten Nielsen508-152990.91116
107Jeppe Stig Nielsen504-707-696.1120701189
108Yuhu Su500-1051231.25168
109Jonne Kauppi498-595681.25168
110Josua Bächle424-677578.57148
111Masafami Ota422524912.6715082
112Juho Pakarinen413-15594100.0032
113Henri Vataja383-408575.00168
114Christopher Rowe346-648237.50168
115Emma Vallée312-16894700.0021
116Sheila Hansen305-449-446.2229091504
117Johan Brandi301-150310700.0011
118Jacob Kaas Christensen273-12554350.0021
119Kirill Nikolaev258-8241825.0042
120Alexander Doppelhofer240-607-333.333619
121Nathja Lund-Jørgensen239-561662.5084
122Shan Kuang237-10003850.0021
123Martin Lester229-474112.50168
124Andreas Pistek215-786-50.00126
125Auvo Kuusela212-38994.44189
126Dan Kierkegaard199-7757300.0011
127Moa Henriët177-5891225.0042
128Aske Simon Christensen1654683850.0021
129Kim Huynh134-8381900.0021
130Toni Nummela129-517-187.50168
131Tom B. Cuykens1275873150.0022
132Louise Pold Thomsen119-1052-916.84196112
133Eskild Theodor Middelboe85-487-481.08539281
134Christian Lynæs80-572-497.834629
135Sasha Maria Wiinholt Foght76-4051150.0021
136Ingrid Broeder72-353133.3366
137Jakob Lindstad66-783-150.0043
138Ossi Hirvola39-194-93.75168
139Jean-Michel Morisse33-785-700.00168
140Johan Bjarnle32-760-636.36116
141Johan Eidenvall 23-921-862.50168
142Jane Harfeld20254400.0053
143Mark Lassen20-955-550.0021
144Brian Thuborg Madsen16-1544-1659.49274145
145Astrid Dubedout10-822-780.00105
146Rasmus Olofsson-7-1019-1395.0916396
147Marie Hougaard-13-963-977.783618
148Quentin Porcherot-15-708-1300.0011
149Sebastian Powell-22-422-537.5084
150Valérian Thomas-24-423-520.00105
151Daniel Široň -34-861-930.002010
152Naoya Muraoka-39-405-1200.0021
153Mikkel O. Lindholmer-66-641-2000.0021
154Huaou Xu-75-2709-3475.0042
155Annabel Di Domenico-76-784-940.002010
156Emelie Östman-80-1355-2175.0042
157Stefanie Duhme-82-799-850.006633
158Rasmus Snoer-85-814-1250.0084
159Pia Andersen-90-664-2500.0021
160Daniele Cesarini-90-856-1135.71149
161Andy Dang-97-753-1150.00105
162Mads Peter Brandstrup Jensen-99-331-1350.0042
163Scott Miller-103-1229-3350.0021
164William Dash Gan-123-716-2400.0032
165Christian Rechberger-136-977-2800.0032
166Caroline Kopmanis-145-1221-1495.242111
167Lene Søndergaard-155-209346.15137
168Maria NN-162-76-3400.0021
169Anders Schack-Nielsen-164-876-3100.0032
170Søren Kromann-179-1596-2816.6763
171Christoffer Bjørner-184-1024-1184.094425
172Asthor-184-219-4000.0021
173Andreas Rosbach-195-260-4250.0021
174Rasmus Pinnerup-204-664-4850.0021
175Paulina Bala-207304-8100.0011
176Michael Futrup-2151651-2750.0021
177Niko Nurro-217-376-931.25168
178Philipp Martin-218-566-1125.00168
179Erik Søe-242-470-908.702314
180Deni Seitz-269-1318-2006.25168
181Jonas Ryssel-270-1576-1745.456637
182Mikkel Kamstrup-273-238-492.31137
183Kevin Cojean-287-483-12100.0011
184Dan NN-299-289-3350.0042
185Yonathan Bartak-30438-3075.0042
186Mikko Kirjokangas-304-515-1293.75168
187Therese NN-309-374-6700.0021
188Samu Viitanen-315-567-1375.00168
189Nicolas Campina-345-822-1706.25168
190Klaus Kjørup-368-576-719.8010159
191Jacob Jungersen Hansen-380-988-1475.003216
192Robin Ekman-382-909-1887.50168
193Signe Nørmose-406-225-8450.0022
194Nicolas Pochic-411-708-3516.6763
195Bjørn Carlsen-428564216.674828
196Sune Thomsen-4339-63.66842446
197Dragon Chang-445-364-3366.6766
198Inger Pedersen-451-56-4625.0044
199Lone Gram Larsen-460-126-3880.0054
200Anders N. Berthelsen-469-919-1222.586237
201Matej Labaš -469-1126-2194.44189
202Timur Hahn-482-1470-1669.709950
203Thue Lindballe-488-552-1866.671512
204Lars Mathiesen-495-405-1361.902111
205Joaquin Derrac Rus-501-754-2037.50168
206Agustin Leyenda-516-1169-11750.0021
207Zeki Kireli-520-720-1174.474726
208Alexander Bogatikov-525-181-10950.0021
209Annika Ridell-545-1010-1217.5910856
210Emma Fahlström-554-830-3100.00105
211Julia Grnzd-577531-4180.0053
212Alexander Nymark -586-1379-3780.00105
213Katharina Schatz-589-741-2250.00168
214Julie Gacser-607-383-2870.00105
215Jacob Schacht-621-633-2225.00168
216José Kniest-627-37-4266.6766
217Tobias Thisted-634-686-2082.762919
218Mika Grönroos-635-772-2400.00168
219Quentin Thomas-637-520-3130.00105
220Josephine Vikkelsø Elleholm-649-205-13500.0021
221Thorgeir Marthinussen-656-826-2506.25168
222Jacob Vejby-670-705-7575.0042
223Harald Andreasen-672-237-7125.0042
224Daisy Fischlein Steffensen-705-436-2346.671511
225Sander Manley-706-838-1539.024123
226Karina Andersen-738-2233-9800.0042
227Ole Jørgensen-753-1426-1565.26285156
228John Duckworth-774-635-16500.0021
229Inger Marie Skov-779-278-3470.00105
230Teddy Christiansen-796-85-3350.00105
231Jeremia Kunnari-842-285-4600.0084
232Victor Bruun-868-523-9425.0042
233Flemming Lindblad-88339-5128.5775
234Lars Meland-902-951-2106.253216
235Emil Taek Holm Jepsen-918-1345-4253.85137
236Jens Fredskov-921-112-1363.333017
237Kotaro Okuya-946-953-1662.965428
238Nirav Chandarana-970-1619-8250.0063
239Luc Debrun-970-763-3250.00168
240Chris Paton-975-16-20000.0021
241Mikko Käyhkö-979-619-5637.5084
242Thomas Høgedal-1004389-9900.0042
243Kasperi Jaakkola-1013-827-3133.33189
244Martijn Gulmans-1028-1221-3856.25168
245Ninna Hertha Post Jensen-1033-780-6075.0084
246Rasmus Krøijer-1035-1963-12575.0042
247Sara Landolsi-1042-739-5010.00105
248Jannik Rasmussen-1053-1245-4100.00159
249Mimmi Lehtonen-1077-520-3281.25168
250Matthias Trinkl-1099-702-2955.002010
251Morten Schaumburg-1115-1113-1878.336039
252Andrey Kozlov-1117503-8620.0053
253Maryna Ihnatova-1123-705-3581.25168
254Bastian Inuk Christensen-1135-644-12275.0042
255Bjarne Heselaa-117846-9500.0055
256Allan Jørgensen-1196-319-7342.8674
257Kami Jacob Møller Andersen-1211-387-5888.8995
258Troels Sørensen-1239-524-1188.65185102
259Kim Johansson-1241-903-5990.00105
260Anna Sejersen Riis-1248-943-6060.00105
261David Benjamin Christensen-1250-619-7012.5085
262Gérard Hêche-1252-1096-6230.00105
263Junker Korsgaard-1262-1474-10100.0063
264Simon Amundsen-1288-533-4053.33158
265Sam Wenell-1304-1436-14800.0042
266Maaria Wahlström-1319-695-3700.00189
267Konstantin Pakshaev-1321-483-3868.75168
268Perttu Vantanen-1326-946-3966.67189
269Daniel Clemmesen-1344-818-4757.14148
270Daniel Friis-1350-823-7675.0085
271Jonas Hansen-1368-1259-12420.0053
272Per Hyyrynen -1389-1291-4455.56189
273Kristine Topsøe-Jensen-1417-982-15375.0043
274Fredrik Henriksen-1446-1225-4931.25168
275Aslak Lindballe-1449-522-1070.839663
276Pierre LeMoine-1467-1045-6058.33126
277Vincent Olander Plannthin-1534-560-3286.962313
278Özgün Yilmazok-1589-809-4881.25168
279Andreas Due Pihl-1592-2102-2415.71210129
280Kasra Tahmasebi-1632-1320-4836.841911
281Alma Manley-1634-1013-3151.613118
282Sam Lockwood-1635-1265-7970.00105
283Christos Charalampou-1638-703-4900.00168
284Sylvain Malbec-1648-1064-3879.172412
285Søren Boldsen-1727-667-1184.3313480
286Jesper Kjørup-1789-1264-2362.696738
287Olivier Aubrun-1797-1095-3480.653116
288Lily Mao-1820-704-5368.75168
289Iver Ottesen-1829-2-9362.5085
290Eva Jepsen-1844-621-5052.941710
291Harry Kal-1876-929-1659.0510564
292Niels Peter Gibe-1927540-3844.441810
293Allan Palmu-1952-792-5793.75168
294Kirsten Jensen-2035-1179-2106.417844
295Hans van der Poel-2090-639-4685.712118
296Ruut Luoto-2166-1256-6188.89189
297Katrine Oxenbøll-2172-119-2415.383923
298Vilhelmina Viinikka-2192-834-6450.00168
299Simon Thorndal Thomsen-2221-1014-3858.593216
300Jacob Petersen-2236-1254-1770.06177100
301--2418-1196-8838.46137
302Bjørn Kristian Pedersen -2441-1323-6883.33189
303Kent Krogseng-2447-1329-3187.045427
304Anders Chemnitz-2461-988-3694.593733
305Martin Tilsted-2479-1288-3378.005030
306Juraj Jerguš -2516-1301-4525.003216
307Bjarke Kingo-2584-1615-2439.5312971
308Darja Dujmovic-2624-1384-8546.67158
309Anna Grethe Meier-2636-294-1904.486738
310Niccolo Skovgård Poulsen-2674-819-1393.72239125
311Caroline Berge Mæhlum-2699-1354-8268.75168
312Mingdong Dong-2708-762-8160.00158
313Ivy Laursen-2745-1336-9335.711410
314Tobias Due Pihl-2855-1174-1457.46409238
315Rasmus Due Nielsen-2947-1205-13290.00105
316Irene Lisby Nielsen-3334-1029-4822.223622
317Mia Louise Taarup-3364-1256-5086.113621
318Nikolaj Larsen-3375-1574-4268.635129
319Christian Rasmussen-3409-1524-2613.2812876
320Jens Boldsen-3428-843-2412.229051
321Jan Jensen-3656-740-7213.042316
322Jacob Johansen-3850-1419-3342.688247
323Steffen Andersen-3876-1108-3401.456941
324Anthony Ea-3929-1939-7692.862814
325Tenna Schaldemose-3962-1173-5033.334224
326Martin Leth-3992-1592-2964.7111966
327Kim Ruhe-4818-1362-5748.894525
328Jacob Neipart-5179-1527-2906.5415394
329Martin Hansen-5650-1866-2210.84669351
330Anders Skov Bjerre-7151-2275-4178.5715487
331Li Yan-8163-3215-3847.51562296


Du kan ved tryk på den enkelte spiller få flere detaljer om den pågældende spiller.