Hjem




Ratingliste i Riichi mahjong

test

pr. 2019-06-23

Nr.NavnRatingForventet score
pr. vind
Point
pr. vind
Antal vindeAntal spil
1Henrik Leth737714851683.181614913
2Isabel Bahiano Steenholm7271123397.131097590
3Shi Hua Chen Kold72477481602.01349195
4Freddy Christiansen663210451184.2017971018
5Lars Therkelsen5896-1037-735.98763409
6Martin Wedel Jacobsen5835511678.071377785
7Taka Teshima580713921767.82637326
8Anders Labich579121342345.611844978
9Jacob Johannsen553112062428.65185104
10Allan Rasmusson5412142331.98835451
11Lars Nikolajsen52905251544.30237156
12Taneli Pursiainen512944412127.78189
13Rasmus F.-Pedersen5047-886-265.98341190
14Jesper Nøhr4842759857.6320251061
15Camilla Bonde Dalsgaard4581-288-150.991361774
16Stefan Persson4354891627.5911658
17Jesper Willemoes Hansen4194763884.291152692
18Morten Andersen4130357420.3424631392
19Kim Iversen4017-409-343.6725031419
20Helge Møller Pedersen3980-447-220.26607323
21Ronni Laursen3880-530100.80249125
22Rasmus Villemoes367110012141.54272156
23Jasper Germeys3504-607988.899045
24Joël Ratsimandresy3423-2291693.157337
25Martin Faartoft33649081194.25487262
26Alexander Wankmüller3262-2712350.985127
27Glenn Ivar Husom3237-2433250.003819
28Henrik Nielsen300416271772.561662886
29Frank Rostved-Anberg2947-282-177.301163624
30Søren Hansen29413311170.4214278
31Claes Schütt2940844951.671140643
32Tobias Kildetoft291675350.19526301
33Sune Korreman2837-229792.9811476
34Matthias Köhler 2650-5853036.673015
35Ans Hoogland23051473100.003216
36Asger Nemo Klitgaard Bremer2242-83269.62260149
37Tina Christensen2190482519.9027791564
38Markus Kruse2171-1635400.00168
39Mikkel Liisborg2145121364.066439
40Laurits Fredsgaard Larsen2144-193870.738247
41Robert Bonde Jensen2077-805-756.6418011027
42Konsta Lensu2043-4671174.515126
43Gemma Sakamoto1762-3821089.804925
44Rie Tsuchiya1620-8925700.00106
45Jørg Abendroth1598-7184741.67126
46Anna Zubenko1486-4091934.622613
47Daina Chiba1484-5342231.822211
48Mark Ambrodji14731583155.002012
49Nikolas Kiili1471-4903041.18179
50Henrik Thorndal1455-20325.25202108
51Janco Onnink1423-7698833.3366
52Linxuan He1358-4831837.502412
53Philip Bielby1354-3002783.33189
54Andreas Cortsen13321325570.00106
55Brian Rød 5 Krog128990158.621822973
56Tanja Wankmüller1284-649320.375428
57Luke Allerdyce1260-8752814.29147
58Yuanqi Shan1201-2472831.25168
59Jonas Hagerlid1190-2423492.31137
60Ting1158-5592077.78189
61Sebastian Lavallée1106141175.151354730
62Mark LeMoine1095-8693620.00105
63Ohori Yuji1079-707560.003518
64Ilpo Aittokallio1071-3892050.00189
65Karl-Edward Ekeblad 1063-447175.717035
66Sam Bridge1041-5234812.5084
67Waldemar Laube104092377.78189
68Fritiof Olsson 988-8761656.25168
69Janne Gröndahl979-92500.00168
70Thomas Kragh974709703.39619352
71Lena Smith936-1565-1483.26472267
72Jeppe Stig Nielsen919-612-586.861534915
73Helene Steffensen854-3368325.0043
74Wenlong Li838-7105016.6763
75Norton Wong802-3921662.50168
76Wai Ken Tsang782-6933312.5084
77Torben Dalum738-1935-2014.49345181
78Cor Hoogland732-653284.383216
79Morten Grud Rasmussen715-888931.251611
80Mattias Mikkola 669-4961027.78189
81Rebecca Wagner610-4951068.75168
82TomᚠŠiroň 607-573981.25168
83Michael Donaghy595-593931.25168
84Ikeda Shinsaku580-958-258.823417
85Kent Chung558-1945525.0042
86Caroline Jensen551-435600.0042
87Valérie Vergoz550-840568.75168
88Tobias Klüpfel534-886784.62137
89Carsten Nielsen508-152990.91116
90Jonne Kauppi498-595681.25168
91Josua Bächle424-677578.57148
92Masafami Ota422524912.6715082
93Juho Pakarinen413-15594100.0032
94Stefanie Duhme356-9086400.0021
95Christopher Rowe346-648237.50168
96Emma Vallée312-16894700.0021
97Jacob Kaas Christensen273-12554350.0021
98Kirill Nikolaev258-8241825.0042
99Alexander Doppelhofer240-607-333.333619
100Shan Kuang237-10003850.0021
101Martin Lester229-474112.50168
102Andreas Pistek215-786-50.00126
103Auvo Kuusela212-38994.44189
104Dan Kierkegaard199-7757300.0011
105Vincent Olander Plannthin1901401433.3364
106Moa Henriët177-5891225.0042
107Aske Simon Christensen1654683850.0021
108Petter Ranefall148-1075-470.00105
109Niklas Johansson142-845-662.503216
110Kim Huynh134-8381900.0021
111Toni Nummela129-517-187.50168
112Tom B. Cuykens1275873150.0022
113Louise Pold Thomsen119-1052-916.84196112
114Annika Ridell108-1105-1056.529247
115Christian Lynæs80-572-497.834629
116Sasha Maria Wiinholt Foght76-4051150.0021
117Ingrid Broeder72-353133.3366
118Jakob Lindstad66-783-150.0043
119Eigo Kawatani42-628-626.691034538
120Ossi Hirvola39-194-93.75168
121Ting Hin Wong37-867-100.0021
122Jean-Michel Morisse33-785-700.00168
123Johan Bjarnle32-760-636.36116
124Johan Eidenvall 23-921-862.50168
125Jane Harfeld20254400.0053
126Mark Lassen20-955-550.0021
127Brian Thuborg Madsen16-1544-1659.49274145
128Rasmus Olofsson-7-1019-1395.0916396
129Marie Hougaard-13-963-977.783618
130Quentin Porcherot-15-708-1300.0011
131Sebastian Powell-22-422-537.5084
132Valérian Thomas-24-423-520.00105
133Daniel Široň -34-861-930.002010
134Naoya Muraoka-39-405-1200.0021
135Mikkel O. Lindholmer-66-641-2000.0021
136Huaou Xu-75-2709-3475.0042
137Annabel Di Domenico-76-784-940.002010
138Emelie Östman-80-1355-2175.0042
139Pia Andersen-90-664-2500.0021
140Daniele Cesarini-90-856-1135.71149
141Mads Peter Brandstrup Jensen-99-331-1350.0042
142Scott Miller-103-1229-3350.0021
143William Dash Gan-123-716-2400.0032
144Christian Rechberger-136-977-2800.0032
145Caroline Kopmanis-145-1221-1495.242111
146Eskild Theodor Middelboe-150-713-2250.0042
147Lene Søndergaard-155-209346.15137
148Maria NN-162-76-3400.0021
149Anders Schack-Nielsen-164-876-3100.0032
150Søren Kromann-179-1596-2816.6763
151Christoffer Bjørner-184-1024-1184.094425
152Asthor-184-219-4000.0021
153Rasmus Pinnerup-204-664-4850.0021
154Paulina Bala-207304-8100.0011
155Michael Futrup-2151651-2750.0021
156Niko Nurro-217-376-931.25168
157Philipp Martin-218-566-1125.00168
158Erik Søe-242-470-908.702314
159Deni Seitz-269-1318-2006.25168
160Jonas Ryssel-270-1576-1745.456637
161Mikkel Kamstrup-273-238-492.31137
162Claus Christensen-292-2509-2533.66465241
163Dan NN-299-289-3350.0042
164Yonathan Bartak-30438-3075.0042
165Mikko Kirjokangas-304-515-1293.75168
166Therese NN-309-374-6700.0021
167Samu Viitanen-315-567-1375.00168
168Nicolas Campina-345-822-1706.25168
169Klaus Kjørup-368-576-719.8010159
170Robin Ekman-382-909-1887.50168
171Signe Nørmose-406-225-8450.0022
172Nicolas Pochic-411-708-3516.6763
173Bjørn Carlsen-428564216.674828
174Dragon Chang-445-364-3366.6766
175Inger Pedersen-451-56-4625.0044
176Lone Gram Larsen-460-126-3880.0054
177Anders N. Berthelsen-469-919-1222.586237
178Matej Labaš -469-1126-2194.44189
179Thue Lindballe-488-552-1866.671512
180Sheila Hansen-505-428-440.2019741030
181Agustin Leyenda-516-1169-11750.0021
182Zeki Kireli-520-720-1174.474726
183Alexander Bogatikov-525-181-10950.0021
184Julia Grnzd-577531-4180.0053
185Alexander Nymark -586-1379-3780.00105
186Julie Gacser-607-383-2870.00105
187Jacob Schacht-621-633-2225.00168
188José Kniest-627-37-4266.6766
189Tobias Thisted-634-686-2082.762919
190Quentin Thomas-637-520-3130.00105
191Sune Thomsen-64022-61.42832441
192Daisy Fischlein Steffensen-705-436-2346.671511
193Sander Manley-706-838-1539.024123
194Karina Andersen-738-2233-9800.0042
195Ole Jørgensen-753-1426-1565.26285156
196John Duckworth-774-635-16500.0021
197Inger Marie Skov-779-278-3470.00105
198Teddy Christiansen-796-85-3350.00105
199Jeremia Kunnari-842-285-4600.0084
200Flemming Lindblad-88339-5128.5775
201Emil Taek Holm Jepsen-918-1345-4253.85137
202Jens Fredskov-921-112-1363.333017
203Kotaro Okuya-946-953-1662.965428
204Luc Debrun-970-763-3250.00168
205Chris Paton-975-16-20000.0021
206Mikko Käyhkö-979-619-5637.5084
207Thomas Høgedal-1004389-9900.0042
208Kasperi Jaakkola-1013-827-3133.33189
209Martijn Gulmans-1028-1221-3856.25168
210Rasmus Krøijer-1035-1963-12575.0042
211Jannik Rasmussen-1053-1245-4100.00159
212Matthias Trinkl-1099-702-2955.002010
213Morten Schaumburg-1115-1113-1878.336039
214Andrey Kozlov-1117503-8620.0053
215Juraj Jerguš -1125-1248-4131.25168
216Bastian Inuk Christensen-1135-644-12275.0042
217Bjarne Heselaa-117846-9500.0055
218Allan Jørgensen-1196-319-7342.8674
219Troels Sørensen-1239-524-1188.65185102
220Anna Sejersen Riis-1248-943-6060.00105
221David Benjamin Christensen-1250-619-7012.5085
222Junker Korsgaard-1262-1474-10100.0063
223Simon Amundsen-1288-533-4053.33158
224Sam Wenell-1304-1436-14800.0042
225Maaria Wahlström-1319-695-3700.00189
226Perttu Vantanen-1326-946-3966.67189
227Mikkel Askjær-Friis-1335-1067-1437.1614882
228Daniel Friis-1350-823-7675.0085
229Per Hyyrynen -1389-1291-4455.56189
230Kristine Topsøe-Jensen-1417-982-15375.0043
231Fredrik Henriksen-1446-1225-4931.25168
232Aslak Lindballe-1449-522-1070.839663
233Timur Hahn-1451-1558-2292.598141
234Pierre LeMoine-1467-1045-6058.33126
235Anthony Ea-1482-404-10533.3363
236Lars Meland-1520-898-4793.75168
237Özgün Yilmazok-1589-809-4881.25168
238Alma Manley-1634-1013-3151.613118
239Sam Lockwood-1635-1265-7970.00105
240Christos Charalampou-1638-703-4900.00168
241Sylvain Malbec-1648-1064-3879.172412
242Søren Boldsen-1727-667-1184.3313480
243Jesper Kjørup-1789-1264-2362.696738
244Olivier Aubrun-1797-1095-3480.653116
245Iver Ottesen-1829-2-9362.5085
246Eva Jepsen-1844-621-5052.941710
247Harry Kal-1876-929-1659.0510564
248Niels Peter Gibe-1927540-3844.441810
249Allan Palmu-1952-792-5793.75168
250Kirsten Jensen-2035-1179-2106.417844
251Hans van der Poel-2090-639-4685.712118
252Ruut Luoto-2166-1256-6188.89189
253Katrine Oxenbøll-2172-119-2415.383923
254Mia Louise Taarup-2226-1149-4657.692616
255Jacob Petersen-2236-1254-1770.06177100
256--2418-1196-8838.46137
257Bjørn Kristian Pedersen -2441-1323-6883.33189
258Anders Chemnitz-2461-988-3694.593733
259Martin Tilsted-2479-1288-3378.005030
260Bjarke Kingo-2584-1615-2439.5312971
261Darja Dujmovic-2624-1384-8546.67158
262Anna Grethe Meier-2636-294-1904.486738
263Tobias Due Pihl-2638-1094-1404.35345204
264Niccolo Skovgård Poulsen-2674-819-1393.72239125
265Mingdong Dong-2708-762-8160.00158
266Sebastian Vikkelsø Elleholm-2804-860-1212.54327185
267Rasmus Due Nielsen-2947-1205-13290.00105
268Tenna Schaldemose-3168-966-4776.473420
269Irene Lisby Nielsen-3334-1029-4822.223622
270Kent Krogseng-3348-1150-4763.163819
271Nikolaj Larsen-3375-1574-4268.635129
272Christian Rasmussen-3414-1354-2919.108953
273Jens Boldsen-3428-843-2412.229051
274Jan Jensen-3656-740-7213.042316
275Andreas Due Pihl-3659-2159-3007.91177110
276Jacob Johansen-3850-1419-3342.688247
277Steffen Andersen-3876-1108-3401.456941
278Martin Leth-4432-1275-3187.379552
279Kim Ruhe-4818-1362-5748.894525
280Martin Hansen-4922-1692-2078.71519274
281Jacob Neipart-5179-1527-2906.5415394
282Anders Skov Bjerre-7151-2275-4178.5715487
283Li Yan-8163-3215-3847.51562296


Du kan ved tryk på den enkelte spiller få flere detaljer om den pågældende spiller.