Hjem




Ratingliste i Riichi mahjong

test

pr. 2019-03-21

Nr.NavnRatingForventet score
pr. vind
Point
pr. vind
Antal vindeAntal spil
1Henrik Leth865914731706.511591900
2Shi Hua Chen Kold79987101682.54338189
3Taka Teshima623813871793.50631323
4Isabel Bahiano Steenholm619067308.361058569
5Lars Therkelsen5896-1037-735.98763409
6Anders Labich572321372347.171840975
7Tina Christensen5601478567.2827351540
8Jacob Johannsen553112062428.65185104
9Allan Rasmusson5412142331.98835451
10Lars Nikolajsen52905251544.30237156
11Taneli Pursiainen512944412127.78189
12Rasmus F.-Pedersen5047-886-265.98341190
13Stefan Persson4354891627.5911658
14Freddy Christiansen430010481134.5517741006
15Jesper Willemoes Hansen4194763884.291152692
16Martin Wedel Jacobsen4143511632.581326757
17Camilla Bonde Dalsgaard4048-310-187.371338762
18Helge Møller Pedersen3980-447-220.26607323
19Jesper Nøhr3890775859.0619251009
20Ronni Laursen3880-530100.80249125
21Rasmus Villemoes367110012141.54272156
22Jasper Germeys3504-607988.899045
23Joël Ratsimandresy3423-2291693.157337
24Martin Faartoft33649081194.25487262
25Alexander Wankmüller3262-2712350.985127
26Glenn Ivar Husom3237-2433250.003819
27Frank Rostved-Anberg3027-292-184.031152618
28Henrik Nielsen300416271772.561662886
29Søren Hansen29413311170.4214278
30Claes Schütt2940844951.671140643
31Kim Iversen2936-420-371.5324621396
32Tobias Kildetoft291675350.19526301
33Sune Korreman2837-229792.9811476
34Robert Bonde Jensen2750-817-752.5317761013
35Morten Andersen2747355395.3824261372
36Matthias Köhler 2650-5853036.673015
37Ans Hoogland23051473100.003216
38Asger Nemo Klitgaard Bremer2242-83269.62260149
39Markus Kruse2171-1635400.00168
40Mikkel Liisborg2145121364.066439
41Konsta Lensu2043-4671174.515126
42Sebastian Lavallée2038160223.901320712
43Gemma Sakamoto1762-3821089.804925
44Sheila Hansen1632-403-369.631872978
45Rie Tsuchiya1620-8925700.00106
46Jørg Abendroth1598-7184741.67126
47Eigo Kawatani1569-638-570.49942491
48Anna Zubenko1486-4091934.622613
49Daina Chiba1484-5342231.822211
50Mark Ambrodji14731583155.002012
51Nikolas Kiili1471-4903041.18179
52Henrik Thorndal1455-20325.25202108
53Janco Onnink1423-7698833.3366
54Philip Bielby1354-3002783.33189
55Andreas Cortsen13321325570.00106
56Tanja Wankmüller1284-649320.375428
57Luke Allerdyce1260-8752814.29147
58Yuanqi Shan1201-2472831.25168
59Jonas Hagerlid1190-2423492.31137
60Ting1158-5592077.78189
61Mark LeMoine1095-8693620.00105
62Ohori Yuji1079-707560.003518
63Ilpo Aittokallio1071-3892050.00189
64Karl-Edward Ekeblad 1063-447175.717035
65Sam Bridge1041-5234812.5084
66Waldemar Laube104092377.78189
67Jeppe Stig Nielsen990-609-582.071520908
68Fritiof Olsson 988-8761656.25168
69Janne Gröndahl979-92500.00168
70Thomas Kragh974709703.39619352
71Helene Steffensen854-3368325.0043
72Wenlong Li838-7105016.6763
73Norton Wong802-3921662.50168
74Wai Ken Tsang782-6933312.5084
75Torben Dalum738-1935-2014.49345181
76Cor Hoogland732-653284.383216
77Laurits Fredsgaard Larsen721-280177.786337
78Morten Grud Rasmussen715-888931.251611
79Mattias Mikkola 669-4961027.78189
80Rebecca Wagner610-4951068.75168
81TomᚠŠiroň 607-573981.25168
82Michael Donaghy595-593931.25168
83Ikeda Shinsaku580-958-258.823417
84Kent Chung558-1945525.0042
85Caroline Jensen551-435600.0042
86Valérie Vergoz550-840568.75168
87Tobias Klüpfel534-886784.62137
88Carsten Nielsen508-152990.91116
89Jonne Kauppi498-595681.25168
90Lena Smith465-1569-1528.51470266
91Josua Bächle424-677578.57148
92Masafami Ota422524912.6715082
93Juho Pakarinen413-15594100.0032
94Stefanie Duhme356-9086400.0021
95Christopher Rowe346-648237.50168
96Emma Vallée312-16894700.0021
97Jacob Kaas Christensen273-12554350.0021
98Kirill Nikolaev258-8241825.0042
99Alexander Doppelhofer240-607-333.333619
100Shan Kuang237-10003850.0021
101Martin Lester229-474112.50168
102Andreas Pistek215-786-50.00126
103Auvo Kuusela212-38994.44189
104Dan Kierkegaard199-7757300.0011
105Vincent Olander Plannthin1901401433.3364
106Brian Rød 5 Krog17991135.221817970
107Moa Henriët177-5891225.0042
108Aske Simon Christensen1654683850.0021
109Petter Ranefall148-1075-470.00105
110Niklas Johansson142-845-662.503216
111Kim Huynh134-8381900.0021
112Toni Nummela129-517-187.50168
113Tom B. Cuykens1275873150.0022
114Louise Pold Thomsen119-1052-916.84196112
115Annika Ridell108-1105-1056.529247
116Sebastian Vikkelsø Elleholm103-841-826.99289165
117Christian Lynæs80-572-497.834629
118Ingrid Broeder72-353133.3366
119Jakob Lindstad66-783-150.0043
120Ossi Hirvola39-194-93.75168
121Jean-Michel Morisse33-785-700.00168
122Johan Bjarnle32-760-636.36116
123Johan Eidenvall 23-921-862.50168
124Jane Harfeld20254400.0053
125Mark Lassen20-955-550.0021
126Brian Thuborg Madsen16-1544-1659.49274145
127Rasmus Olofsson-7-1019-1395.0916396
128Marie Hougaard-13-963-977.783618
129Quentin Porcherot-15-708-1300.0011
130Sebastian Powell-22-422-537.5084
131Valérian Thomas-24-423-520.00105
132Daniel Široň -34-861-930.002010
133Mikkel O. Lindholmer-66-641-2000.0021
134Huaou Xu-75-2709-3475.0042
135Annabel Di Domenico-76-784-940.002010
136Emelie Östman-80-1355-2175.0042
137Pia Andersen-90-664-2500.0021
138Daniele Cesarini-90-856-1135.71149
139Mads Peter Brandstrup Jensen-99-331-1350.0042
140Scott Miller-103-1229-3350.0021
141William Dash Gan-123-716-2400.0032
142Christian Rechberger-136-977-2800.0032
143Caroline Kopmanis-145-1221-1495.242111
144Lene Søndergaard-155-209346.15137
145Maria NN-162-76-3400.0021
146Anders Schack-Nielsen-164-876-3100.0032
147Søren Kromann-179-1596-2816.6763
148Christoffer Bjørner-184-1024-1184.094425
149Asthor-184-219-4000.0021
150Rasmus Pinnerup-204-664-4850.0021
151Paulina Bala-207304-8100.0011
152Michael Futrup-2151651-2750.0021
153Niko Nurro-217-376-931.25168
154Philipp Martin-218-566-1125.00168
155Erik Søe-242-470-908.702314
156Deni Seitz-269-1318-2006.25168
157Jonas Ryssel-270-1576-1745.456637
158Mikkel Kamstrup-273-238-492.31137
159Dan NN-299-289-3350.0042
160Yonathan Bartak-30438-3075.0042
161Mikko Kirjokangas-304-515-1293.75168
162Therese NN-309-374-6700.0021
163Samu Viitanen-315-567-1375.00168
164Nicolas Campina-345-822-1706.25168
165Klaus Kjørup-368-576-719.8010159
166Robin Ekman-382-909-1887.50168
167Signe Nørmose-406-225-8450.0022
168Nicolas Pochic-411-708-3516.6763
169Bjørn Carlsen-428564216.674828
170Dragon Chang-445-364-3366.6766
171Inger Pedersen-451-56-4625.0044
172Lone Gram Larsen-460-126-3880.0054
173Anders N. Berthelsen-469-919-1222.586237
174Matej Labaš -469-1126-2194.44189
175Thue Lindballe-488-552-1866.671512
176Agustin Leyenda-516-1169-11750.0021
177Zeki Kireli-520-720-1174.474726
178Alexander Bogatikov-525-181-10950.0021
179Julia Grnzd-577531-4180.0053
180Alexander Nymark -586-1379-3780.00105
181Julie Gacser-607-383-2870.00105
182Jacob Schacht-621-633-2225.00168
183José Kniest-627-37-4266.6766
184Tobias Thisted-634-686-2082.762919
185Quentin Thomas-637-520-3130.00105
186Sune Thomsen-64022-61.42832441
187Daisy Fischlein Steffensen-705-436-2346.671511
188Sander Manley-706-838-1539.024123
189Karina Andersen-738-2233-9800.0042
190Ole Jørgensen-753-1426-1565.26285156
191Claus Christensen-769-2552-2619.58457237
192John Duckworth-774-635-16500.0021
193Inger Marie Skov-779-278-3470.00105
194Teddy Christiansen-796-85-3350.00105
195Jeremia Kunnari-842-285-4600.0084
196Flemming Lindblad-88339-5128.5775
197Emil Taek Holm Jepsen-918-1345-4253.85137
198Jens Fredskov-921-112-1363.333017
199Kotaro Okuya-946-953-1662.965428
200Luc Debrun-970-763-3250.00168
201Chris Paton-975-16-20000.0021
202Mikko Käyhkö-979-619-5637.5084
203Thomas Høgedal-1004389-9900.0042
204Kasperi Jaakkola-1013-827-3133.33189
205Martijn Gulmans-1028-1221-3856.25168
206Rasmus Krøijer-1035-1963-12575.0042
207Jannik Rasmussen-1053-1245-4100.00159
208Matthias Trinkl-1099-702-2955.002010
209Morten Schaumburg-1115-1113-1878.336039
210Andrey Kozlov-1117503-8620.0053
211Juraj Jerguš -1125-1248-4131.25168
212Bastian Inuk Christensen-1135-644-12275.0042
213Bjarne Heselaa-117846-9500.0055
214Allan Jørgensen-1196-319-7342.8674
215Troels Sørensen-1239-524-1188.65185102
216Anna Sejersen Riis-1248-943-6060.00105
217David Benjamin Christensen-1250-619-7012.5085
218Junker Korsgaard-1262-1474-10100.0063
219Simon Amundsen-1288-533-4053.33158
220Sam Wenell-1304-1436-14800.0042
221Maaria Wahlström-1319-695-3700.00189
222Perttu Vantanen-1326-946-3966.67189
223Daniel Friis-1350-823-7675.0085
224Per Hyyrynen -1389-1291-4455.56189
225Kristine Topsøe-Jensen-1417-982-15375.0043
226Fredrik Henriksen-1446-1225-4931.25168
227Aslak Lindballe-1449-522-1070.839663
228Timur Hahn-1451-1558-2292.598141
229Mia Louise Taarup-1458-998-3713.642214
230Pierre LeMoine-1467-1045-6058.33126
231Anthony Ea-1482-404-10533.3363
232Lars Meland-1520-898-4793.75168
233Özgün Yilmazok-1589-809-4881.25168
234Alma Manley-1634-1013-3151.613118
235Sam Lockwood-1635-1265-7970.00105
236Christos Charalampou-1638-703-4900.00168
237Sylvain Malbec-1648-1064-3879.172412
238Søren Boldsen-1727-667-1184.3313480
239Mikkel Askjær-Friis-1747-1064-1561.1114480
240Jesper Kjørup-1789-1264-2362.696738
241Olivier Aubrun-1797-1095-3480.653116
242Iver Ottesen-1829-2-9362.5085
243Eva Jepsen-1844-621-5052.941710
244Harry Kal-1876-929-1659.0510564
245Niels Peter Gibe-1927540-3844.441810
246Allan Palmu-1952-792-5793.75168
247Kirsten Jensen-2035-1179-2106.417844
248Hans van der Poel-2090-639-4685.712118
249Ruut Luoto-2166-1256-6188.89189
250Katrine Oxenbøll-2172-119-2415.383923
251Jacob Petersen-2236-1254-1770.06177100
252--2418-1196-8838.46137
253Bjørn Kristian Pedersen -2441-1323-6883.33189
254Anders Chemnitz-2461-988-3694.593733
255Martin Tilsted-2479-1288-3378.005030
256Bjarke Kingo-2584-1615-2439.5312971
257Darja Dujmovic-2624-1384-8546.67158
258Anna Grethe Meier-2636-294-1904.486738
259Tobias Due Pihl-2638-1094-1404.35345204
260Niccolo Skovgård Poulsen-2674-819-1393.72239125
261Mingdong Dong-2708-762-8160.00158
262Rasmus Due Nielsen-2947-1205-13290.00105
263Tenna Schaldemose-3168-966-4776.473420
264Irene Lisby Nielsen-3334-1029-4822.223622
265Kent Krogseng-3348-1150-4763.163819
266Christian Rasmussen-3351-1314-2944.058450
267Nikolaj Larsen-3375-1574-4268.635129
268Jens Boldsen-3428-843-2412.229051
269Jan Jensen-3656-740-7213.042316
270Andreas Due Pihl-3659-2159-3007.91177110
271Jacob Johansen-3850-1419-3342.688247
272Steffen Andersen-3876-1108-3401.456941
273Martin Leth-4412-1243-3187.109351
274Kim Ruhe-4818-1362-5748.894525
275Jacob Neipart-5179-1527-2906.5415394
276Martin Hansen-5678-1624-2098.87488258
277Anders Skov Bjerre-7151-2275-4178.5715487
278Li Yan-8163-3215-3847.51562296


Du kan ved tryk på den enkelte spiller få flere detaljer om den pågældende spiller.