Hjem

Mahjong Danmark > Sjov > Ny OC-rating


OC-ratinglisten opdateret til og med den 17/1 2008

Bemærk at enkelte navne er skjult og dette derfor ikke er den fulde liste.
Nr.NavnRatingSværhedsgrad
i Snit
Point
i snit
Antal spil
1Martin Wedel Jacobsen79.3312.4638.50195
2Anders Labich64.8118.4936.57287
3Tina Christensen64.0713.5020.43384
4Sune Korreman56.669.3721.42197
5Henrik Leth40.9510.278.99251
6Shi Hua Chen33.086.725.79177
7Morten Andersen30.979.394.50383
8Freddy Christiansen28.4011.8213.40135
9Claes Schütt18.658.158.96172
10Sune Gjeding Thomsen18.4611.8710.3961
11Anton Kösters17.556.9418.3540
12Lars Nikolajsen14.374.7822.4628
13Deni Seitz14.378.88-2.2843
14Henrik Nielsen13.4812.429.33157
15Helge Møller Pedersen7.183.18-3.6167
16Jeppe Stig Nielsen6.119.502.88337
17Jacob Sch. Johansen4.47-0.3525.008
18Camilla Dalsgaard4.164.01-12.19163
19Topi Musto4.026.5818.008
20Rasmus Villemoes3.727.0032.504
21Juho Pakarinen3.357.46-7.5934
22Frauke Roos1.225.382.1811
23Tobias Olsen0.69-0.57-0.7419
24Brian Rød 5 Krog0.2810.23-1.91139
25Benjamin Boas0.2510.620.333
26Louise Wagner Petersen0.147.124.001
27Anders N. Berthelsen-0.05-0.90-0.405
28Mette Skytte Harpsøe-0.337.12-15.001
29Josephine Moore-0.5227.81-35.001
30Anders Schack-Nielsen-0.721.08-30.001
31Sugako Suzuki-0.915.62-43.001
32Jens Boldsen-1.09-0.50-44.001
33Kåre Wedel Jacobsen-1.170.67-48.001
34Rasmus Olofsson-1.200.00-49.001
35Ann Berit Breumlund-1.224.04-28.002
36Christopher James-1.39-5.21-27.002
37Henrik Wodschow-1.411.10-16.205
38Daiwen Xu-1.55-5.93-61.001
39Alexander Young-1.5812.66-36.502
40Tom Sloper-1.6819.17-38.502
41Morten Schaumburg-1.803.87-28.673
42Jacob Petersen-1.802.18-37.002
43Danni Luong-2.142.80-19.205
44Søren Hansen-2.682.76-110.001
45Anders Reske-Nielsen-2.742.28-111.001
46Janco Onnink-2.747.14-25.405
47Henrik B.-2.820.52-116.001
48Jesper Willemoes Hansen-2.857.48-10.38337
49Yvonne van der Heide-2.9621.97-137.001
50Daisy Fischlein Steffensen-3.443.68-12.4212
51Benoît Messi-Fouda-3.46-3.37-26.005
52Jacob Johannsen-3.493.15-10.6221
53Dicky Rep-3.57-3.40-17.388
54Peter Leander-4.19-0.30-56.333
55Søren Boldsen-5.934.84-34.449
56Marie Hougaard-6.424.04-134.002
57Harry Kal-6.529.79-29.5413
58Pascal Balorin-6.699.45-66.805
59Martin A. Petersen-6.832.25-143.502
60Sandra van de Berkt-7.767.02-68.205
61Helle Svenningsen-8.448.55-46.119
62Eva Pettersson-8.492.19-71.405
63Thue Lindballe-10.08-0.46-104.254
64Gregers Langkilde Madsen-11.917.35-87.836
65Lars Therkelsen-13.178.57-15.00121
66Uwe Martens-14.080.55-63.4010
67Ronni Laursen-15.429.19-29.8143
68Allan Rasmusson-15.45-3.60-69.6010
69Isabel Jensen-19.646.28-16.5896
70Mikkel Askjær-Friis-22.932.62-28.7246
71Thomas Kragh-24.032.81-19.9266
72Robert Bonde Jensen-24.24-0.21-23.49188
73Karin Andersson-26.932.07-33.4641
74Kim Iversen-27.73-0.10-20.8388
75Frank Rostved-28.715.82-48.0932
76Lena Smith-29.350.30-27.03211
77Sylvia Hansen Nedeltchev-36.651.91-50.1747
78Jakob Schultz-36.7711.17-167.7311

Opdateret 2008-01-18
Muyten