Hjem




Ratingliste i Riichi mahjong

test

pr. 2019-01-10

Nr.NavnRatingForventet score
pr. vind
Point
pr. vind
Antal vindeAntal spil
1Henrik Leth854614521686.521562884
2Shi Hua Chen Kold74826791613.98329183
3Taka Teshima623813871793.50631323
4Jesper Nøhr5724779905.171875983
5Anders Labich572321372347.171840975
6Jacob Johannsen553112062428.65185104
7Freddy Christiansen550210521167.731760998
8Allan Rasmusson5412142331.98835451
9Lars Nikolajsen52905251544.30237156
10Isabel Bahiano Steenholm513439245.301032556
11Taneli Pursiainen512944412127.78189
12Rasmus F.-Pedersen5047-886-265.98341190
13Lars Therkelsen4869-1066-817.33753404
14Jesper Willemoes Hansen4194763884.291152692
15Helge Møller Pedersen3980-447-220.26607323
16Ronni Laursen3880-530100.80249125
17Tina Christensen3732477539.6227081525
18Morten Andersen3704363421.2023821348
19Rasmus Villemoes367110012141.54272156
20Martin Wedel Jacobsen3526517622.481299740
21Jasper Germeys3504-607988.899045
22Camilla Bonde Dalsgaard3487-320-213.381330757
23Joël Ratsimandresy3423-2291693.157337
24Martin Faartoft33649081194.25487262
25Alexander Wankmüller3262-2712350.985127
26Glenn Ivar Husom3237-2433250.003819
27Eigo Kawatani3205-644-501.20920480
28Stefan Persson3157671287.7410653
29Henrik Nielsen300416271772.561662886
30Frank Rostved-Anberg2998-300-192.201141611
31Søren Hansen29413311170.4214278
32Claes Schütt2940844951.671140643
33Tobias Kildetoft291675350.19526301
34Sune Korreman2837-229792.9811476
35Matthias Köhler 2650-5853036.673015
36Ans Hoogland23051473100.003216
37Asger Nemo Klitgaard Bremer2242-83269.62260149
38Sheila Hansen2183-411-364.061824953
39Markus Kruse2171-1635400.00168
40Mikkel Liisborg2145121364.066439
41Konsta Lensu2043-4671174.515126
42Brian Rød 5 Krog180798179.651794957
43Gemma Sakamoto1762-3821089.804925
44Robert Bonde Jensen1644-822-782.9117611005
45Rie Tsuchiya1620-8925700.00106
46Jørg Abendroth1598-7184741.67126
47Anna Zubenko1486-4091934.622613
48Daina Chiba1484-5342231.822211
49Mark Ambrodji14731583155.002012
50Nikolas Kiili1471-4903041.18179
51Henrik Thorndal1455-20325.25202108
52Janco Onnink1423-7698833.3366
53Jeppe Stig Nielsen1419-617-578.001507899
54Philip Bielby1354-3002783.33189
55Kim Iversen1348-430-406.7924141367
56Andreas Cortsen13321325570.00106
57Tanja Wankmüller1284-649320.375428
58Luke Allerdyce1260-8752814.29147
59Yuanqi Shan1201-2472831.25168
60Jonas Hagerlid1190-2423492.31137
61Ting1158-5592077.78189
62Mark LeMoine1095-8693620.00105
63Sebastian Lavallée1086170204.781287694
64Ohori Yuji1079-707560.003518
65Ilpo Aittokallio1071-3892050.00189
66Karl-Edward Ekeblad 1063-447175.717035
67Sam Bridge1041-5234812.5084
68Waldemar Laube104092377.78189
69Fritiof Olsson 988-8761656.25168
70Janne Gröndahl979-92500.00168
71Thomas Kragh974709703.39619352
72Helene Steffensen854-3368325.0043
73Wenlong Li838-7105016.6763
74Norton Wong802-3921662.50168
75Wai Ken Tsang782-6933312.5084
76Torben Dalum738-1935-2014.49345181
77Cor Hoogland732-653284.383216
78Morten Grud Rasmussen715-888931.251611
79Sebastian Vikkelsø Elleholm671-874-765.99247140
80Mattias Mikkola 669-4961027.78189
81Rebecca Wagner610-4951068.75168
82TomᚠŠiroň 607-573981.25168
83Michael Donaghy595-593931.25168
84Ikeda Shinsaku580-958-258.823417
85Caroline Jensen551-435600.0042
86Valérie Vergoz550-840568.75168
87Tobias Klüpfel534-886784.62137
88Carsten Nielsen508-152990.91116
89Jonne Kauppi498-595681.25168
90Lena Smith465-1569-1528.51470266
91Laurits Fredsgaard Larsen450-203170.834828
92Josua Bächle424-677578.57148
93Masafami Ota422524912.6715082
94Juho Pakarinen413-15594100.0032
95Stefanie Duhme356-9086400.0021
96Christopher Rowe346-648237.50168
97Emma Vallée312-16894700.0021
98Jacob Kaas Christensen273-12554350.0021
99Kirill Nikolaev258-8241825.0042
100Alexander Doppelhofer240-607-333.333619
101Shan Kuang237-10003850.0021
102Martin Lester229-474112.50168
103Andreas Pistek215-786-50.00126
104Auvo Kuusela212-38994.44189
105Dan Kierkegaard199-7757300.0011
106Vincent Olander Plannthin1901401433.3364
107Moa Henriët177-5891225.0042
108Mia Louise Taarup175-3283250.0021
109Aske Simon Christensen1654683850.0021
110Niklas Johansson142-845-662.503216
111Kim Huynh134-8381900.0021
112Toni Nummela129-517-187.50168
113Tom B. Cuykens1275873150.0022
114Louise Pold Thomsen119-1052-916.84196112
115Christian Lynæs80-572-497.834629
116Ingrid Broeder72-353133.3366
117Jakob Lindstad66-783-150.0043
118Ossi Hirvola39-194-93.75168
119Jean-Michel Morisse33-785-700.00168
120Johan Bjarnle32-760-636.36116
121Johan Eidenvall 23-921-862.50168
122Jane Harfeld20254400.0053
123Mark Lassen20-955-550.0021
124Brian Thuborg Madsen16-1544-1659.49274145
125Rasmus Olofsson-7-1019-1395.0916396
126Marie Hougaard-13-963-977.783618
127Quentin Porcherot-15-708-1300.0011
128Sebastian Powell-22-422-537.5084
129Valérian Thomas-24-423-520.00105
130Daniel Široň -34-861-930.002010
131Mikkel O. Lindholmer-66-641-2000.0021
132Huaou Xu-75-2709-3475.0042
133Annabel Di Domenico-76-784-940.002010
134Emelie Östman-80-1355-2175.0042
135Pia Andersen-90-664-2500.0021
136Daniele Cesarini-90-856-1135.71149
137Mads Peter Brandstrup Jensen-99-331-1350.0042
138Scott Miller-103-1229-3350.0021
139William Dash Gan-123-716-2400.0032
140Christian Rechberger-136-977-2800.0032
141Caroline Kopmanis-145-1221-1495.242111
142Lene Søndergaard-155-209346.15137
143Maria NN-162-76-3400.0021
144Anders Schack-Nielsen-164-876-3100.0032
145Søren Kromann-179-1596-2816.6763
146Christoffer Bjørner-184-1024-1184.094425
147Asthor-184-219-4000.0021
148Rasmus Pinnerup-204-664-4850.0021
149Paulina Bala-207304-8100.0011
150Michael Futrup-2151651-2750.0021
151Niko Nurro-217-376-931.25168
152Philipp Martin-218-566-1125.00168
153Erik Søe-242-470-908.702314
154Deni Seitz-269-1318-2006.25168
155Jonas Ryssel-270-1576-1745.456637
156Mikkel Kamstrup-273-238-492.31137
157Dan NN-299-289-3350.0042
158Yonathan Bartak-30438-3075.0042
159Mikko Kirjokangas-304-515-1293.75168
160Therese NN-309-374-6700.0021
161Samu Viitanen-315-567-1375.00168
162Nicolas Campina-345-822-1706.25168
163Klaus Kjørup-368-576-719.8010159
164Robin Ekman-382-909-1887.50168
165Signe Nørmose-406-225-8450.0022
166Nicolas Pochic-411-708-3516.6763
167Bjørn Carlsen-428564216.674828
168Dragon Chang-445-364-3366.6766
169Inger Pedersen-451-56-4625.0044
170Lone Gram Larsen-460-126-3880.0054
171Anders N. Berthelsen-469-919-1222.586237
172Matej Labaš -469-1126-2194.44189
173Thue Lindballe-488-552-1866.671512
174Agustin Leyenda-516-1169-11750.0021
175Zeki Kireli-520-720-1174.474726
176Alexander Bogatikov-525-181-10950.0021
177Julia Grnzd-577531-4180.0053
178Alexander Nymark -586-1379-3780.00105
179Julie Gacser-607-383-2870.00105
180Jacob Schacht-621-633-2225.00168
181José Kniest-627-37-4266.6766
182Tobias Thisted-634-686-2082.762919
183Quentin Thomas-637-520-3130.00105
184Annika Ridell-638-1138-1428.899046
185Sune Thomsen-64022-61.42832441
186Daisy Fischlein Steffensen-705-436-2346.671511
187Sander Manley-706-838-1539.024123
188Karina Andersen-738-2233-9800.0042
189Ole Jørgensen-753-1426-1565.26285156
190John Duckworth-774-635-16500.0021
191Inger Marie Skov-779-278-3470.00105
192Teddy Christiansen-796-85-3350.00105
193Jeremia Kunnari-842-285-4600.0084
194Flemming Lindblad-88339-5128.5775
195Emil Taek Holm Jepsen-918-1345-4253.85137
196Jens Fredskov-921-112-1363.333017
197Kotaro Okuya-946-953-1662.965428
198Luc Debrun-970-763-3250.00168
199Chris Paton-975-16-20000.0021
200Mikko Käyhkö-979-619-5637.5084
201Thomas Høgedal-1004389-9900.0042
202Kasperi Jaakkola-1013-827-3133.33189
203Martijn Gulmans-1028-1221-3856.25168
204Rasmus Krøijer-1035-1963-12575.0042
205Jannik Rasmussen-1053-1245-4100.00159
206Matthias Trinkl-1099-702-2955.002010
207Morten Schaumburg-1115-1113-1878.336039
208Andrey Kozlov-1117503-8620.0053
209Juraj Jerguš -1125-1248-4131.25168
210Bastian Inuk Christensen-1135-644-12275.0042
211Bjarne Heselaa-117846-9500.0055
212Allan Jørgensen-1196-319-7342.8674
213Troels Sørensen-1239-524-1188.65185102
214Anna Sejersen Riis-1248-943-6060.00105
215David Benjamin Christensen-1250-619-7012.5085
216Junker Korsgaard-1262-1474-10100.0063
217Simon Amundsen-1288-533-4053.33158
218Sam Wenell-1304-1436-14800.0042
219Maaria Wahlström-1319-695-3700.00189
220Perttu Vantanen-1326-946-3966.67189
221Daniel Friis-1350-823-7675.0085
222Per Hyyrynen -1389-1291-4455.56189
223Kristine Topsøe-Jensen-1417-982-15375.0043
224Fredrik Henriksen-1446-1225-4931.25168
225Aslak Lindballe-1449-522-1070.839663
226Timur Hahn-1451-1558-2292.598141
227Claus Christensen-1462-2599-2731.21447232
228Pierre LeMoine-1467-1045-6058.33126
229Anthony Ea-1482-404-10533.3363
230Mikkel Askjær-Friis-1485-1014-1493.7012771
231Lars Meland-1520-898-4793.75168
232Özgün Yilmazok-1589-809-4881.25168
233Alma Manley-1634-1013-3151.613118
234Sam Lockwood-1635-1265-7970.00105
235Christos Charalampou-1638-703-4900.00168
236Sylvain Malbec-1648-1064-3879.172412
237Søren Boldsen-1727-667-1184.3313480
238Jesper Kjørup-1789-1264-2362.696738
239Olivier Aubrun-1797-1095-3480.653116
240Iver Ottesen-1829-2-9362.5085
241Eva Jepsen-1844-621-5052.941710
242Harry Kal-1876-929-1659.0510564
243Niels Peter Gibe-1927540-3844.441810
244Allan Palmu-1952-792-5793.75168
245Kirsten Jensen-2035-1179-2106.417844
246Hans van der Poel-2090-639-4685.712118
247Ruut Luoto-2166-1256-6188.89189
248Katrine Oxenbøll-2172-119-2415.383923
249Jacob Petersen-2236-1254-1770.06177100
250--2418-1196-8838.46137
251Bjørn Kristian Pedersen -2441-1323-6883.33189
252Anders Chemnitz-2461-988-3694.593733
253Martin Tilsted-2479-1288-3378.005030
254Bjarke Kingo-2584-1615-2439.5312971
255Darja Dujmovic-2624-1384-8546.67158
256Anna Grethe Meier-2636-294-1904.486738
257Tobias Due Pihl-2638-1094-1404.35345204
258Kim Ruhe-2639-1089-4177.143520
259Niccolo Skovgård Poulsen-2674-819-1393.72239125
260Mingdong Dong-2708-762-8160.00158
261Rasmus Due Nielsen-2947-1205-13290.00105
262Tenna Schaldemose-3168-966-4776.473420
263Irene Lisby Nielsen-3334-1029-4822.223622
264Kent Krogseng-3348-1150-4763.163819
265Nikolaj Larsen-3375-1574-4268.635129
266Jens Boldsen-3428-843-2412.229051
267Christian Rasmussen-3615-1201-3224.667343
268Jan Jensen-3656-740-7213.042316
269Andreas Due Pihl-3659-2159-3007.91177110
270Jacob Johansen-3850-1419-3342.688247
271Steffen Andersen-3876-1108-3401.456941
272Martin Leth-4553-1243-3270.659250
273Martin Hansen-5102-1604-2043.02473249
274Jacob Neipart-5179-1527-2906.5415394
275Anders Skov Bjerre-7151-2275-4178.5715487
276Li Yan-8163-3215-3847.51562296


Du kan ved tryk på den enkelte spiller få flere detaljer om den pågældende spiller.