Hjem




Ratingliste i Riichi mahjong

test

pr. 2021-07-22

Nr.NavnRatingForventet score
pr. vind
Point
pr. vind
Antal vindeAntal spil
1Henrik Leth1060416391849.8921361178
2Martin Wedel Jacobsen10298726989.551570888
3Linxuan He58774324448.336030
4Freddy Christiansen571210481156.1819671104
5Jacob Johannsen553112062428.65185104
6Allan Rasmusson5412142331.98835451
7Lars Nikolajsen52905251544.30237156
8Taneli Pursiainen512944412127.78189
9Rasmus F.-Pedersen5047-886-265.98341190
10Taka Teshima488014011706.53659337
11Lars Therkelsen4679-924-699.31799427
12Eigo Kawatani4509-579-430.161240645
13Stefan Persson43523061545.1414472
14Mikkel Askjær-Friis4328-531-166.32487254
15Martin Faartoft42099131267.41491264
16Jesper Willemoes Hansen4194763884.291152692
17Sebastian Lavallée4162-886.571806960
18Tina Christensen4069463523.5230061685
19Tobias Kildetoft405085441.60536306
20Helge Møller Pedersen3980-447-220.26607323
21Camilla Bonde Dalsgaard3885-236-125.511423806
22Ronni Laursen3880-530100.80249125
23Konsta Lensu3726-3081971.646734
24Rasmus Villemoes367110012141.54272156
25Morten Andersen3653381430.0527491541
26Anders Labich362621262287.581860986
27Joël Ratsimandresy3423-2291693.157337
28Alexander Wankmüller3262-2712350.985127
29Jesper Nøhr3151826876.7125761339
30Henrik Nielsen300416271772.561662886
31Søren Hansen29413311170.4214278
32Sune Korreman2837-229792.9811476
33Brian Rød 5 Krog278789190.781832978
34Frank Rostved-Anberg2759-250-159.381258672
35Jasper Germeys2743-440600.9310854
36Anna Zubenko2735-962573.814221
37Matthias Köhler 2650-5853036.673015
38Isabel Bahiano Steenholm2645246334.691239662
39John Roy Røsberg24023636518.75168
40Ans Hoogland23051473100.003216
41Asger Nemo Klitgaard Bremer2242-83269.62260149
42Markus Kruse2171-1635400.00168
43Mikkel Liisborg2145121364.066439
44Laurits Fredsgaard Larsen210242737.4012368
45Claes Schütt2047840914.921146646
46Ting Hin Wong19022276716.67127
47Hannaliina Paavoseppä1838-7202704.552211
48Glenn Ivar Husom1775-1051242.595427
49Gemma Sakamoto1762-3821089.804925
50Rie Tsuchiya1620-8925700.00106
51Robert Bonde Jensen1601-785-750.4419271092
52Jørg Abendroth1598-7184741.67126
53Shi Hua Chen Kold15659261025.15648347
54Morten Heervik1544-3243631.25168
55Daina Chiba1484-5342231.822211
56Mark Ambrodji14731583155.002012
57Nikolas Kiili1471-4903041.18179
58Henrik Thorndal1455-20325.25202108
59Janco Onnink1423-7698833.3366
60Claus Christensen1379-1793-1734.79993507
61Philip Bielby1354-3002783.33189
62Andreas Cortsen13321325570.00106
63Tanja Wankmüller1284-649320.375428
64Sebastian Vikkelsø Elleholm1275-798-720.06673366
65Eskild Theodor Middelboe1271-438-329.88482252
66Luke Allerdyce1260-8752814.29147
67Yuanqi Shan1201-2472831.25168
68Jonas Hagerlid1190-2423492.31137
69Frédéric Chassot1186-4634400.00105
70Ting1158-5592077.78189
71Mark LeMoine1095-8693620.00105
72Ohori Yuji1079-707560.003518
73Ilpo Aittokallio1071-3892050.00189
74Karl-Edward Ekeblad 1063-447175.717035
75Sam Bridge1041-5234812.5084
76Waldemar Laube104092377.78189
77Fritiof Olsson 988-8761656.25168
78Janne Gröndahl979-92500.00168
79Thomas Kragh974709703.39619352
80Lena Smith938-1565-1483.26472267
81Niklas Johansson932-64513.795829
82Helene Steffensen854-3368325.0043
83Wenlong Li838-7105016.6763
84Norton Wong802-3921662.50168
85Wai Ken Tsang782-6933312.5084
86Petter Ranefall756-884665.002010
87Torben Dalum738-1935-2014.49345181
88Cor Hoogland732-653284.383216
89Morten Grud Rasmussen715-888931.251611
90Janne Eskola680-421700.00168
91Mattias Mikkola 669-4961027.78189
92Jouni Lehtinen644-3441306.25168
93Jo Magnus Frostad631-5171100.00168
94Rebecca Wagner610-4951068.75168
95TomᚠŠiroň 607-573981.25168
96Michael Donaghy595-593931.25168
97Ikeda Shinsaku580-958-258.823417
98Kent Chung558-1945525.0042
99Felipe Gaboardi551-4801780.00105
100Caroline Jensen551-435600.0042
101Valérie Vergoz550-840568.75168
102Tobias Klüpfel534-886784.62137
103Carsten Nielsen508-152990.91116
104Jonne Kauppi498-595681.25168
105Josua Bächle424-677578.57148
106Masafami Ota422524912.6715082
107Juho Pakarinen413-15594100.0032
108Henri Vataja383-408575.00168
109Christopher Rowe346-648237.50168
110Emma Vallée312-16894700.0021
111Jacob Kaas Christensen273-12554350.0021
112Kirill Nikolaev258-8241825.0042
113Alexander Doppelhofer240-607-333.333619
114Nathja Lund-Jørgensen239-561662.5084
115Shan Kuang237-10003850.0021
116Martin Lester229-474112.50168
117Andreas Pistek215-786-50.00126
118Auvo Kuusela212-38994.44189
119Dan Kierkegaard199-7757300.0011
120Vincent Olander Plannthin1901401433.3364
121Moa Henriët177-5891225.0042
122Aske Simon Christensen1654683850.0021
123Kim Huynh134-8381900.0021
124Toni Nummela129-517-187.50168
125Tom B. Cuykens1275873150.0022
126Louise Pold Thomsen119-1052-916.84196112
127Christian Lynæs80-572-497.834629
128Sasha Maria Wiinholt Foght76-4051150.0021
129Ingrid Broeder72-353133.3366
130Jakob Lindstad66-783-150.0043
131Sheila Hansen48-424-425.1327601426
132Ossi Hirvola39-194-93.75168
133Jean-Michel Morisse33-785-700.00168
134Johan Bjarnle32-760-636.36116
135Johan Eidenvall 23-921-862.50168
136Jane Harfeld20254400.0053
137Mark Lassen20-955-550.0021
138Brian Thuborg Madsen16-1544-1659.49274145
139Astrid Dubedout10-822-780.00105
140Rasmus Olofsson-7-1019-1395.0916396
141Marie Hougaard-13-963-977.783618
142Quentin Porcherot-15-708-1300.0011
143Sebastian Powell-22-422-537.5084
144Valérian Thomas-24-423-520.00105
145Daniel Široň -34-861-930.002010
146Naoya Muraoka-39-405-1200.0021
147Mikkel O. Lindholmer-66-641-2000.0021
148Huaou Xu-75-2709-3475.0042
149Annabel Di Domenico-76-784-940.002010
150Emelie Östman-80-1355-2175.0042
151Stefanie Duhme-82-799-850.006633
152Rasmus Snoer-85-814-1250.0084
153Pia Andersen-90-664-2500.0021
154Daniele Cesarini-90-856-1135.71149
155Andy Dang-97-753-1150.00105
156Mads Peter Brandstrup Jensen-99-331-1350.0042
157Scott Miller-103-1229-3350.0021
158Ivy Laursen-113-1012-1657.1474
159William Dash Gan-123-716-2400.0032
160Christian Rechberger-136-977-2800.0032
161Caroline Kopmanis-145-1221-1495.242111
162Lene Søndergaard-155-209346.15137
163Jeppe Stig Nielsen-157-681-684.0120051154
164Maria NN-162-76-3400.0021
165Anders Schack-Nielsen-164-876-3100.0032
166Søren Kromann-179-1596-2816.6763
167Christoffer Bjørner-184-1024-1184.094425
168Asthor-184-219-4000.0021
169Rasmus Pinnerup-204-664-4850.0021
170Paulina Bala-207304-8100.0011
171Michael Futrup-2151651-2750.0021
172Niko Nurro-217-376-931.25168
173Philipp Martin-218-566-1125.00168
174Erik Søe-242-470-908.702314
175Deni Seitz-269-1318-2006.25168
176Jonas Ryssel-270-1576-1745.456637
177Mikkel Kamstrup-273-238-492.31137
178Dan NN-299-289-3350.0042
179Yonathan Bartak-30438-3075.0042
180Mikko Kirjokangas-304-515-1293.75168
181Therese NN-309-374-6700.0021
182Samu Viitanen-315-567-1375.00168
183Nicolas Campina-345-822-1706.25168
184Klaus Kjørup-368-576-719.8010159
185Robin Ekman-382-909-1887.50168
186Signe Nørmose-406-225-8450.0022
187Zhiwei Zeng-407-570-1612.50168
188Nicolas Pochic-411-708-3516.6763
189Bjørn Carlsen-428564216.674828
190Sune Thomsen-4339-63.66842446
191Dragon Chang-445-364-3366.6766
192Inger Pedersen-451-56-4625.0044
193Lone Gram Larsen-460-126-3880.0054
194Anders N. Berthelsen-469-919-1222.586237
195Matej Labaš -469-1126-2194.44189
196Timur Hahn-482-1470-1669.709950
197Thue Lindballe-488-552-1866.671512
198Lars Mathiesen-495-405-1361.902111
199Joaquin Derrac Rus-501-754-2037.50168
200Agustin Leyenda-516-1169-11750.0021
201Zeki Kireli-520-720-1174.474726
202Alexander Bogatikov-525-181-10950.0021
203Ninna Hertha Post Jensen-538-28-11050.0021
204Annika Ridell-545-1010-1217.5910856
205Emma Fahlström-554-830-3100.00105
206Julia Grnzd-577531-4180.0053
207Alexander Nymark -586-1379-3780.00105
208Katharina Schatz-589-741-2250.00168
209Julie Gacser-607-383-2870.00105
210Jacob Schacht-621-633-2225.00168
211José Kniest-627-37-4266.6766
212Tobias Thisted-634-686-2082.762919
213Mika Grönroos-635-772-2400.00168
214Quentin Thomas-637-520-3130.00105
215Josephine Vikkelsø Elleholm-649-205-13500.0021
216Thorgeir Marthinussen-656-826-2506.25168
217Simon Thorndal Thomsen-670-688-2404.69168
218Daisy Fischlein Steffensen-705-436-2346.671511
219Sander Manley-706-838-1539.024123
220Karina Andersen-738-2233-9800.0042
221Ole Jørgensen-753-1426-1565.26285156
222John Duckworth-774-635-16500.0021
223Inger Marie Skov-779-278-3470.00105
224Teddy Christiansen-796-85-3350.00105
225Jeremia Kunnari-842-285-4600.0084
226Victor Bruun-868-523-9425.0042
227Flemming Lindblad-88339-5128.5775
228Lars Meland-902-951-2106.253216
229Emil Taek Holm Jepsen-918-1345-4253.85137
230Jens Fredskov-921-112-1363.333017
231Kotaro Okuya-946-953-1662.965428
232Nirav Chandarana-970-1619-8250.0063
233Luc Debrun-970-763-3250.00168
234Chris Paton-975-16-20000.0021
235Mikko Käyhkö-979-619-5637.5084
236Thomas Høgedal-1004389-9900.0042
237Kasperi Jaakkola-1013-827-3133.33189
238Martijn Gulmans-1028-1221-3856.25168
239Rasmus Krøijer-1035-1963-12575.0042
240Kim Iversen-1040-334-349.0728361593
241Sara Landolsi-1042-739-5010.00105
242Jannik Rasmussen-1053-1245-4100.00159
243Mimmi Lehtonen-1077-520-3281.25168
244Matthias Trinkl-1099-702-2955.002010
245Morten Schaumburg-1115-1113-1878.336039
246Andrey Kozlov-1117503-8620.0053
247Maryna Ihnatova-1123-705-3581.25168
248Bastian Inuk Christensen-1135-644-12275.0042
249Bjarne Heselaa-117846-9500.0055
250Allan Jørgensen-1196-319-7342.8674
251Kami Jacob Møller Andersen-1211-387-5888.8995
252Troels Sørensen-1239-524-1188.65185102
253Kim Johansson-1241-903-5990.00105
254Jacob Jungersen Hansen-1245-660-3850.00168
255Anna Sejersen Riis-1248-943-6060.00105
256David Benjamin Christensen-1250-619-7012.5085
257Gérard Hêche-1252-1096-6230.00105
258Junker Korsgaard-1262-1474-10100.0063
259Simon Amundsen-1288-533-4053.33158
260Sam Wenell-1304-1436-14800.0042
261Maaria Wahlström-1319-695-3700.00189
262Konstantin Pakshaev-1321-483-3868.75168
263Perttu Vantanen-1326-946-3966.67189
264Daniel Clemmesen-1344-818-4757.14148
265Daniel Friis-1350-823-7675.0085
266Jonas Hansen-1368-1259-12420.0053
267Per Hyyrynen -1389-1291-4455.56189
268Kristine Topsøe-Jensen-1417-982-15375.0043
269Fredrik Henriksen-1446-1225-4931.25168
270Aslak Lindballe-1449-522-1070.839663
271Pierre LeMoine-1467-1045-6058.33126
272Özgün Yilmazok-1589-809-4881.25168
273Andreas Due Pihl-1592-2102-2415.71210129
274Alma Manley-1634-1013-3151.613118
275Sam Lockwood-1635-1265-7970.00105
276Christos Charalampou-1638-703-4900.00168
277Sylvain Malbec-1648-1064-3879.172412
278Søren Boldsen-1727-667-1184.3313480
279Jesper Kjørup-1789-1264-2362.696738
280Olivier Aubrun-1797-1095-3480.653116
281Lily Mao-1820-704-5368.75168
282Iver Ottesen-1829-2-9362.5085
283Eva Jepsen-1844-621-5052.941710
284Harry Kal-1876-929-1659.0510564
285Niels Peter Gibe-1927540-3844.441810
286Allan Palmu-1952-792-5793.75168
287Kirsten Jensen-2035-1179-2106.417844
288Hans van der Poel-2090-639-4685.712118
289Ruut Luoto-2166-1256-6188.89189
290Katrine Oxenbøll-2172-119-2415.383923
291Vilhelmina Viinikka-2192-834-6450.00168
292Jacob Petersen-2236-1254-1770.06177100
293--2418-1196-8838.46137
294Bjørn Kristian Pedersen -2441-1323-6883.33189
295Kent Krogseng-2447-1329-3187.045427
296Anders Chemnitz-2461-988-3694.593733
297Martin Tilsted-2479-1288-3378.005030
298Juraj Jerguš -2516-1301-4525.003216
299Bjarke Kingo-2584-1615-2439.5312971
300Darja Dujmovic-2624-1384-8546.67158
301Anna Grethe Meier-2636-294-1904.486738
302Niccolo Skovgård Poulsen-2674-819-1393.72239125
303Caroline Berge Mæhlum-2699-1354-8268.75168
304Mingdong Dong-2708-762-8160.00158
305Tobias Due Pihl-2855-1174-1457.46409238
306Rasmus Due Nielsen-2947-1205-13290.00105
307Irene Lisby Nielsen-3334-1029-4822.223622
308Mia Louise Taarup-3364-1256-5086.113621
309Nikolaj Larsen-3375-1574-4268.635129
310Christian Rasmussen-3409-1524-2613.2812876
311Jens Boldsen-3428-843-2412.229051
312Martin Hansen-3583-1796-2027.22630330
313Jan Jensen-3656-740-7213.042316
314Jacob Johansen-3850-1419-3342.688247
315Steffen Andersen-3876-1108-3401.456941
316Martin Leth-3899-1432-2939.6210658
317Anthony Ea-3929-1939-7692.862814
318Tenna Schaldemose-3962-1173-5033.334224
319Kim Ruhe-4818-1362-5748.894525
320Jacob Neipart-5179-1527-2906.5415394
321Anders Skov Bjerre-7151-2275-4178.5715487
322Li Yan-8163-3215-3847.51562296


Du kan ved tryk på den enkelte spiller få flere detaljer om den pågældende spiller.